reklama

I bazén potřebuje kvalitní izolaci

Chystáte se vylepšit svou zahradu novým zapuštěným bazénem? Jaro se stále se zvyšujícími teplotami je proto ideálním obdobím. Nabídka na trhu je více než široká, ale nevybírejte pečlivě jen vlastní bazén, ale také izolaci a další potřebné stavební materiály.

I bazén potřebuje kvalitní izolaci

Důležitý není jen tvar

Stejně jako při výběru auta někdy rozhoduje barva nebo nějaký nepodstatný detail, také výběr bazénu se neřídí vždy čistě logickými důvody. Ale přesto byste neměli zapomínat, že vhodně zvolené stavební materiály mohou mít vliv nejen na výsledný vzhled, ale hlavně na užitné vlastnosti vašeho vysněného bazénu, Proč si nesnížit náklady na ohřev vody nebo prodloužit koupací období i na chladnější dny.

Jak na to

Nejobvyklejším způsobem zapuštění bazénu je vyhloubení stavební jámy a následně instalace pevné železobetonové základové desky. Teprve na ni je umístěn vlastní bazén, ale dutiny kolem bazénu je třeba něčím vyplnit. A tady se vyplatí přemýšlet a místo zeminy, obyčejného kameniva či betonu použít materiál, který dobře izoluje. Pokud budete mít bazén dobře odizolovaný, snížíte náklady na ohřátí vody. Skvělou volbou pro obsyp bazénového skeletu je lehké keramické kamenivo Liapor, neboli keramzit. Má vynikající vlastnosti a výborně izoluje, je pevný, trvanlivý a má taky nízkou objemovou hmotnost.

Jak na to
Jak na to
Jak na to
Jak na to

Aplikace keramického kameniva Liapor je velmi snadná a rychlá a pomocí Liaporu vyplníte prostory v podstatě kolem jakéhokoli typu bazénu, ať už je to plastová skořepina, ocelový či betonový bazén. Materiál se postupně ukládá kolem bazénu a hutní lehkou vibrační deskou vždy po vrstvách (jedna vrstva cca 30 cm), a to až do požadované výšky. Tak vznikne homogenní tepelně izolační vrstva, která nejen izoluje, ale chrání také bazénovou skořepinu před možnou deformací. Vrstvy Liaporu klademe až do dosažení požadované výšky zásypu. Zásyp Liaporu nakonec překryjeme geotextilií a okolí bazénu se finálně upraví.

Jak na to
Jak na to

Skvělé izolační vlastnosti

Liapor se vyrábí expandováním přírodního jílu a granulát má téměř kulová zrna s vnitřní stejnoměrnou pórovitou strukturou a uzavřeným slinutým povrchem. Hlavní výhodou Liaporu jsou jeho skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Díky němu bude ohřátá voda v bazénu pomaleji vychládat a nebude se muset tak často ohřívat. Pokud máte ohřev vody jen od sluníčka, díky Liaporu se bude moci koupat déle třeba na podzim. Ale i když bazén máte vytápěný, Liapor oceníte, protože tak můžete snížit náklady na jeho provoz.

Pro obsypání bazénů je doporučován Liapor s frakcí 4-8 mm. Můžete si ho koupit buď v prodejnách stavebnin nebo na webu obchod.liapor.cz. Standardně se prodává se v balení po 50 l, ale lze objednat vaky o obsahu 1000 l, případně také Liapor volně ložený.

Více informace najdete na www.liapor.cz.

Další informace naleznete na www.zakladani-domu.cz.

Publikováno: 23. 4. 2016, Autor: Liapor (text a foto), Profil autora: Redakce