reklama

K podzimnímu úklidu zahrady patří hrabání listí

K podzimu neodmyslitelně patří spousta spadaného listí. Pro majitele zahrad to znamená práci v podobě hodin strávených s hráběmi v rukou a odklízení listí. Mozoly a bolavá záda jsou už i jen při pohledu na obyčejné hrábě pro mnohé opravdovým strašákem. Přitom to jde i jinak. Zahradní náčiní Fiskars je prostě jiné… s ním bude i hrabání listí zábavou, kterou zvládnete za pár chvil, bez bolesti a s úsměvem na tváři.

i (Zdroj: Fiskars)
K podzimnímu úklidu zahrady patří hrabání listí (Zdroj: Fiskars)

Hrábě na listí Fiskars Xact XXL

Pořádné hrábě nesmí chybět na žádné zahradě. Slouží k odklízení nejrůznějšího nepořádku. Nepostradatelným pomocníkem jsou potom na podzim, kdy se uklízí a shrabává množství spadaného listí.

úklid zahrady
i (Zdroj: Fiskars)
S tím správným nářadím je úklid zahrady hračka

Do skupiny nářadí Fiskars Xact proto přibylo několik druhů ručních hrábí na hlínu i na listí. Extra široké hrábě Xact XXL jsou určeny pro efektivní hrabání listí na velkých plochách. Jejich čepel je široká 63 cm, takže během chvíle uklidíte poměrně velkou plochu. Pružné prsty z odolného plastu zabraňují podklouznutí hrabaného listí, takže jedno místo nemusíte shrabávat znovu a znovu. Násada hrábí je velmi odolná, pevná a zároveň lehká. To díky tvrzenému hliníku, ze kterého je vyrobena. Při práci tedy nemusíte pracovat ani s dekem váhy nářadí navíc. Pohodlný úchop, který zamezuje vzniku otlaků, zajišťuje funkční materiál Softgrip, kterým je násada opatřena přesně v místě držení. V neposlední řadě disponují hrábě praktickým otvorem pro zavěšení a jednoduché skladování.

široké hrábě na listí Fiskars
i (Zdroj: Fiskars)
S pracovní plochou o velikosti 63 cm bude díky hrábím na listí Fiskars úklid zahrady hračkou

Nové odolné zahradní náčiní Fiskars Xact

Soubor nářadí Fiskars Xact nebyl však rozšířen pouze o ruční hrábě. Aktuálně společnost Fiskars rozšířila řadu Xact i o několik dalších druhů nových nástrojů určených k péči o půdu, jako je například kultivátor, lopatka, nůž na spáry, škrabka na plevel a již zmiňované hrábě.

Nové zahradní náčiní Fiskars řady Xact
i (Zdroj: Fiskars)
Hrábě Fiskars řady Xact usnadní práci na zahradě

Nástroje řady Xact mají zpevněnou hliníkovou násadu, která zajišťuje jejich zvýšenou tuhost. Části nástrojů, které přicházejí do styku s půdou, jsou vyrobené z nerezové oceli či extra odolného plastu. Na všechny výrobky řady Xact je prodloužená záruka 25 let.

Publikováno: 5. 10. 2019, Autor: Andrea Drobílková, Profil autora: Andrea Drobílková