reklama

Připravte se na zimu, dokud se nebrodíte v závějích

Nečekejte na Svatého Martina, až přijede na bílém koni, a připravte se na zimu v klidu a včas. Místo další lopaty si pořiďte výkonný rider, který vám společně se zimním příslušenstvím usnadní práci tak, že vás bude mrzet, že už máte vše hotovo a nezbývá vám než odpočívat u rozpáleného krbu.

Připravte se na zimu, dokud se nebrodíte v závějích

Za málo peněz hodně muziky

Rider Husqvarna je navržený tak, aby přinášel různá pracovní řešení pro různé potřeby. Neleží přes zimu zaprášený v kůlně, pracuje pro vás v každém ročním období. Nezapomeňte tedy využívat celý jeho potenciál a přizpůsobte ho všem sezónám díky rozsáhlé nabídce příslušenství. V přípravě na zimu stačí k rideru připojit sněhovou radlici nebo frézu a snadno prohrnete zasněžený chodník, příjezdovou cestu nebo rovnou celý pozemek. Využijete i rotační kartáče nebo rozmetadla k posypu a další příslušenství, která zajišťují ještě lepší fungování stroje. Vyrovnávací protizávaží zajistí lepší přilnavost, a stroj pak na povrchu dobře sedí. S čerstvě napadlým sněhem si poradí rotační kartáč, který lze natočit v úhlu 20° na obě strany.

Za málo peněz hodně muziky
Za málo peněz hodně muziky

S riderem je příprava na zimu hladká

Máte-li rádi perfektně odvedenou práci a pohodlí, budete z riderů nadšení. Kloubové řízení zajišťuje skvělou ovladatelnost a usnadňuje jízdu kolem překážek, jako jsou stromy, keře a záhony. Hydrostatická převodovka s pedálovým ovládáním a intuitivní ovládací prvky jízdu na riderech činí snadnou a zábavnou, což ještě umocňují další vychytávky: nízko položené těžiště rideru napomáhá skvělé přilnavosti a pohodlí uživatele a všechna servisní místa na rideru jsou snadno dostupná.

S riderem je příprava na zimu hladká
S riderem je příprava na zimu hladká

Pravidelná údržba

Ridery můžete bez obav používat během celého roku, v přípravě na zimu je však třeba stroj zkontrolovat. U strojů používaných v nepříznivých až extrémních klimatických podmínkách je pro bezporuchové fungování a dlouhou životnost správná údržba velmi důležitá. Pokud stroj nepoužíváte celoročně, je před jeho uvedením do provozu nutné vyměnit olej v motoru a provést jeho celkovou kontrolu. Bez toho riskujete poškození nebo dokonce zničení motoru. Nezapomeňte také vylít starý benzín, protože provozní kapaliny ponechané ve stroji se časem znehodnocují. Zkontrolujte i sněhové frézy. Nezapomeňte se podívat na startovací šňůru, svíčky, všechny kabely a bovdeny, dotáhněte výfuk a klínový řemen. Promažte čepy a dotáhněte všechny šroubky a nafoukněte na správný tlak pneumatiky na kolech. Nejvíce namáhaná je především oblast bunkru a šneku, proto těmto částem věnujte zvýšenou pozornost.

Pravidelná údržba
Pravidelná údržba

Zimní příslušenství k zahradním riderům pro pohodlné odklizení sněhu vždy vybírejte podle typu zahradního stroje, který vlastníte. Vše je k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD

Speciální verze k letošnímu 30. výročí technologického vývoje riderů vyhovuje především vlastníkům nemovitostí, jež vyžadují perfektní úpravu trávníku i na členitých plochách. Vychází z nejprodávanějšího modelu R 214TC, který je doplněn pohonem všech kol (AWD) pro zlepšenou trakci a pohyblivost za všech podmínek. Systém kloubového řízení poskytuje dokonalou manévrovatelnost a vpředu zavěšené žací ústrojí umožňuje snadnou údržbu a čištění. Výkonný dvouválcový motor V-Twin a startování bez použití sytiče dokáže zajistit bezproblémové sečení na řadu let. Tento univerzální rider pro celoroční využití je skutečnou poctou všem inovacím, které společnost Husqvarna na tomto poli přinesla v uplynulých třech dekádách.

Rider HUSQVARNA R214T AWD, doporučená cena je 124 990 Kč včetně DPH (cena bez žacího ústrojí).
Rider HUSQVARNA R214T AWD, doporučená cena je 124 990 Kč včetně DPH (cena bez žacího ústrojí).

  • Sněhová fréza pro ridery - vpředu zavěšené příslušenstvíVysoce efektivní, odolná, jednostupňová sněhová fréza s vysokým výkonem. Sněhová fréza je vybavena převodovkou a má velmi lehkou konstrukci, což umožňuje její snadné připojení. Doporučeno pro použití pouze pro Ridery s AWD. Pro bezpečný provoz nesmí být sněhová fréza používána na svazích se sklonem větším než 10° v každém směru.
  • Sněhová radlice pro ridery – vpředu zavěšené příslušenstvíRobustní ocelová radlice s ocelovým ostřím. Přídavná pryžová stírací hrana, která se poslouží všude, kde je potřeba ochránit povrchy, se dodává samostatně. Pracovní šířka 107-125 cm. U riderů s náhonem na zadní kola by měly být při použití sněhové radlice nasazeny sněhové řetězy a závaží na kola. Závaží na kola a sněhové řetězy nepoužívejte u riderů AWD s náhonem na všechna kola.

  • Rotační kartáč pro ridery – vpředu zavěšené příslušenstvíLehké a odolné rotační kartáče k rychlému a efektivnímu zametení písku, štěrku, listí a lehčí sněhové pokrývky. Zametá až ke stěnám, plotům apod. Ze sedadla řidiče je lze natočit do různých úhlů. Šířka záběru je 100-120 cm. Všechny modely jsou vybaveny krytem proti nečistotám. Vhodné pro ridery 400- , 300- a 200-series s výjimkou modelu R 213C

Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD
Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD
Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD
Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD

Informace o ceně příslušenství v síti autorizovaných dealerů Husqvarna.

Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD
Novinka! Rider HUSQVARNA R214T AWD

Publikováno: 21. 11. 2017, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce