reklama

Inovace od Husqvarny

Řetězové pily Husqvarna jsou dobře známy. Na legendární modely z minulosti navazují současné moderní stroje, které jsou díky inovacím výkonnější, bezpečnější a uživatelsky přívětivější.

Inovace od Husqvarny

Jaké jsou inovace od Husqvarny? Zvláštní pozornost mezi pilami Husqvarna si zaslouží inovativní model 550 XP. Na něm se dá demonstrovat většina pokrokových řešení, která z něj dělají jednu z nejlepších řetězových pil současnosti. Profesionální uživatele oslovuje především snadné startování, vysoký výkon stabilní za všech okolností, nízká spotřeba paliva, malé vibrace, nenáročná obsluha a údržba pily.

Inovace od Husqvarny
Inovace od Husqvarny

Dokonalý pohon

Srdcem pily je moderní motor X-Torq, který má ve srovnání s nejpřísnějšími světovými předpisy pro ochranu životního prostředí spotřebu paliva nižší až o 20 % a emise zplodin zredukované až o 75 %. Maximální účinnost motoru zaručuje řídicí jednotka Auto Tune, která samočinně nastavuje jednotlivé parametry tak, aby vyrovnávala různou kvalitu paliva, nadmořskou výšku, vlhkost, teplotu a stupeň znečištění vzduchového filtru.

Model Husqvarna 550 XP má motor X-Torq o zdvihovém objemu 50,1 cm³ a o výkonu 2,8 kW. To vše je „zabaleno“ do designově a ergonomicky propracovaného těla o hmotnosti pouhých 4,9 kg.

Inovace od Husqvarny
Inovace od Husqvarny

Lehké startování a snadná údržba

Startování ulehčuje palivová pumpička, která snižuje počet zatáhnutí za lanko nutných pro nastartování motoru. Díky funkci Smart Start se při tahání za lanko vynaloží o 40 % méně síly. Také práce s pilou je příjemnější zásluhou tlumičů, které efektivně absorbují vibrace, a tím šetří paže a ruce obsluhy.

Odstředivý systém čištění vzduchu Air Injection snižuje míru opotřebení a zajišťuje delší intervaly mezi čištěním filtru. Rychloupínací spony dovolí rychlé sejmutí krytu a okamžitý přístup k filtru i zapalovací svíčce. Také samotný vzduchový filtr se demontuje snadno a bez použití nářadí. Průhledový stavoznak poskytuje rychlý přehled o stavu hladiny paliva. Zdánlivou maličkostí, ale současně důkazem toho, že při inovaci v Husqvarně mysleli na všechno, je ochrana proti ztrátě matic lišty.

Smart Start
Smart Start
Odstředivý systém čištění vzduchu Air Injection
Odstředivý systém čištění vzduchu Air Injection

Nové laminované lišty

Profesionálové ocení každé snížení hmotnosti, které představuje snadnější manipulaci se strojem a menší únavu obsluhy. Vedle klikové skříně z hořčíkové slitiny k tomu přispívají i nové vícevrstvé, tzv. laminované řezací lišty s odlehčeným středem. Vodící kolečko s jedenácti zuby má zcela zakryté ložisko, což prodlužuje jeho životnost a usnadňuje údržbu – nedostanou se do něj nečistoty a odpadá mazání.

S pilou 550 XP je možné použít laminované lišty pro řetězy s roztečí 0,325 palce o délce 13 až 20 palců, a to jak se šířkou vodicí drážky 1,5 mm, tak 1,3 mm pro řetězy Pixel.

Více informací o novinkách na www.husqvarna.cz.

Publikováno: 20. 10. 2016, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce