reklama

Nastává čas úklidu listí, vezměte na to pořádného pomocníka

V jedné písničce se zpívá, že malíř podzim má plátno v korunách stromů. Poetický popis, ale když začne barevní listí ze stromů opadávat a zasype nám půl zahrady, už to taková idylka není. Procvičit si paže i záda můžeme s hráběmi, ale pokud máme zahradu trochu větší, určitě raději využijeme vysavač/foukač na listí.

Nastává čas úklidu listí, vezměte na to pořádného pomocníka

Příkon a sílu využijete při úklidu listí

Na pořádnou zahradu to chce pořádný stroj, to si řekne snad každý z nás. Zahradní vysavač určitě splní vysoké nároky na údržbu zahrady, okolí domu a úklidu listí. Motor o příkonu 3000 watů si poradí nejen se spadaným listím, ale i s prachem a nečistotami kolem bazénu, terasy nebo v okapech. Pomocí vysavače v dílně rychle uklidíme piliny či hobliny po zpracování dřeva, přes léto jej použijeme i na vysátí zbytků trávy po posekání trávníku. Většina zahradních vysavačů má zároveň i funkci foukače, takže když si pořídíme takového zahradního pomocníka, máme vlastně najednou dva. Na podzim vysajeme listí z celé zahrady, v zimě jej můžeme použít na odfouknutí sněhu ze stříšky zahradního altánu, z chodníku před domem nebo ze zaparkovaného auta. Přepínání režimu sání/foukání se u tohoto vysavače provádí pouze jednou pákou a není potřeba provádět žádné další úkony. To oceníme při čištění hůře přístupných prostor, protože můžeme nečistotu nejprve vyfoukat (např. z okapového svodu, ze škvír za schody a podobně) a potom po přepnutí jedné páky rovnou vysát.

FZF 4020-E
FZF 4020-E

Když lze sílu regulovat, je to výhoda

Velký příkon a rázný výkon nemusí být vždy výhodou, vždyť komu by se líbilo, kdyby zapnul vysavač či foukač, chtěl vyfoukat listí z kačírku nebo mulče a kromě listí by vysavač nasál i kamínky a mulč nebo je naopak rozprášil do celého okolí nebo dokonce odstřelil kamínky až do oken domu. Proti tomu je jednoduchá pomoc, regulace výkonu podle jednotlivých činností. Plynulá regulace výkonu u vysavače FZF 4020-E zjednoduší práci a ušetří čas při úklidu listí. Prostě jdete kolem terasy a záhonu, podle toho, z jakého povrchu zrovna vyfoukáváte nebo vysáváte nečistoty, si nastavíte výkon a je to. Můžete tak plynule přejít z vydlážděného chodníku na cestičku vysypanou kačírkem a na záhon zasypaný mulčem a vždy jen upravíte výkon a vysáváte přesně to, co je potřeba.

Když lze sílu regulovat, je to výhoda
Když lze sílu regulovat, je to výhoda

Velký objem vaku a drtič usnadní úklid

Nedílnou součástí vysavačů na úklid listí bývá drtič nasátého odpadu, stejně tak tomu je i zde. Výkonný drtič rozemele odpad na drobné kousky a nasaje je do vaku. Díky rozdrcení se do vaku vejde více odpadu a například při kompostování se nadrcený odpad daleko rychleji rozkládá. Vak na odpad má kapacitu 45 litrů, nebudeme tedy muset každou chvíli vak odpojovat a vysypávat kvůli malému objemu, to bude záležet spíš na tom, jaký materiál budeme vysávat a drtit, a tím pádem, jak bude těžký.

Záda v klidu díky ramennímu popruhu a další vychytávky

Rukojeť, která dobře padne do ruky, a úchyt na kabel patří k příjemnému pracovnímu komfortu. O ulehčení manipulace s vysavačem a plným košem se postarají i kolečka na konci odsávací trubice. Aby veškerá váha vaku nespočívala na rukou, je vysavač vybaven ramenním popruhem, který usnadní pohyb i manipulaci s ním. Váha samotného stroje je sice jen 3,5 kg, ale zkuste si zatížit ruce, mírně se předklonit a chodit tak delší dobu, záda z toho nadšená nebudou. A při vaku naplněném vlhkým listím i nadrcenými větvičkami se hmotnost ještě o hodně zvýší.

FZF 4010-E
FZF 4010-E

Technické údaje:

  • Příkon 3000 W
  • Variabilní rychlost sání/foukání
  • Maximální proudění vzduchu 270 km/h
  • Kapacita sání 13 m3/min
  • Součástí drtič - poměr drcení 10:1
  • Objem vaku 45 l
  • Podpůrné kolečko na konci sacího tubusu
  • Snadné přepínání sání / foukání – pouze jedna páka
  • Váha 3,5 kg
  • Součástí balení ramenní popruh

www.fieldmann.cz

Publikováno: 14. 9. 2018, Autor: Fieldmann (text a foto), Profil autora: Redakce