reklama

Letní nápor se blíží, je čas se vybavit. Sada nářadí QuikFit šetří čas i námahu

Jaro je v plném proudu a léto si už brzo řekne o slovo. Velmi brzy tak nebudeme vědět, kam dříve skočit s lopatou, motykou, hráběmi nebo nůžkami. Bude tedy dobré mít po ruce veškeré nářadí, které můžeme na zahradě potřebovat. S řadou QuikFit od společnosti Fiskars se snadno postaráte o trávník, půdu, keře i stromy.

Letní nápor se blíží, je čas se vybavit. Sada nářadí QuikFit šetří čas i námahu

Nejčastější letní aktivitou na zahradě je sekání trávy, se kterým je samozřejmě spjaté i shrabávání. Pokud nemáte sekačku se sběrným košem, je důležité nenechávat posekanou trávu na trávníku, jelikož odvádí vlhkost a poté plesniví. Je tedy důležité mít k dispozici kvalitní hrábě s dostatečným počtem zubů. Sada QuikFit vám nabízí hned několik typů hrábí, které je možné pomocí pouhých dvou cvaknutí připevnit na odlehčenou teleskopickou násadu, takže se do shrabávání trávy může zapojit celá rodina včetně dětí i seniorů.

Násada QuikFit s nástavcem širokých hrábí
Násada QuikFit s nástavcem širokých hrábí

Pokud chcete ke svému trávníku přistupovat opravdu s láskou, můžete mu pomocí dalších dvou cvaknutí dopřát i provzdušnění díky speciálnímu provzdušňovacímu nástavci.

Speciální provzdušňovací nástavec
Speciální provzdušňovací nástavec

Nářadí QuikFit je všestranné a flexibilní

K létu stoprocentně patří i péče o stromy a keře. V tomto období je potřeba stromy důsledně prořezat, aby se správně větvily, zdravě rostly a nedocházelo k přetěžování větví plody. Péče o stromy nikdy nebyla jednodušší, jelikož díky teleskopickým násadám QuikFit, vyrobeným z lehčených plastů, dosáhnete až do výšky šest metrů, aniž byste museli stoupnout na žebřík. Pilu nebo nůžky jednoduše připevníte na násadu a můžete začít ořezávat a stříhat přímo ze země. Podobně vám sada QuikFit ulehčí práci i během pozdního léta, kdy přichází čas česání ovoce. Stačí vyměnit pilu za česáček ovoce a ovoce se před vámi neschová ani na nejvyšších větvích.

Teleskopická násada QuikFit s nůžkami, které ovládáte ze země
Teleskopická násada QuikFit s nůžkami, které ovládáte ze země
Teleskopická násada QuikFit s česáčkem ovoce
Teleskopická násada QuikFit s česáčkem ovoce

Nesmíme zapomenout na běžné zahradnické práce typu plení, rytí a sázení. Místo toho, abyste k záhonům přicházeli se třemi až čtyřmi různými těžkými nástroji, díky sadě nářadí QuikFit vám postačí jedna lehčená násada a několik nástavců, které pohodlně vyměníte během pár vteřin, a ze starosti o záhony se rázem stane radost.

Zkušený zahrádkář jistě ocení i skladnost sady QuikFit. Snadno ji totiž vtěsnáte i do malých kůlniček nebo dílniček, jelikož každý z nástrojů pasuje na jednu či dvě univerzální násady.

Nářadí QuikFit je všestranné a flexibilní
Nářadí QuikFit je všestranné a flexibilní

Na léto fit s QuikFit

Práce na zahradě patří k pohybu, který je našemu tělu přirozený a žádoucí. Budete se možná divit, ale spálíte při něm stejně kalorií jako při plavání nebo power józe. Při klasických zahradnických pracích jako je pletí, shrabování listí nebo sázení, spálíte za hodinu práce přibližně 1078 KJ (258 kcal)[1].Vrhnete-li se na sekání trávy nebo rytí, bude váš energetický výdej ještě vyšší. Člověk obvykle déle než hodinu cvičit nevydrží, zato na zahradě jsme schopni se zapomenout klidně celé odpoledne. Obzvláště v případě, kdy budete mít díky sadě QuikFit po ruce ihned všechno nářadí a žádný nový zahradní projekt pro vás tak už nebude překážkou.

Ruční krátká násada QuikFit s kultivačním nástavcem
Ruční krátká násada QuikFit s kultivačním nástavcem

Fiskars QuikFit™ - jednoduše spojeno

  • Řada možností: stále se rozšiřující nabídka výměnných nástavců k systému Fiskars QuikFit™ z něj činí dokonalé nářadí pro rozličné práce na zahradě
  • Fiskars QuikFit™ může být doplněn „univerzálním adaptérem“, který umožňuje připojení nástavců od jiných výrobců na násadu Fiskars
  • Uzamykací mechanismus umožňuje snadné uzamčení, odemčení a výměnu jednotlivých nástavců jedním jediným pohybem
  • Nástavce jsou lehké a v moderním provedení: QuikFit™ násady jsou vyrobeny z tvrzeného hliníku a mají kapkovitý tvar pro zajištění větší odolnosti. K dostání jsou v pěti různých délkách: 30 cm, 85 cm, 145 cm a dvě teleskopické verze s rozpětím 220-400 cm a nyní také 140-220 cm. Standardní grafitový nástavec je k dispozici ve dvou velikostech – 85 a 145 cm. Nově Fiskars navíc nabízí ruční násadu o délce 24 cm
  • Snadno a pohodlně: měkké plastové zakončení SoftGrip™ je praktické a pohodlné a zaručuje bezpečnou manipulaci při práci. Zabudovaný závěsný otvor pro snadné skladování je samozřejmostí (vyjma teleskopických násad)

1http://zdrava-dieta.eu/kaloricka-tabulka-prace-a-zamestnani/

Publikováno: 17. 6. 2016, Autor: Fiskars (text a foto), Profil autora: Redakce