reklama

Správné vybavení pro zalévání trávníků, květin a zeleniny

Od čerstvých zelených listů až po rozkvetlé květiny, plody sklizených z jahodníkových keříků a vypěstovanou zeleninu - všechny tyto rostliny, které máte kolem domova a na zahradě budou jen vzkvétat a růst před očima, pokud o ně bude dobře postaráno. Právě v horkých letních dnech je pro rostliny důležité právě správné zavlažování.

Správné vybavení pro zalévání trávníků, květin a zeleniny

Jak se voda dostane k rostlinám?

Každý druh rostliny v zahradě má různou potřebu vody. Ale která zalévací metoda je vhodná pro všechny typy rostlin? V následujícím přehledu jsou uvedeny různé způsoby zalévání, vybavení pro zalévání a jejich ideální využití.

Zavlažovač

Použití postřikovače je doporučováno hlavně pro trávníky. Rovnoměrně distribuuje vodu do jemných vodních částic na velké plochy. Rotující postřikovače plní svůj účel na malé až střední oblasti. Oscilující nebo čtyřúhelníkové zavlažovače mají větší rozsah a dosáhnou i do rohů a hran. K dispozici jsou také modely, kde může být šířka postřiku upravena.

Zavlažovač
Zavlažovač

Zavlažovací pistole

Zavlažovací pistole umožňují širokou škálu využití. Na rozdíl od velkoplošných postřikovačů se zalévání provádí cíleně a s přesnějším dávkováním množství vody. Zavlažovací pistole jsou velmi praktické, protože nabízejí různá schémata postřiku. To vám umožňuje přepínat mezi velkoplošným postřikem, jemnou mlhou nebo silným proudem vody.

Zavlažovací pistole
Zavlažovací pistole

Zavlažovací tyč

Tato možnost nabízí větší dosah než zavlažovací pistole. Dlouhá tyč a pohyblivá sprchová hlavice je lepší pro použití i pro obtížně dosažitelná místa v květinových záhonech nebo pod živými ploty. Obvykle je možné pracovat ve vzpřímené poloze bez toho, aby bylo nutné se ohýbat.

Zavlažovací tyč
Zavlažovací tyč

Zavlažovací systémy

V souladu s požadavky a praktičností zároveň nepotřebují zavlažovací systémy nic víc, než být uloženy na místo použití tak, aby jim byl zajištěn přívod vody. Kořeny rostlin jsou zalévány přímo díky přesné poloze postřikovače nebo kapénkové trysky.

Zavlažovací systémy
Zavlažovací systémy

Více rad se dočtete na www.svetcisteni.cz.

Publikováno: 16. 6. 2019, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce