reklama

Sekačka pro opravdové řidiče

Vysoká rychlost, skvělá trakce, výborná ovladatelnost, bezchybná ergonomie, odhlučněný motor. Z nároků, které kladete na svůj automobil, nemusíte slevit ani při výběru sekačky na trávu. Rider Husqvarna 316TXs AWD uspokojí i náročné řidiče.

Sekačka pro opravdové řidiče

Posilovač řízení nebo pohon všech kol jsou termíny obecně známé. Věděli jste ale, že těmito vymoženostmi se může pochlubit také zahradní technika od Husqvarny? Legendární ridery této značky jsou pomyslným mercedesem mezi stroji na údržbu travnatých ploch. Model 316TXs AWD by se jízdním pohodlím a komfortem obsluhy mohl přirovnat k luxusnímu automobilu.

Sekačka pro opravdové řidiče aneb Rider Husqvarna
Sekačka pro opravdové řidiče aneb Rider Husqvarna

Třináct koní pod kapotou

Výkon dvouválce Kawasaki s válci do V je 9,8 kW a maximální rychlost je 9,5 km/h. Na rozdíl od vašeho auta dokáže rider Husqvarna 316TXs AWD stejnou rychlostí jako dopředu jet i dozadu. Na členité zahradě přijde rychlé couvání vhod. Díky hydrostatické převodovce přitom nemusíte sundat ruce z volantu. Vše se ovládá pedálem. Palubní počítač s digitálním počítadlem provozních hodin vás upozorní na blížící se servisní interval. Tím podobnost s moderním automobilem nekončí – modely s písmenem X v názvu jsou vybaveny automobilovou kapotou z tlumicích materiálů, které pohlcují hluk. Díky tomu mají při stejné hlučnosti vyšší výkon motoru i pojezdovou rychlost a rychlejší rotaci žacích nožů, takže trávník budete mít posekaný dříve. Zkratka AWD v označení stroje zasvěceným napoví, že disponuje pohonem všech kol (All Wheel Drive).

Třináct koní pod kapotou
Třináct koní pod kapotou

Velký rejd

Unikátní kloubové řízení riderů Husqvarna strčí do kapsy každé auto. Funguje podobně jako u trucků s návěsem a výsledkem je minimální poloměr otáčení. V překladu do jazyku zahradní techniky to znamená vynikající manévrovatelnost a ponechání kruhu neposekané trávy o průměru pouhých 30 centimetrů.

Více informací na www.husqvarna.cz

Velký rejd
Velký rejd

Publikováno: 25. 8. 2017, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce