reklama

Preventivní prohlídky prodlouží životnost strojů

Jaro nám začíná klepat na dveře. Sníh na většině území roztál a příroda se probouzí ze zimního spánku. Je jen otázkou několika týdnů či dnů, kdy naplno odstartují jarní práce na zahradě. Je dobré si v tomto období položit otázku, zda jsme na vše připraveni a v jaké kondici se nacházejí stroje, které budeme na jaře potřebovat.

Preventivní prohlídky prodlouží životnost strojů

Řada lidí na podzim zaveze nebo odnese své stroje do kůlny nebo zahradního domku a tam celou zimu odpočívají, abychom se jich na jaře zase chopili a vrhli do práce.

Předsezónní prohlídky prodlouží životnost strojů
Předsezónní prohlídky prodlouží životnost strojů

Pokud ovšem chceme, aby nám stroje kvalitně sloužily a vydržely více let, je třeba se o ně dobře starat, to znamená dopřát jim aspoň jednou ročně servisní prohlídku. Tím je udržíme v optimální kondici.

Ti z nás, kteří jsou zvyklí dopřát strojům pravidelný servis, tak činí většinou v podzimním posezónním období. Hodně lidí však zapomene a na jaře, kdy začne růst tráva, spěchá do servisu na poslední chvíli. Pak se ale může stát, že v dubnu praskají servisy ve švech a na svou zakázku čekáte i několik týdnů. A tráva vám úspěšně přeroste, že je pak problém ji posekat.

Dá se tomu předejít, když využijete některou z předjarních servisních akcí. Například Mountfield letos nově nabídl předsezónní prohlídky strojů již od února a až do konce března.

Předsezónní prohlídky prodlouží životnost strojů
Předsezónní prohlídky prodlouží životnost strojů

V servisních střediscích vám technici stroje odborně prohlédnou a provedou potřebnou údržbu. Včetně výměny nějakého dílu, pokud je potřeba, seřízení motoru, pojezdu, nabroušení nožů, výměny oleje, palivového filtru a dalších nezbytných věcí.

Servis se netýká jen sekaček a traktorů, ale odbornou péči by alespoň jednou ročně měl dostat i kultivátor, vertikutátor, křovinořez nebo řetězová pila. Ideálně v období mezi sezónami, abyste pak své pomocníky měli dokonale připraveni.

Publikováno: 3. 3. 2017, Autor: Mountfield (text a foto), Profil autora: Redakce