reklama

Sekera Fiskars X 27 čili hodně ostrý konec ruky

V sortimentu společnosti Fiskars určitě zaujme řada seker se zajímavým designem. Tradicionalisté budou možná překvapeni, ale i oni novou linii nástroje nepochybně rychle ocení. Platí to i pro nadmíru šikovnou sekeru Fiskars X 27.

Sekera Fiskars X 27 čili hodně ostrý konec ruky

Poněkud méně obvyklý vzhled nástroje totiž není libovolným úletem kreativního návrháře, který tvorbou módních výstřelků vytahuje lidem peníze z kapsy. Dobrý design, jimž jsou výrobky Fiskars proslulé, totiž vychází ze zkušenosti a podrobného studia lidské ergonomie i vlastností a schopností nových materiálů. Konečný tvar výrobku není efektem momentálního hnutí mysli, ale výsledkem modelování a propočtů velmi vědeckých, protože o úspěšném výsledku se v tomto případě rozhoduje u rýsovacího prkna a počítačů.

Na velké špalky velkou sekyru Fiskars X 27

Úspora vydané energie při práci se sekerou a samozřejmě i bezpečnostní hledisko zní hodně vznešeně, ale v podstatě jde o to, abychom se třeba při přípravě dřeva na topení nenadřeli a zároveň pracovali v klidu, že se topůrko nezlomí a neuletí a nezabije sousedovu slepici. Sekery z nové rodiny Fiskars jsou rozlišeny čísly a právě ta největší je označena jako X 27.

Na velké špalky velkou sekyru Fiskars X 27
Na velké špalky velkou sekyru Fiskars X 27

Topůrko má rozšířený konec, což spolu s potahem z měkkého oranžového plastu výrazně zlepšuje bezpečné a pohodlné držení a tlumí případné rázy. I čepel je nově vytvarována a ostří má výbrus méně citlivý na vznik zoubků. K sekeře patří šikovné plastové pouzdro. Díky designu celé nové řady seker Fiskars máte jistotu: tohle štípací „ixko“ je dokonalým a tradičně ostrým prodloužením vaší paže.

O sekeře Fiskars X 27 i nových sekerách na www.fiskars.com

Publikováno: 13. 10. 2014, Autor: Jiří Jan (text), Fiskars (foto), Profil autora: Redakce