reklama

Sekat vysokou trávu lze i snadno a tiše

Útok na vysokou trávu a buřinu v členitých zákoutích zahrady začíná. Nemilosrdný predátor má jméno akumulátorový křovinořez Husqvarna. Není slyšet, není cítit.

Sekat vysokou trávu lze i snadno a tiše

Akumulátorová technika postupuje mílovými kroky. Kde ještě nedávno dominovaly benzinové motory, nabízí dnes Husqvarna stroje s nejmodernějšími bezkartáčovými elektromotory poháněnými energií z lithiových článků. Nejinak je to také v segmentu vyžínačů a křovinořezů, kde se akumulátorová technika ukazuje jako ideální hned z několika hledisek. Chcete tiché sekání trávy? Pokračujte ve čtení.

Snadné a tiché sekání trávy
Snadné a tiché sekání trávy

Akumulátorový vyžínač či křovinořez je při stejném výkonu lehčí než benzinový. Samotný pohon je bezhlučný zásluhou uložení elektromotoru přímo v hlavě u žacího nástroje. Odpadá přenos točivého momentu hřídelem i další mechanické převody. Snižují se ztráty, zvyšuje se spolehlivost a prodlužuje životnost. Akumulátorové stroje jsou prakticky bezúdržbové. Lepší rozložení hmotnosti přispívá k perfektnímu vyvážení. Obsluhu neobtěžují výfukové plyny.

Snadné a tiché sekání trávy
Snadné a tiché sekání trávy

Už teď jsou výhody akumulátorových vyžínačů a křovinořezů Husqvarna zřejmé, ale výčet předností pokračuje. Posuďte sami – je lehčí shánět a skladovat benzin a olej, namíchat palivo pro dvoudobý motor a nastartovat ho lankem, nebo vyjmout akumulátor z nabíječky, zasunout do stroje a stisknout tlačítko? Elektronika navíc dovoluje jedinečnou funkci rotace v obou směrech, což vedle stejnoměrného opotřebení žacího nástroje umožňuje také odhoz trávy do požadovaného směru.

Více o akumulátorových strojích a tichém sekání trávy na www.husqvarna.cz.

Publikováno: 28. 5. 2017, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce