reklama

Úroda z vaší zahrádky bez chemie?

České hospodyňky a zahrádkáři si oblíbili pěstování ovoce a zeleniny na vlastních záhoncích a zahradách. Často se však musejí vypořádat se škůdci, kteří úrodu napadají. Český biologický fungicidní přípravek Polyversum Biogarden proti plísňovým chorobám rostlin bojuje s houbovitými parazity zcela bez chemie, a tak zaručí sklizeň bez nebezpečných pozůstatků chemických látek, téměř v bio kvalitě.

Úroda z vaší zahrádky bez chemie?

Pozitivní účinky biofungicidů v boji proti plísňovým chorobám rostlin ocení všichni zahrádkáři a pěstitelé, kteří chtějí sklidit zdravou úrodu bez použití chemie. Postřik Polyversum Biogarden je založen na čistě přírodním mikroskopickém houbovém organismu Pythium oligandrum, který se ve velmi nízkých koncentracích přirozeně nachází v půdě.

Úroda z vaší zahrádky bez chemie?
Úroda z vaší zahrádky bez chemie?

Jak funguje Biogarden?

Pythium Oligandrum se chová jako predátor – tělo cizí plísně rozkládá pomocí enzymů a čerpá tak z něj živiny. Jakmile dravá houba pozře svého hostitele, postupně začne odumírat, jelikož už se nemá čím živit. Vzhledem k čistě biologickému účinku nelze ošetřené rostliny škodlivě předávkovat, preparát totiž neobsahuje toxiny a na ošetřených rostlinách či plodech nezanechává škodlivé zbytky chemických látek. Neohrožuje tedy ani včelstva. Polyversum Biogarden nemá žádnou ochrannou lhůtu, což znamená, že kdykoli po aplikaci postřiku lze plody sklízet a po opláchnutí je ihned konzumovat. Pro srovnání: Ochranná lhůta po ošetření chemickými přípravky běžně trvá 10 až 14 dní. Takové termíny se špatně dodržují například v sezoně jahod a rajčat, které se trhají denně.

Jak funguje Biogarden?
Jak funguje Biogarden?

Jak na to?

Přípravek Polyversum Biogarden se prodává ve formě prášku, který zahrádkář rozpustí ve vodě. Během 30 minut se spóry Pythium Oligandrum aktivují a zálivku ke kořenům nebo postřik je možné aplikovat. Roztok se doporučuje použít i k ošetření sazenic rostlin ještě před jejich vysetím jako prevence před plísněmi a v průběhu celé vegetace i sklizně.

Polyversum Biogarden koupíte ve svém zahradnickém centru za doporučenou cenu 150 Kč / 5 g. Suspenzí z tohoto množství ošetříte plochu 300 – 500 m² dle velikosti rostlin. Přípravek je vyroben v České republice a je vyvážen do mnoha států světa jako např. USA, Číny, Polska nebo Maroka. Více na www.biopreparaty.eu.

Publikováno: 10. 4. 2016, Autor: Biopreparáty, spol. s r. o. (text a foto), Profil autora: Redakce