reklama

Tichá budoucnost

Budoucnost zahradní techniky patří akumulátorovým strojům. Husqvarna to ví už déle než dvacet let – v roce 1995 představila světu první robotickou sekačku na trávu. Díky tomuto náskoku dnes může náročným uživatelům nabídnout široký sortiment robotických sekaček, stejně jako tiché a přitom výkonné akumulátorové stroje pro práci v lese i na zahradě.

Tichá budoucnost

Práce na čerstvém vzduchu

Výraz stroj na baterky už dávno není dvojsmyslný – pro akumulátorové stroje Husqvarna dnes platí, že jsou ve své spolehlivosti nedostižné. Akumulátorový nářaďový park ocení každý, kdo nezbytné práce na zahradě bere sportovně. Nízká hmotnost strojů a nulové emise výfukových plynů jsou správnými sparingpartnery pro zdravý pohyb. Spolu se svou fyzickou kondicí udržujete také dobré sousedské vztahy. Nejnižší možný provozní hluk ocení nejen samotný uživatel, ale především jeho okolí. Namísto charakteristického zvuku benzinových řetězových pil a křovinořezů zavládne na vaší zahradě klid. Sousedi vás budou mít rádi a vy se jim pak můžete směle pochlubit se svým nejnovějším přírůstkem do rodiny akumulátorových strojů Husqvarna.

Práce na čerstvém vzduchu
Práce na čerstvém vzduchu

Bez starostí

Použití moderních lithiových článků a bezúdržbových elektromotorů zaručuje minimální servisní nároky. Namísto dolévání benzinu a startování lankem stačí jednoduše připojit akumulátor a stisknout tlačítko. Obsluha zahradní techniky už nemůže být jednodušší. Akumulátory jsou kompatibilní s celou řadou modelů, takže se vyplatí pořídit si více strojů s nabíječkou a nejlépe dvěma akumulátory, na výběr je z různých kapacit. Zatímco se jeden nabíjí, s druhým můžete pracovat. Na jedno nabití akumulátoru Li-Ion 36V uděláte tolik práce jako na jednu nádrž benzinu. Navíc v právě probíhající Jarní akci můžete akumulátorové stroje pořídit za zvýhodněné ceny. Akce trvá od 9.3. – 8.6.2016.

Bez starostí
Bez starostí

Čistá a tichá zahrada

Nabídka výkonných akumulátorových strojů Husqvarna je tak široká, že na své zahradě můžete pracovat výhradně na baterie. Palivové dříví nařežete lehkou řetězovou pilou 436Li, těžko dostupné travnaté plochy posekáte dobře vyváženým vyžínačem 536LiLX, živý plot zastřihnete snadno ovladatelnými nůžkami 136LiHD45.

Čistá a tichá zahrada
Čistá a tichá zahrada

Lithiový akumulátor z ručně nesených strojů dokáže pohánět dokonce už i klasickou rotační sekačku na trávu Husqvarna LC 141Li s šířkou záběru 41 cm a možností mulčování. A kdo nechte při sekání tlačit, nýbrž se vozit, může usednout na rider Husqvarna Battery. Tato akumulátorová varianta kompaktního rideru je určena pro sekání velkých ploch bez hluku a výfukových plynů. Na jedno nabití dokáže pracovat až 90 minut a jeho majitel získá všechny výhody zahradního rideru znásobené snadnou údržbou, nižšími provozními náklady, tichým a čistým provozem.

Více o akumulátorových strojích Husqvarna na www.husqvarna.cz.

Čistá a tichá zahrada
Čistá a tichá zahrada

Publikováno: 6. 5. 2016, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce