reklama

Zastřešení bazénu vyřešíte sami

Jakmile se jen trochu oteplí, milovníci bazénů se již těší na první tempa ve svém vodním království. Pokud je léto teplé, můžete si užívat vodních radovánek neomezeně. Pokud nám sluníčko nepřeje, je potřeba vodě dodat trochu toho tepla. Pokud je léto horké, musíte o to víc používat bazénovou chemii. Každá možnost má své pro a proti. Pokud se ovšem rozhodnete bazén zastřešit, přinese vám to spoustu výhod.

Zastřešení bazénu vyřešíte sami

Ovšem samotné zastřešení bazénu, to jsou nemalé výdaje. Nic naplat, že se zakrytím bazénu střechou sníží náklady na údržbu bazénové vody, prodlouží se doba koupání (dle odborníků je to dokonce až o 2 - 3 měsíce), odpadnou činnosti, jako je odstraňování hmyzu a napadaných nečistot z hladiny, které provádíte téměř pokaždé, když se chcete jít zrovna smočit. Přesto investice do zastřešení znamená mnohdy velký škrt v rodinném rozpočtu, kvůli kterému spousta z nás od snahy zakrýt bazén zcela upustí.

Zastřešení bazénu svépomocí
Zastřešení bazénu svépomocí

Na trhu je dnes velké množství firem, které provádějí zastřešení na klíč. Jsteli zruční a máte někoho k sobě po ruce, mohli byste se pustit do stavby zastřešení svépomocí. Ne nadarmo jsme národ kutilů. Proč tedy nezačít z této strany. Jakmile se rozhodneme, že se do zastřešení sami pustíme, začneme shánět informace. Zde bych si dovolila malou radu. Upusťte od návštěvy velkých hobbymarketů. Jděte tam, kde se zastřešením zabývají profesionálně již řadu let. Jejich zkušenosti vám umožní nejen zvládnout stavbu v pohodě, ale ušetříte i nemalý peníz, pokud budete kupovat kvalitní materiál a pouze v takovém množství, které skutečně potřebujete.

Zastřešení bazénu svépomocí
Zastřešení bazénu svépomocí

Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?

Při volbě typu zastřešení můžete vybírat z různých materiálů. Chceteli v zastřešeném bazénu nejen plavat, ale třeba i stát či si zde pořídit místo k posezení, bude potřeba postavit nejen střechu, ale i boky. Vznikne vám tak krytý bazén. Ovšem pak odpadá možnost koupat se venku, pod otevřenou oblohou. A kdo zažil koupel při měsíčku i hvězdičkách, dá mi zapravdu, že nic lepšího není. Zvláště když tou dobou děti již spí a vy máte ničím nerušenou lázeň jen pro sebe.

Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?
Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?

Pro menší stavby lze rozhodně použít rovné desky z vysoce odolných skelných laminátů a upevnit je na jednoduchou konstrukci, která jim „vnutí“ požadovaný tvar. Pro rozměrnější objekty byly vyvinuty speciální profily, které umožňují střešní konstrukci značně zredukovat.Krytina v samonosných obloucích je vhodná nejen pro bazény, ale třeba pro kryté stání pro auta či jako přístřešek na sportovištích. Oblouky jsou kotvené do dvou stabilních podpěr. Navíc nevyžadují dodatečnou střešní konstrukci. I zde máte na výběr z několika barev, navíc můžete vybrat typ opatřený UV ochranou. Oblouky jsou prohnuté z výroby s poloměrem ohybu 3,3 m nebo dokonce 6 m. Materiál, ze kterého jsou oblouky vyrobené, je odolný proti agresivnímu prostředí a vlhkosti. Pokud dodržíte montážní návod, dostanete záruku 10 let.

Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?
Čím bazén zakrýt? Jaký materiál zvolit?

Pokud upřednostňujete přímé jednání s dodavatelem, získáte víc než jen osobní přístup. Firma Pama a.s. nabízí možnost zaslat vzorky krytiny. Vybírat si tak můžete přímo z klidu domova. Na prodejně pak můžete jednat již o konkrétním druhu. Zde navíc můžete získat zpracovaný rozpočet, přesný návod na montáž a pokud si přeci jen nejste jisti svou šikovností, získáte dodávku včetně montáže osvědčenými řemeslníky. Bydlíte v blízkosti Prahy nebo Ostrova nad Oslavou? Můžete se zajet podívat přímo do velkoobchodu. Zaparkujete přímo v areálu, nemusíte shánět, kam dát auto s vozíkem. A pokud nemáte možnost odvozu, i to je Pama schopná zajistit. Pro ostatní fungují v každém kraji obchodní zástupci, kteří jsou ochotni přijet a pomoci vám s výběrem.

Montáž

Samonosné oblouky musíte ukotvit do dřeva nebo kovu. Podpěru je třeba zkosti tak, aby její tvar odpovídal zakřivení oblouku a dosedací plocha byla co největší. Desky ukotvíte do dvou podpěr. Překládají se ve svých okrajových vlnách. Smysl kladení musí býzt opačný, než je převládající směr větru a dešt. Doporučený přesah přes krajní podpěry je 150 mm. Kotvící sada obsahuje šroub, nerezovou podložku a gumovou podložku.

Montáž
Montáž
Montáž
Montáž

Publikováno: 23. 6. 2017, Autor: Pavla (text), Pama a.s. (foto), Profil autora: Redakce