reklama

Pergola jako výhradně letní záležitost?

Posezení na zahradě s přáteli, dobrým jídlem a pitím a možná také za doprovodu drnkající kytary, je dozajista velmi příjemně strávenou chvílí každého z nás. Faktem ovšem zůstává, že pro mnohé z nás je to záležitost výhradně slunečných dnů či parnějších večerů. To je ale mýlka, jelikož se nabízí snadně řešení...

Pergola jako výhradně letní záležitost?

Opláštění pergol, altánů, ...

Abychom si mohli dopřát pohodového posezení na zahradě i za nepříznivého počasí, je třeba přistoupit k jistým opatřením. Stále častěji vyhledávanou možností jak řešit tento problém je opláštění zahradních příbytků. Toto řešení skýtá spoustu výhod a mezi ty hlavní patří - zateplení pergoly a zamezení vlivu nepříznivého počasí (déšť, vítr...). Pak už nic nebrání tomu, abyste v krbu rozdělali oheň a dopřáli si tak relaxaci na zahradě i v jiných ročních obdobích než je léto.

Nemusíte se však bát, že vaše zahradní posezení zůstane opláštěno nastálo a to třeba i za krásného počasí - stačí vše vyhrnout či shrnout, zajistit a je vystaráno. Stěnu lze shrnout do boku jako závěs. K tomu stačí namontovat kolejnici a na plachtový díl jezdce. Další možnost je srolovat jako roletku a zabezpečit dodanými řemeny nebo pověsit na instalované háčky apod.

Opláštění pergol, altánů, ...
Opláštění pergol, altánů, ...

Jaké materiály použít?

Při zateplení pergoly se využívají materiály z plachtoviny (PVC textilie) a v případě průhledných částí opláštění lze doporučit materiál Crystal flex (tzv. slídovitý povrch). Průhledný materiál je velice pevná cca 0,5 mm silná fólie, která se s plachtovinou spojuje horkovzdušným svařováním. Nezbytnou součástí při realizaci opláštění je kování, které zajišťuje správnou funkčnost a celkovou stabilitu montovaného materiálu. Nejvyužívanějšími materiály pro kování jsou pozink a mosaz.

Jaké materiály použít?
Jaké materiály použít?

Je libo zpestření?

V případě, že se nespokojíte pouze s fádními barvami, nabízí se možnost potištění materiálu vámi vybraným obrázkem, nápisem či u komerčních staveb třeba reklamou. V tomto směru se nápadům meze nekladou a záleží tedy na fantazii každého z vás.

Je libo zpestření?
Je libo zpestření?

Využití

Opláštění pergol a zahradních posezení je možné využít jak na zahradě rodinného domku či u chalupy, tak u komerčních objektů. Může se jednat např. o krytí tzv. restauračních zahrádek, venkovních částí kaváren, různých přístřešků pro skot a dobytek atd. Míra využití je opravdu značná.

Více info na www.jech.net.

Publikováno: 22. 7. 2017, Autor: Autoplachty Jech (text a foto), Profil autora: Redakce