reklama

Zastřešení bazénu

Zastřešit, či nezastřešit? To je otázka, kterou si klade mnoho majitelů venkovního bazénu. Odborníci se shodují na tom, že zastřešený bazén má mnoho výhod a investice do něj se rozhodně vyplatí. Důvodů je hned několik.

Zastřešení bazénu

PRODLOUŽENÍ BAZÉNOVÉ SEZÓNY

PRODLOUŽENÍ BAZÉNOVÉ SEZÓNY
PRODLOUŽENÍ BAZÉNOVÉ SEZÓNY

Zastřešením bazénu se výrazně prodlouží doba, kdy budete bazén využívat. Odborníci uvádějí, že jde o dva až tři měsíce navíc každý rok. Je to způsobeno zejména skleníkovým efektem zastřešení, díky kterému získáte (dle ročního období) až o 10 °C teplejší vodu oproti bazénu nezakrytému.Ovšem nejde jen o teplotu. Zastřešení vám umožní užít si koupání i v deštivých dnech, kterých bývá v našem podnebí i přes léto požehnaně.

SNADNÁ PÉČE O BAZÉN

U zakrytého bazénu vám odpadne mnoho starostí s údržbou. Nemusíte například před každým koupáním trávit dlouhý čas se síťkou v ruce vybíráním nečistot z hladiny. Starosti se spadaným listím, jehličím, kontaminací dešťovou vodou, to vše bude minulostí. Když se rozhodnete jít si zaplavat, přijdete rovnou k čistému bazénu. Zjednoduší se i zazimování a odzimování bazénu.Zastřešením ušetříte až 95 % času na údržbu.

ÚSPORA ENERGIE I FINANCÍ

ÚSPORA ENERGIE I FINANCÍ
ÚSPORA ENERGIE I FINANCÍ

Pokud máte bazén vyhřívaný, dochází samozřejmě k největším ztrátám tepla na styku hladiny se vzduchem. Zastřešením bazénu přidáte vrstvu, která únik tepla výrazně omezuje. Zabrání zejména velkým poklesům teploty vody během noci. Naopak během dne, díky již zmíněnému skleníkovému efektu, se voda příjemně vyhřeje a to zcela zdarma.

ZDRAVÍ

Zastřešení také chrání proti UV záření a minimalizuje tak riziko vzniku rakoviny kůže. Pokud si chcete zaplavat i během tropických dnů, ale bojíte se ostrého slunce, bude zastřešený bazén vaše útočiště.

BEZPEČNOST

BEZPEČNOST
BEZPEČNOST

Zastřešení může zabránit i pádu dítěte nebo domácího zvířete do bazénu. V mnoha zemích je zabezpečení bazénu dokonce dáno zákonem. Zejména pro rodiny s malými dětmi je nezakrytý bazén velkým rizikem.

Publikováno: 27. 7. 2018, Autor: PR POINT s.r.o., Profil autora: Redakce