reklama

Vyšlete roboty do akce!

Inženýři švédské společnosti Husqvarna, kteří dali svou odbornost do služeb zahradnictví, vyvíjejí novou hi-tech zahradní techniku pro každodenní použití.

Vyšlete roboty do akce!

Cíl je jasný: usnadnit a zpříjemnit běžné povinnosti spojené z příchodem jara a teplých dnů, jako je pravidelné sekání trávníku. S využitím akumulátorové techniky je sekání zahrady jednodušší a příjemnější, s výsledkem až futuristicky dokonalým!

Vyšlete roboty do akce! Aneb aku technika Husqvarna
Vyšlete roboty do akce! Aneb aku technika Husqvarna

Nová generace baterií

Obliba robotických sekaček stále roste i mezi vlastníky větších i menších zahrad. Vývoj dobíjecích baterií uhání rychlým tempem a vyspělá aku technika už není jen pro profesionály. Robotická sekačka Husqvarna Automower® 430X seká trávu často a po malých částech. Drobné odřezky mizí v trávníku a ten vypadá díky přirozenému hnojivu krásně a zdravě. Tento tichý model se pohybuje pomocí GPS navigace, sám si najde cestu do nabíjecí stanice, vyhne se překážkám a pracuje i v noci a za každého počasí. Aplikace Automower® Connect umožňuje ovládání pomocí chytrého telefonu, takže můžete robota ovládat a sledovat na dálku, ať jste kdekoli. Tento model je vhodný pro větší plochy až do rozlohy 3200 m² a členité zahrady, protože zvládne i prudké svahy se sklonem až 45 %.

Nová generace baterií
Nová generace baterií

Sousedi vám poděkují

Vedle Automoweru® nabízí Husqvarna celou řadu dalších praktických pomocníků, kteří jsou napájeni bateriemi. Na aku technice lidé nejvíce oceňují absenci výfukových plynů a nepříjemných vibrací. Elektrické motory jsou téměř neslyšitelné, což je nejen příjemné, ale může to zachránit i vztahy s vašimi sousedy.

Použití moderních lithiových článků a bezúdržbových elektromotorů zaručuje minimální servisní nároky. Namísto dolévání benzinu a startování lankem stačí jednoduše připojit akumulátor a stisknout tlačítko. Obsluha zahradní aku techniky už nemůže být jednodušší. Akumulátory jsou kompatibilní s celou řadou modelů, takže se vyplatí pořídit si více strojů s nabíječkou a nejlépe dvěma akumulátory, na výběr je z různých kapacit. Zatímco se jeden nabíjí, s druhým můžete pracovat. Na jedno nabití akumulátoru Li-Ion 36V uděláte tolik práce jako na jednu nádrž benzinu.

www.husqvarna.cz

Publikováno: 3. 4. 2017, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce