reklama

Rybníček přinese do zahrady život

Voda přináší do zahrady život. Tím nemáme na mysli vodu na zalévání, ale jako okrasný prvek, zdroj inspirace, potěšení a také zábavy, protože každý kutil má kolem rybníčku nebo jezírka okamžitě co dělat. Techniku pro jezírka a rybníčky má v nabídce také Vladeko.

Rybníček přinese do zahrady život

Snad v každé zahradě najdeme alespoň malou vodní plochu v podobě velkého, vodními rostlinami osazeného džberu, plastového, zahradního nebo dokonce koupacího zahradního rybníčku.

Zahradní rybníček přinese do zahrady život
Zahradní rybníček přinese do zahrady život

Vodní nádrže jsou exkluzivní na pohled, přinášejí do zahrady romantiku i komfort, ale rovněž vyžadují pravidelnou péči. S ní nám pomáhají rozmanité technické prvky. Firma Vladeko, která patří k předním evropským výrobcům zahradní techniky a speciální techniky pro zahradní rybníčky, proto nabízí techniku značky Oase.

Zahradní rybníček přinese do zahrady život
Zahradní rybníček přinese do zahrady život

Co můžeme potřebovat

Řada pro velkoobjemová jezírka s osádkou ryb nebo pro koupací jezírka zahrnuje:

 • Čerpadla pro vodní efekt (Nautilus, Pronaut) včetně trysek
 • Filtrační čerpadla (Promax, Aquamax, Profimax)
 • Tlakové filtry BioSys (Biotec)
 • Tlakové filtry BioSys (Filtoclear)
 • Předčisťovací přístroje - UV lampy (Bitron)
 • Skimmery, vysavače
 • Kompletní filtrační systémy (Biosys)
 • Série svítidel (Lanaqua, InScenio)
 • Potoční dílce
 • Jezírkové folie a dekorační materiály
 • Vodotrysky a fontánové trysky
 • Přípravky pro úpravu vody, krmivo pro ryby
Co můžeme potřebovat
Co můžeme potřebovat
Co můžeme potřebovat
Co můžeme potřebovat

Pro děti, pro ryby nebo na koupání?

Zahrada může být velmi proměnlivá a mnohostranná, stejně tak se různí možnosti pro vytvoření jezírka. Musíme se ale hned na počátku jeho vzniku rozhodnout:

Je pro nás důležitější architektura, nebo flóra a fauna? Chceme chovat ryby či raději vytvořit jezírko pro radost dětí? Toužíme po okrasném jezírku, nebo chceme velkou koupací nádrž? Firma nabízí ucelená technologická řešení pro naše sny – malé nádrže či velká koupací jezírka.

Chybování by bylo drahé

Správné stanovení si cíle je snad nejdůležitější rozhodnutí, které ovlivní budoucí stav našeho vodního díla. Odlišné konstrukce jednotlivých druhů nádrží, množství ryb, hloubka a další řada parametrů výrazně odlišuje jezírka podle použití – a v tom mnoho zájemců dělá chyby. Proto při volbě nespěchejme, dobře uvažme, co se do naší zahrady hodí nejlépe a dobře si vyberme. Zahradní rybníček není levná záležitost, nepořizujeme je na rok, proto se vyplatí plánovat a vybírat co nejpečlivěji, s vizí na mnoho let dopředu.

Chybování by bylo drahé
Chybování by bylo drahé

I v případě, že chceme vytvořit přirozené jezero, je to bez čerpadla, filtračního zařízení a správného ošetření co se řasy, čistoty vody a údržby jezírka týče složité. Uspokojivý výsledek, který použitím technologie docílíme, je snazší dosáhnout vyzkoušenými postupy než experimenty.

Více informací získáte na www.oase-filtrace.cz.

Publikováno: 3. 8. 2014, Autor: Elena a Vladeko (text), Vladeko (foto), Profil autora: Redakce