reklama

Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem

Teplé měsíce jsou už tradičně spjaty s prací na zahradě a kolem domu, což se mnohdy nese ve znamení pořádného úklidu. V zimních měsících jen těžko někoho napadne, že bude věnovat čas mytí jízdního kola, dlažby nebo automobilu. Za to jaro a hlavně léto je dobou čištění teras, dlažeb, dvora, i stěn domu či automobilu. Jste již na tyto práce připraveni? Úklid nám může dát fyzicky pěkně zabrat, ale s pomocí wapky nebo-li vysokotlakého čističe značky GARDENIUS, to bude hračka.

Vysokotlaký čistič vybírejte s rozmyslem

Avšak v naší nabídce se nachází hned několik vysokotlakých čističů GARDENIUS. Najdete zde typ GE7W120, GE7W180-1, GE7W180 a GE7W220. Jak se v nich ale vyznat a vybrat si takový, jenž bude nejlépe vyhovovat všem vašim potřebám? Uděláme si malé srovnání, které vám při výběru vysokotlakého čističe jistě pomůže. Začneme s tím co všechny typy mají společného.

Společné rysy

V prvé řadě to je axiální čerpadlo s pístem z nerezové oceli. Axiální pístové čerpadlo využívá rotačního pohybového mechanismu se šikmo postaveným kotoučem, který generuje postupný periodický zdvih několika malých pístů umístěných v pouzdře v ose s hřídelí. Tyto písty pak v první polovině pracovního cyklu, kdy jsou uvolňovány a pohybují se díky pružinám směrem ke kotouči, provádějí nasávání vody ze sacího otvoru. Následně v druhé polovině cyklu, kdy jsou kotoučem stlačovány, vodu vytlačí do výstupního otvoru. Tím provádí čerpání vody a zároveň produkují velmi vysoký výstupní tlak.

Druhým společným prvkem je kompaktní motor s měděným vinutím. Měděné vinutí má tu výhodu, že oproti hliníkovému vinutí je mnohem kvalitnější a zároveň takový motor si zachová i kompaktní rozměry. Motor s měděným vinutím vám navíc zaručí i delší životnost. A jak je to s připojením vody? Všechny typy se řadí do vysokotlakých čističů pro hobby použití. Proto je přívod vody standardně řešen napojením na běžný vodovodní rozvod.

Společné rysy
Společné rysy
Společné rysy
Společné rysy

Mají společného i něco dalšího? Mají a jedná se o věci, které přinášejí uživateli komfort při jejich používání. O co jde? O skvělé funkce, ke kterým patří samonasávání a systém Auto-stop. Samonasávání umožňuje odsát vzduch z potrubí, což znamená, že před použitím nemusíte zavodňovat potrubí. Funkce Auto-stop je ještě zajímavější. Touto funkcí se rozumí, že při uvolnění spouště pistole dojde k okamžitému zastavení motoru a proudu vody. No není to skvělé? To vám ušetří nejen vodu, ale i čas a spotřebu elektrického proudu.

K těmto věcem také patří pojezdová kolečka a madla, která jsou přítomna téměř na všech typech. Výjimka je u vysokotlakého čističe GE7W120, který pojezdová kolečka nemá, ale je vybaven madlem pro snadné přenášení. Díky těmto kolečkům nebude přesun vysokotlakého čističe žádný problém. Snadno ho dopravíte na místo určení a to bez zbytečné námahy.

Vysokotlaký čistič GE7W120
Vysokotlaký čistič GE7W120

Nejdůležitější je výkon a výbava

Zásadní rozdíl spočívá ve výkonu jednotlivých vysokotlakých čističů a ve výbavě, která je součástí balení. Začneme nejlevnější variantou, kterou je vysokotlaký čistič GE7W120. Tento čistič má výkon 1200 wattů a jeho maximální hodnoty jsou samozřejmě nižší než u dražších variant. Například maximální průtok je 390 litrů za hodinu a maximální tlak činí 100 barů. Dodává se i se základním vybavením do kterého patří stříkací pistole s bezpečnostním zámkem, nastavitelná tryska pro bodové a plošné mytí, 5 metrů dlouhá vysokotlaká hadice s bajonetovou přípojkou a rychlospojka s filtrem pro přívod vody.

Naproti tomu nejdražší varianta – vysokotlaký čistič GE7W220 disponuje 2200 wattovým výkonem, což samo osobě svědčí o vynikajících vlastnostech a mnohem rychlejší práci, ať už s ním budete čistit cokoli. Maximální průtok se dostává na hodnotu 450 litrů za hodinu a i maximální tlak se pohybuje ve vyšších číslech oproti levnější variantě. Tato hodnota se zastavila na rovných 150 barech. S tímto vysokotlakým čističem si už můžete kvalitně umýt i váš automobil.

A co příslušenství? To je opravdu bohaté! Můžete se těšit na stříkací pistoli s bezpečnostním zámkem a funkcí natáčení trysky, vysokotlakou rotační trysku, nastavitelnou trysku pro bodové a plošné mytí, pevný kartáč, rotační kartáč, kartáč na dlažby, 5 metrovou vysokotlakou hadici s bajonetovou přípojkou, rychlospojku s filtrem pro přívod vody a odnímatelnou vestavěnou nádržku na saponáty.

Vysokotlaký čistič 2200W MAXI Set Gardenius
Vysokotlaký čistič 2200W MAXI Set Gardenius

Zlatým středem je vysokotlaký čistič GE7W180-1, jehož výkon je 1800 wattů a dosahuje i velmi slušných hodnot v oblasti maximálního průtoku a maximálního tlaku. Maximální tlak je u něj totiž 130 barů a maximální průtok činí 420 litrů za hodinu. V jeho příslušenství pak najdete stříkací pistoli s bezpečnostním zámkem a funkcí natáčení trysky, vysokotlakou rotační trysku, nastavitelnou trysku pro bodové a plošné mytí, pevný kartáč, 5 metrů dlouhou vysokotlakou hadici s bajonetovou přípojkou, rychlospojku s filtrem pro přívod vody a odnímatelnou vestavěnou nádržku na saponáty.

Je samozřejmě na vás po jakém vysokotlakém čističi sáhnete a kolik peněz do něj investujete, ale ať si vyberete jakýkoli typ od značky GARDENIUS věříme, že s ním budete velmi spokojeni. Proto neváhejte a pořiďte si některou variantu v autorizovaném e-shopu.

Publikováno: 14. 7. 2017, Autor: WETRA XT (text a foto), Profil autora: Redakce