reklama

Zalévání ze sudu

Sucho, sucho, sucho. Toto léto je prostě suché. V letošním roce některé regiony trpí extrémním suchem. Na prstech jedné ruky by se dalo spočítat v kolika dnech od jara na některých lokalitách pršelo. Proto není divu, že tráva spíše připomíná šedožlutou savanu a listy stromů zasychají a žloutnou již v červenci. Mnoho měst a vesnic muselo přistoupit k zákazu zalévání pitnou vodou. Blíží se suchá léta? Jak hospodařit s vodou?

Zalévání ze sudu

Není divu, že mnoho lidí si během posledních let nechalo vykopat studny, ale i tam se množství vody tenčí. Dalším řešením jsou zásobníky, retenční nádrže, kde je možné zadržet větší množství vody a v období sucha použít. Co když ale tuto možnost nemáme? My chataři a zahrádkáři jsme ale vynalézaví, a tak volíme tu nejjednodušší cestu, kterou používáme již léta. Stačí vzít sud a odvádět do ní vodu z okapu a máme vodu na zalévání ze sudu! I když je to malá náhrada, přece jen pomůže a podívejme se po našich zahradách a chatách, řeší to tak spousta lidí.

Zalévání ze sudu
Zalévání ze sudu

Když sud, tak konve.

Sud je určitě fajn a na občasné zalévání se hodí. Ale koho baví tahat se s těžkými konvemi nebo natahovat ruce s konví k hladině, když v sudu zbývá již jen půlka? Nu, málokoho. Ale jde to i snadněji a rychleji. Díky sudovému čerpadlu to jde bez námahy.

Když sud, tak konve.
Když sud, tak konve.

Jde to i bez nich.

Čerpadlo na zalévání ze suduKärcher BP 1 Barrel Set obsahuje vše, co potřebujete pro pohodlné zavlažování. Je vybaveno plovákovým spínačem, který umožňuje snadné a rychlé ovládání. Vestavěný předfiltr chrání čerpadlo před nečistotami, které jej pak nezanáší a čerpadlo déle vydrží. Nezáleží na tom, jaký a jak hluboký sud máte (maximální hloubka ponoru čerpadla 7 m), díky flexibilnímu uchycení a nastavitelné délce hadice můžete využít různé druhy sudů. Součástí setu je i univerzální hadicová spojka a hadice PrimoFlex® (1/2") o délce 15 m, kterou snadno dosáhnete i na vzdálenější záhony. Hadice neobsahuje ftaláty, a tak je zdravotně nezávadná a máte jistotu, že k rostlinám přivádíte „zdravou“ vodu.

Jde to i bez nich.
Jde to i bez nich.
Jde to i bez nich.
Jde to i bez nich.

www.karcher.cz

Chcete se podívat, jak vypadá svět čištění, spoustu dobrých rad i příběhů naleznete na blogu www.svetcisteni.cz

Jde to i bez nich.
Jde to i bez nich.

Publikováno: 27. 7. 2018, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce