reklama

Robotická sekačka trávy Indego od firmy Bosch - efektivní, přesné sečení pruh za pruhem

Robotické sekačky na trávu splňují požadavky na snadnou údržbu trávníku mimořádným způsobem, protože po jednorázové instalaci a naprogramování již samotní uživatelé nemusejí dělat nic jiného. Díky modelu Indego vstupuje firma Bosch na rychle rostoucí trh robotických sekaček na trávu. V porovnání s ostatními řešeními dostupnými na trhu neseče Indego trávu náhodně, ale sečení trávníku probíhá systematickým, efektivním způsobem v pravidelných rovnoběžných pruzích.

Robotická sekačka trávy Indego od firmy Bosch - efektivní, přesné sečení pruh za pruhem

Robotická sekačka Indego na to jde systematicky

  • Navigační systém „Logicut“ – sekačka si automaticky zmapuje zahradu a samostatně vypočítá efektivní dráhu sečení
  • Vhodné pro plochu až do 1000 čtverečních metrů
  • Šetrná vůči trávníku, snadná instalace a snadné naprogramování
Robotická sekačka Indego na to jde systematicky
Robotická sekačka Indego na to jde systematicky

Snadné nastavení a použití

V předem definovaném prostoru funguje robotická sekačka Indego zcela nezávisle. Tato plocha je vyznačena dodávaným obvodovým kabelem před prvním použitím robotické sekačky na trávu. Vyžaduje se instalace zdroje elektrické energie pro dokovací stanici, kam Indego zajede v případě potřeby dobití nebo po dokončení sečení. Jediné, co pak musí uživatel udělat, je stlačit tlačítko k odeslání Indego k provedení mapování zahrady během nastavení. Následně se stlačením tlačítka vydá signál k posečení trávníku.

Chcete-li trávník sekat v určité dny a v určitou dobu, můžete jednoduše naprogramovat časování sekání prostřednictvím integrovaného řídicího panelu. Do paměti je možné zadat až pět harmonogramů sekání, např. pro jaro, léto a podzim. Podrobné informace, jako například videa zobrazující způsob instalace robotické sekačky na trávu nebo způsob výměny sekacího nože, jsou k dispozici online při uvedení výrobku na trh na domácí stránce Bosch Garden Tools a na YouTube.

Osvědčená lithium-iontová technologie použitá při novém nastavení aplikace

Indego se doporučuje pro sečené plochy do 1000 metrů čtverečních. Sekačka je poháněna lithium-iontovou baterií a seče nepřetržitě po dobu až 50 minut na jedno nabití baterie, dokáže posekat až 250 metrů čtverečních při šířce záběru sečení 26 cm. Výšku sečení je možné nastavit v deseti různých nastaveních od 20 milimetrů do maximálně 60 milimetrů. Robotická sekačka na trávu odsekává jen krátké konečky trávy, které fungují jako mulč a následně působí jako hnojivo pro travní kořínky.

V případě, že Indego narazí během sečení na překážku, je tato překážka rozpoznána pomocí citlivých dotykových snímačů, které umožní sekačce překážku bezpečně objet. V případě nadzdvihnutí sekačky Indego se nože okamžitě zastaví. Sekačku je možné vypnout kdykoliv pomocí bezpečnostního spínače. Robotickou sekačku chrání před krádeží zvukový signál a bezpečnostní kód.

Sekačka je již k dispozici na trhu. Dodává se v papírové krabici s dokovací stanicí, 200 metrů obvodového drátu a 400 fixačních kolíků.

Technické informace:

Technické informace:
Technické informace:

Napětí/kapacita akumulátoru …32,4 V lithium-iontová/3,0 Ah

Průměrná provozní doba akumulátoru…. 50 minut

Posečená plocha na dobití akumulátoru ... ≤ 200 m2

Doba dobíjení akumulátoru …50 minut

Doporučená velikost trávníku …≤ 1000 m2

Maximální svah ...20°(35 %)

Šířka sečení …26 cm

Nastavení výšky sečení ...10 kroků od 20 mm do 60 mm

Doporučená výška trávy k sečení…maximálně 10 cm

Další funkce…5 programovatelných rozvrhů sečení, automatické dobíjení, ochrana před krádeží (poplašný signál a bezpečnostní kód)

Hmotnost včetně akumulátoru…11,1 kg

Publikováno: 7. 7. 2014, Autor: Bosch (tisková zpráva), Profil autora: Redakce