reklama

Pěstujte s přehledem díky barevnému značení výsevu

Každý zahrádkář se chce jistě ze své práce v podobě krásně vzrostlých rostlin a zeleniny těšit co nejdříve. Na sadbu zeleniny do záhonů pod širým nebem je ovšem ještě brzy. Počasí je nevyzpytatelné a „zmrzlíci“ jsou přeci jenom až v polovině května. S přípravou výsevu semínek pro předpěstování sazeniček váhat ale nemusíte. Poradíme vám, jak si udělat pořádek v zasetých semínkách pomocí barevného značení a využíti textilní lepicí pásky tesa® Extra Power Perfect.

Pěstujte s přehledem díky barevnému značení výsevu

Co budete potřebovat?

  • Semínka rostlin, které chcete pěstovat
  • Box pro zasetí semínek
  • Tabulku pro evidenci semínek
  • Textilní pásku tesa® Extra Power Perfect – k dispozici v 8 barevných variantách

Jak postupovat?

1) Zasejte semínka do řádků do připraveného boxu a řádky barevně označte kouskem textilní lepicí pásky tesa® Extra Power Perfect.

2) Stejnou barvu pásky použijte i pro nalepení do evidenční tabulky. Napište si základní údaje o označeném řádku v boxu – jaká rostlina byla zaseta, datum zasetí a další vaše poznámky.

Jak postupovat?
Jak postupovat?

Tip:Pokud nevyužijete veškerá semínka ze sáčku, zalepte ho lepicí páskou ve stejné barvě, jako jste použili pro označení zasetých semínek ze sáčku v boxu a označili jí v evidenční tabulce. Získáte tak přehled ve vašem pěstování a navíc se vám semínka ze sáčku nevysypou.

Jak postupovat?
Jak postupovat?

Textilní páskou tesa® Extra Power Perfect můžete označovat nebo opravovat v podstatě cokoliv. Jedná se o velmi pevnou pásku s dokonalou přilnavost. Dobře drží i na hrubém a mastném povrchu. Je snadno trhatelná rukou a navíc popisovatelná. Páska je také ideální pro opravu hřbetů knih a leporel. Vhodná je i pro použití ve venkovním prostředí. Lepicí pásku tesa® Extra Power Perfect můžete zakoupit u internetových prodejců nebo v běžných hobby řetězcích. Kompletní přehled produktů tesa® najdete na www.tesa-tape.cz.

Publikováno: 19. 4. 2015, Autor: tesa tape (text a foto), Profil autora: Redakce