reklama

Rotační kypřiče VARI KF: sázka na kvalitu

Březen je měsíc jako dělaný pro zahájení nejrůznějších činností. Typickou přípravnou prací je kypření půdy na záhoncích nebo políčku v zahradě, kde perfektně využijete rotavátory VARI KF.

Rotační kypřiče VARI KF: sázka na kvalitu

Kvalitní komponenty ve spojení s dostupnou pořizovací cenou, nejmodernější motory a velmi snadná obsluha, to jsou fakta, která osloví nejednoho zájemce o rotační kypřiče VARI KF. Obrovskou výhodu přestavuje jejich bezřemenová konstrukce - mechanická kuželová spojka a šnekový převod, disponující válcovaným šnekem, bronzovým kolem a stálou olejovou náplní, to vše v kvalitním duralovém tlakovém odlitku, znamenají téměř nulové náklady na údržbu a servis.

Rotační kypřič pro menší zahrádky

Nejmenší model, pojmenovaný VARI KF-140, je jako stvořený pro pravidelné kypření záhonků nebo menšího políčka, kde Vám se svými kopinatými noži o záběru 60 cm značně usnadní práci. Pohon tohoto drobečka o hmotnosti 35 kg zajišťuje motor VARI XP-140 se zdvihovým objemem 141 ccm, který je vybaven rozvodem OHV, zdvojenou filtrací vzduchu a ocelovou vložkou válce. Nosník rukojetí má tisícihran, jejich sklon tedy nastavíte přesně podle své výšky. Díky své nízké hmotnosti a velmi snadné obsluze se VARI KF-140 perfektně hodí i do rukou žen či starších lidí, kteří požadují vysoce kvalitní rotační kypřič za velmi příznivou pořizovací cenu. V základní výbavě nechybí transportní kolečko.

Rotační kypřič pro menší zahrádky
Rotační kypřič pro menší zahrádky
Rotační kypřič pro menší zahrádky
Rotační kypřič pro menší zahrádky

Rotavátor VARI KF-140 je obratný a má velmi jednoduchou obsluhu

Širší použití

VARI má v nabídce také dva větší rotavátory KF se záběrem 85 cm. Tyto výkonní pracanti vyniknou také bezřemenovou koncepcí a kvalitním šnekovým převodem, k tomu přidávají i těleso šnekového převodu, přírubu motoru a nosník rukojetí, vyrobené z lehkých slitin. Řídítka jsou zde nastavitelná jak výškově, tak stranově. První z nich, označený VARI KF-H160, je letošní novinkou, kterou pohání osvědčený OHC motor Honda GCV 160, jenž je oblíbený pro svůj velmi snadný start, kultivovaný chod a velice příznivou spotřebu.

Širší použití
Širší použití
Širší použití
Širší použití

Výkonný kypřič VARI KF-200 při práci

Nejvýkonnějším modelem je VARI KF-200 s motorem VARI XP-200, vybavený kypřicím ústrojím o stejném záběru. Motor VARI XP-200 disponuje ocelovou vložkou válce a nastřikovačem paliva, který velmi usnadní starty za nízkých teplot. Oba modely mají podobně, jako větší sourozenec VARI Systém, odepínací pohonnou jednotku s přírubou a nastavitelnými řídítky, nejsou však s VARI kompatibilní - jedná se o samostatnou lehčí produktovou řadu.

Širší použití
Širší použití
Širší použití
Širší použití

Novinka VARI KF-H160 umí po jednoduché přestavbě i orat

Tyto stroje se výborně hodí pro kypření větších záhonů, políček nebo skleníků, kde se perfektně uplatní jejich značný pracovní výkon. Odebráním krajních kypřicích hvězdic je možné zúžit záběr na 55 cm. V příslušenství pro VARI KF-H160 a VARI KF-200 se nabízí redukční převod, tažná náprava, jednostranný pluh a orebné návleky. Pak je tedy možné tyto stroje přestavět na orební MINITRAKTOR - ideální třeba pro majitele zahrad, kteří chtějí výkonný a kvalitní stroj pro zpracování půdy, adekvátní velikosti a větší jednoosý stroj od VARI by byl již příliš velký. Kompletní řada VARI KF je vyrobena v Maďarsku. Navštivte Vašeho nejbližšího prodejce VARI a vyberte si stroj od tradiční české značky.

Publikováno: 20. 3. 2017, Autor: VARI (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Domácí traktor

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Řezníček popisuje, jak sestavil domácí traktor.