reklama

Úklid zahrady a okolí domu

Bláto, zbytky cementu nebo jiné velmi zatvrzelé nečistoty se většinou pevně drží podkladu, a tak nezbývá, než vzít kartáč, kýbl a pustit se do úklidu. A co teprve lišejníky a mechy. Po létě jsou často některé kameny a dlaždice lehce nazelenalé, mezi některými již roste mech, a ty, které jsou skryty ve stínu, se zelenají dokonce lišejníkem. Pak nezbývá, než vzít zahradní škrabku či dokonce lopatku a pustit se do očisty. Nebo snad ne? Jde to i jinak.

Úklid zahrady a okolí domu

Venkovní dlažba, schodiště, chodníček kolem bazénu, terasa, ale i auto nebo dílna, dokonce i omítka, potřebují pořádnou očistu. Obzvláště v měsících, kdy je deštivo a blátivo, se ani venkovní plochy okolo domu neobejdou bez pravidelné údržby. Zapomeňte na zahradní hadice, kýbl s vodou nebo kartáč. Veškerou práci si výrazně ulehčíte s vysokotlakým čističem, který má ve srovnání se zahradní hadicí 6,5krát menší průtok vody. „Existují dokonce i takové vysokotlaké čističe, které mohou používat dešťovou vodu ze sudu, jezírka, potoka nebo jiných alternativních zdrojů. Jejich použití je díky tomu nejen rychlé, ale i šetrné k přírodě,“ vysvětluje Petr Hýbl, specialista na úklidové stroje Kärcher.

Dokáží vyvinout vysoký tlak, ale díky regulovatelnému výkonu můžete proudem vody čistit i křehčí materiály, aniž byste se museli bát, že by došlo k jejich poškození. Samotná práce s myčkou je velmi intuitivní a snadná. Přístroj pouze připojíte k vodovodnímu kohoutu nebo použijete nasávání s filtrací z alternativního zdroje, zasunete zástrčku do elektřiny a můžete se pustit do úklidu.

Úklid zahrady a okolí domu
Úklid zahrady a okolí domu

Úklid zahrady, a ještě o něco více umí vysokotlaký čistič Kärcher K 5 Full Control Home (doporučená cena 10 990 Kč), který má ve výbavě bohaté příslušenství pro čištění různých povrchů. Je vhodný pro pravidelné čištění středně silných nečistot. Sílu tlaku jednoduše nastavíte na pracovním nástavci s LED displejem. Lze dokonce použít i čisticí prostředek pro opravdu vytrvalou špínu. A po ukončení práce jej jednoduše „zaparkujte“. Pistole Power Full Control a připojený nástavec mohou být během pracovních přestávek pohodlně uschovány přímo na přístroji.

Úklid zahrady a okolí domu
Úklid zahrady a okolí domu

Tento vysokotlaký čistič vám pomůže s úklidem zahrady. Nazelenalé dlaždice okolo bazénu po jeho použití budou zase zářit tou správnou barvou. Lišejník nebo mech silný proud vody dokáže rychle uvolnit a spláchnout. Takže se nemusíte lopotit v kleče a zbavovat se trs po trsu mechu, nebo i jiného plevelu, který si od jara našel místo ve skulinkách mezi dlaždicemi či kameny.

Úklid zahrady a okolí domu
Úklid zahrady a okolí domu

Užijte si podzimní dny a práci na zahradě a okolo domu svěřte spolehlivým pomocníkům, kteří velký kus práce zastanou za vás!

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Publikováno: 8. 10. 2017, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce