reklama

TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům

S teplými dny se trávník začal zelenat bleskovou rychlostí. Jakmile se oteplí a zaprší, začíná rychle přirůstat a brzy se v něm objevují drobné plevele. Musíte rychle konat, abyste nedali plevelům prostor se více rozrůst a namnožit.

TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům

Co můžete v tuto chvíli udělat?

Již nemusíte zvlášť hnojit a zvlášť ošetřit proti plevelům, stačí použít FLORIA TRAVIN. Jde o přípravek, který Vám umožní shrnout péči o trávník do jednoho jediného kroku!

Co je to za přípravek?

Travin je moderní granulovaný přípravek pro výživu a udržování okrasných trávníků v bezplevelném stavu. Obsahuje všechny základní živiny, herbicidní látky a zeolit. Klasická hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné plevele jako jsou sedmikrásky, jitrocele, pampelišky aj. Výhodou je, že jednou aplikací trávník přihnojíte a zároveň likvidujete drobné plevele. TRAVIN také obsahuje zeolit, kterým si trávník preventivně ošetříte proti růstu mechů. V rámci jednoho kroku tedy najednou vyřešíte 3 věci – hnojení, plevele a mechy!

Co je to za přípravek?
Co je to za přípravek?

Jak TRAVIN funguje?

1.TRAVIN funguje jako selektivní herbicidSelektivní herbicid je látka, která hubí pouze dvouděložné plevele a trávu nepoškodí. Po rozhození TRAVINU dochází vlivem dešťových srážek nebo zálivky k pozvolnému uvolňování herbicidních látek. Herbicidy do rostlin vstupují přes půdu a přes kořeny plevelů, účinkují proto pozvolna po dobu 2 měsíců. 100 % působí na drobné plevele do velikosti dvou pravých listů a hubí všechny plevele, které vzcházejí ze semen.

Jak TRAVIN funguje?
Jak TRAVIN funguje?

2.TRAVIN přihnojuje Hnojivo dodává do trávníku všechny živiny v optimálním poměru. Živiny jsou v dobře přijatelné formě, kterou trávník vyživuje po celou dobu působení TRAVINU. Zajistí rozvoj silného bohatého a zdravého travního drnu. Z vizuálního hlediska budeme mít pevný, sytě zelený trávník, navíc čistý, bez hnízd s plevelem. Takže zatímco jsou plevele úspěšně zlikvidovány, trávník roste a prospívá.

3.TRAVIN působí jako prevence proti mechůmJednou složkou TRAVINU je Zeolit. Jedná se o přírodní horninu, která na sebe umí vázat živiny a vláhu, půdu provzdušňuje a neutralizuje její pH. V takovém trávníku se již mechům nedaří a trávy mají dostatek prostoru pro zdravý růst a bohaté odnožování.

Jak TRAVIN funguje?
Jak TRAVIN funguje?

Nehrozí u TRAVINU popálení trávníku?

Určitě ne. Forma přípravku je k trávníku velmi šetrná. Herbicidní látky se společně s živinami uvolňují postupně po dobu 2 měsíců. Trávník tak netrpí stresem jako v případě, kdy aplikujete selektivní herbicidy klasicky postřikem. Ke spálení by mohlo dojít pouze za předpokladu, že jste aplikaci prováděli za přímého slunečního svitu. Je to podobné jako u ostatních hnojiv a herbicidů.

Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?

Ano, je velmi účinný na většinu plevelů rozšířených v našich okrasných trávnících jako např.: svízel přítula, opletka obecná, ptačinec žabinec, penízek rolní, lilek černý, konopice napuchlá, pomněnka rolní, pampeliška lékařská, sedmikráska chudobka aj. Aplikace TRAVINU je nejvhodnější na drobné plevele a nebo jako prevence před jejich růstem (před náletovými plevely). Na trávník zaplevelený vzrostlými pampeliškami a jinými druhy plevelů TRAVIN nestačí. Zde je zapotřebí nejdříve aplikovat selektivní herbicid formou postřiku. Po té můžete začít TRAVIN používat.

Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?
Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?
Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?
Funguje TRAVIN na všechny dvouděložné plevele?

Jak se TRAVIN aplikuje?

Přípravek má formu granulí. Na menší plochy lze rozhodit z ruky. Na větší plochy je vhodnější použít posypový vozík - docílíme tak rovnoměrnější aplikaci. TRAVIN se aplikuje v dávce 30 g/m2. Po aplikaci je dobré trávník zalít, tím dojde k rychlejšímu vyplavení živin a nastartuje se uvolňování selektivních herbicidů do půdy. Ošetření trávníků lze opakovat stejným způsobem po 2 měsících. Neaplikujte TRAVIN bezprostředně po sečení – nechte ho minimálně 3 – 4 dny dorůst. 4 kg balení TRAVINU vystačí na 133 m2 travnaté plochy.

Jak se TRAVIN aplikuje?
Jak se TRAVIN aplikuje?

Kdy lze po aplikaci TRAVINU pustit na zahradu psa nebo kočku?

TRAVIN domácím mazlíčkům neškodí. Po 24 hodinách od aplikace můžete pustit psa nebo kočku na trávník.

Video:

Jak se TRAVIN aplikuje?
Jak se TRAVIN aplikuje?

V čem je TRAVIN jedinečný ?

  • 1. působí jako hnojivo, likviduje plevele a předchází růstu mechů
  • 2. působí po dobu 2 měsíců
  • 3. šetrný k trávníku (pozvolné uvolňování herbicidních látek)
  • 4. bezpečný přípravek pro člověka,životní prostředí a domácí mazlíčky

www.floria.cz

Publikováno: 11. 8. 2017, Autor: AGRO CS (text a foto), Profil autora: Redakce