reklama

S Fiskarsem může být dřevorubcem každý

Pomůcky Fiskars nabízejí vítanou pomoc každému, kdo se umí ohánět sekerou. Dvě vylepšené mačety sapiny, hák na klády, kleště na klády a pás na pomůcky Fiskars splní vše, co amatérský dřevorubec potřebuje ke zdárnému provedení práce.

S Fiskarsem může být dřevorubcem každý

Fiskars sapiny WoodXpert™XA2 a XA22 s krátkými a dlouhými ultralehkými držadly pro jedno a obouruční držení jsou nyní k dispozici pro všechny náročné práce. Obě se pyšní ostrými, tvrzenými ocelovými zobáky se zubatými hranami garantující pevné zahryznutí do jakéhokoliv kusu dřeva, a to i v mrazech.

SapinaWoodXpert™ XA2
SapinaWoodXpert™ XA2
SapinaWoodXpert™ XA22
SapinaWoodXpert™ XA22

Jediné máchnutí obvykle stačí k pevnému zakousnutí do dřeva, což platí i pro těžší kusy, se kterými se nejlépe manipuluje dlouhou sapinou. Obě sapiny se pyšní stejným, hluboce prohnutým, cylindrovitým držadlem pro lepší úchyt, zatímco SoftGrip™ povrch v místě držení a ultra lehký materiál zajišťují skvělý úchyt.

Mačeta WoodXpert™XA3
Mačeta WoodXpert™XA3
S Fiskarsem WoodXpert™ může být dřevorubcem každý
S Fiskarsem WoodXpert™ může být dřevorubcem každý

Mačety jsou základní pomůckou ve výbavě každého dřevorubce. Mačety Fiskars WoodXpert™ XA3 a XA23 ve své dlouhé a krátké podobě mají obráceně zahnuté ocelové ostří pro lepší řez s ještě přesnějším vyvážením. Vylepšené zahnutí u modelů XA3 a XA23 je ideální pro lehké sekání, manipulaci, osekávání větví a stínání rostlin a vysoké trávy.

Při držení obouruč pomáhá dlouhý nástavec ergonomii a síle při zvýšené rychlosti švihu pro stříhání tlustších větví. Kratší verze je pak ideální pro jednoruční použití a pasuje perfektně do pásu na pomůcky. Obě mačety se pyšní stejným ultra lehkým držadlem s hluboce prohnutým držadlem pro pevný úchyt a zamezení vyklouznutí.

Hák a kleště na klády

Hák a kleště na klády
Hák a kleště na klády
Hák a kleště na klády
Hák a kleště na klády

Vylepšený hák na klády z řady Fiskars WoodXpert™ zaujme držadlem sytě oranžové barvy, které skýtá dostatek prostoru pro všech pět prstů a zajišťuje tak pohodlnou manipulaci díky rovnoměrnému rozložení tlaku, což člověk ocení zejména během delších lesnických pracích. Ergonomický, ultralehký hák z borové oceli si získá vaše srdce svými rozměry, díky kterým se lehce dostane pod jakékoliv klády, zatímco jeho zubatý povrch zajistí pevné uchopení i mokrých či zmrzlých klád. V ceně háku na klády je kvalitní pouzdro, které ideálně ladí s pásem na pomůcky Fiskars WoodXpert™ a umožňuje mít veškeré nářadí Fiskars v okamžitém dosahu. Pás je navržen s QuiklockTri-Glide zámkem pro pouzdra, díky kterému je připoutávání a odpoutávání přídavných pouzder hračka.

Pro manipulaci s menšími kládami jsou kleště na klády Fiskars WoodXpert™ neocenitelným pomocníkem. Kleště z borové oceli s ostrými konci s vylepšenou geometrií a zubatým povrchem pomohou lehce zvednout klády, a stejně tak bezproblémové je jejich otevření, a to díky jednoručně ovladatelnému patentu. Stejně tak držadlo SoftGrip garantuje komfortní manipulaci. Jak hák na klády, tak i kleště na klády jsou prodávány s kvalitním pouzdrem pro lehké zavěšení na pás na pomůcky Fiskars WoodXpert™. Pomůcka obsahuje i přezku pro bezpečné skladování a lehké zavěšení na pás na pomůcky.

Publikováno: 9. 9. 2016, Autor: Fiskars (text a foto), Profil autora: Redakce