reklama

Při sekání trávy využijte výkonnou techniku

Nastávající jaro klade obvyklou otázku – jste připraveni na údržbu svých travnatých ploch? Nápovědu vám jako pomyslný přítel na telefonu může dát Husqvarna, protože nabízí komplexní řešení sekání trávy od vyžínačů přes všechny typy sekaček včetně robotických, až po zahradní traktory a ridery.

Při sekání trávy využijte výkonnou techniku

Řešení pro každou zahradu

Husqvarna má recept na sekání všech typů a velikostí pozemků. Předzahrádku posekáme i mechanickou vřetenovou sekačkou, na malé plochy o rozloze do 500 m2 je ideální tichá a ekologická akumulátorová rotační sekačka Husqvarna LC 141Li. Rotační benzinové sekačky se šířkou záběru 40–56 cm jsou vhodné pro pozemky o rozloze 500-2000 m2, např. Husqvarna LC 348VI je zlatý střed a představuje perfektní základ pro sekání středně velkých ploch. Rozlehlé pozemky s výměrou nad 2000 m2 je nutné sekat pomocí výkonné zahradní techniky s odpovídající šířkou záběru, tedy zahradních traktorů či riderů. Obecně platí, že správně zvolený stroj by měl požadovanou plochu zvládnout posekat zhruba za jednu hodinu.

Řešení pro každou zahradu
Řešení pro každou zahradu

Výběr sekačky

Zvažte, jaká je velikost plochy, kterou budete sekat. Široký záběr sekačky využijete hlavně na velkém trávníku, na menší ploše postačí užší záběr.Pro menší trávníky doporučujeme sekačku s pojezdem, např. novinku Husqvarna LC 140S. Sekačka má robustné ocelové žací ústrojí, uživatele potěší měkká rukojeť či jednoduché centrální nastavení výšky sekání.

Sekačka Husqvarna LC 247S poskytuje komfort a jednoduché pracovní podmínky. Má ergonomickou rukojeť, sběrný koš, který nepropouští prach a podvozek odolný proti korozi. Překvapí i lehká a odolná konstrukce žacího krytu z kompozitního materiálu, která zajistí skvělý výkon.Sekačka Husqvarna LC 451S je ideální pro profesionály, kteří potřebují kompaktní stroj sestavený ze špičkových komponentů, které zabezpečují dlouhou životnost. Tato lehká sekačka nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení pohodlí a jednoduché ovládání. Špičková převodovka s hliníkovým pouzdrem je určená pro dlouhodobé a časté používání. Ergonomicky zalomená rukojeť a lehce uchopitelná ovládací páka umožňují snadné ovládání.

Výběr sekačky
Výběr sekačky

TIPY: Sekání bez chyb s výkonnou zahradní technikou

  • Dřív, než začnete sekat trávu, zkontrolujte plochu a očistěte ji od kamenů a jiných drobností, které mohou zatupit nůž sekačky.
  • Nesekejte mokrý trávník. Mokrá posekaná tráva se těžko dostává do sběrného koše sekačky, znečišťuje nůž i podvozek sekačky.
  • Dodržujte konstantní rychlost pojezdu. Budete mít rovnoměrnou linii posekané plochy.
  • Nepřeplňujte sběrný koš. Přeplněný koš totiž neplní svoji funkci a tráva přepadává na trávník. Po sekání sekačku vždy vyčistěte.
TIPY: Sekání bez chyb s výkonnou zahradní technikou
TIPY: Sekání bez chyb s výkonnou zahradní technikou

Jedna sekačka nestačí

Málokdy má travnatá plocha takový tvar a členění, že ji celou od kraje do kraje posekáme jedinou sekačkou. Pro dosekávání okrajů především u pevných překážek přichází ke slovu vyžínače se strunovou hlavou. Žací struna omezuje riziko poškození při sekání v blízkosti domu či kolem stromů a záhonů, zkrátka všude tam, kam se nedostaneme klasickou sekačkou. Při dolaďování detailů jsou vyžínače vhodné zásluhou nízké hmotnosti (3–5 kg) a tudíž lepší ovladatelnosti. Vedle benzinových modelů je na výběr velké množství akumulátorových typů, které jsou lehčí a tišší. Vyžínače mají většinou obloukovou rukojeť a jednodušší typy mají zahnutou hřídel, pokročilejší modely disponují kuželovým převodem stejně jako křovinořezy.

Jedna sekačka nestačí
Jedna sekačka nestačí

Křovinořezy jsou určené pro sekání trávy na těžko přístupných místech, jako jsou strmé svahy, a pro sekání neudržovaných ploch pomocí kovového žacího kotouče. Všechny práce na zahradě zastane nový výkonný a přitom lehký křovinořez Husqvarna 525RX. Kombinovaný ochranný kryt nástroje je stvořen pro práci s travním kotoučem i se strunovou hlavou. Křovinořezy jsou většinou robustnější, těžší a výkonnější, mají tvarované rukojeti (řídítka) pro lepší ergonomii a pohodlný pracovní postoj. Při práci je máme zavěšené na popruh, který zátěž rozloží mezi ramena, hrudník a záda. Výkonná zahradní technika dovoluje použít pilové kotouče pro likvidaci náletových dřevin.

Více informací naleznete na www.husqvarna.cz.

Publikováno: 8. 4. 2016, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce