reklama

Aku zahradní nářadí – když nás zahrada baví

Posekat trávník benzínovou nebo elektrickou sekačkou zvládneme lehce, ale co dodatečná péče o zahradu. Tady si každý pomáhá, jak umí. Většinou ručně nebo s pomocí elektrického zahradního nářadí. A co si práci ještě více usnadnit? Práce bez kabelu a možnost neomezeného pohybu nám práci hodně zpříjemní. V tomto článku si představíme výběr z akumulátorového záhradního nářadí od firem STIGA a BOSCH.

Aku zahradní nářadí – když nás zahrada baví

Akuu zahradní nářadí Stiga a Bosch aneb Kam benzínová sekačka nemůže

Zná to každý z nás. Sekačka udělala svou práci dobře, ale co ty okraje kolem záhonků, keřů a pod okrasnými stromky. S aku zahradními vyžínači je práce zábavou. Od výrobce STIGA doporučujeme lehkou aku strunovou sekačku SGT 2220A s 20V Li-ion baterií, která vydrží okolo 40 minut práce. Oceníte teleskopickou tyč pro nastavení potřebné délky a úhlově nastavitelnou rukojeť. Aku vyžínač SGT 2220A má záběr sekání 22 cm, poloautomatické vysouvání struny a hmotnost 2,24 kg. Výhodou je také aku baterie, která je shodná a zaměnitelná s baterií u plotových nůžek SHT 4620A.

Další zajímavou alternativou je aku strunová sekačka BOSCH ART 26 LI. Sekačka má také Lithium-iontový akumulátor o napětí 18V. Sekací záběr zajišťuje plastový nůž o průměru střihu 26 cm. Sekací hlava je otočná o 90°. Samozřejmostí je také regulace výšky rukojeťi v rozmezí 80 – 114 cm a pogumované části na držadlech zajištují pohodlnou a bezpečnou manipulaci. Hmotnost vyžínače je příjemných 2,4 kg.

Akuu zahradní nářadí Stiga a Bosch aneb Kam benzínová sekačka nemůže
Akuu zahradní nářadí Stiga a Bosch aneb Kam benzínová sekačka nemůže
Akuu zahradní nářadí Stiga a Bosch aneb Kam benzínová sekačka nemůže
Akuu zahradní nářadí Stiga a Bosch aneb Kam benzínová sekačka nemůže

Na detailu záleží

Ze zahradou jsme si poradili, máme skoro hotovo a zbývá doladit detaily. Často je potřeba dosekat trávu u okrajů kolem obrubníků, příjezdových cest a chodníků. Ideálním pomocníkem od STIGY jsou aku nůžky s označením SGS 60 LI poháněné Li-ion baterií. Dle stylu práce můžeme pohodlně měnit 2 dodávané adaptéry. Jeden s délkou lišty 16 cm využijeme pro zastřihávání okrajů trávníků, ten druhý se záběrem 8 cm pak při doladění detailů na živých plotech nebo k dotvoření tvarů na okrasných stromků a keřů. Nůžky vydrží až 40 minut práce a doba nabíjení je 5 hodin. Hmotnost je pouhých 540 g. K akumulátorovým nůžkám STIGA SGS 60 LI je možné dokoupit teleskopickou tyč s kolečky. Nůžky se spouštějí spínačem na držadle tyče. Práce s nůžkami v kombinaci s touto tyčí je pohodlná, snadno se s ní manipuluje a oceníme ji zvláště na delších rovných plochách.

Na detailu záleží
Na detailu záleží
Na detailu záleží
Na detailu záleží

Ze sortimentu aku zahradního nářadí BOSCH jsou ideální k zastřihávání a začišťování okrajů trávy akumulátorové nůžky AGS 10,8 LI. Výborná ergonomická rukojeť a inovativní lithium-iontová technologie bez paměťového efektu zajistí efektivní práci a nůžky tak budou připravené stále k použití.

Od trávníku k živým plotům

Kdo častěji seká s elektrickými nůžkami na živé ploty, ten ví, jak nás omezuje v pohybu závislost na kabelu. Stále se o kdejakou větvičku zadrhává nebo nám dojde délka a musíme kabel přemístit. Tato činnost zbytečně zdržuje a prodlužuje práci. A šikovnějším z nás se jistě podařilo přeseknout i kabel, přestože jsme si dávali pozor. S aku zahradními nůžkami nám to nehrozí. Kdo se rozhodne pro aku nůžky na živé ploty a keře od značky BOSCH, může si vybrat z různých modelů, které jsou přizpůsobeny konkrétním požadavkům. Jejich výkonné lithium-iontové akumulátory jsou rychle nabité a mají dlouhou životnost. Navíc jsou lehké a mají inovativní systém „Anti-Blocking“, který eliminuje zablokování nůžek při stříhání. Pro údržbu menších živých plotů je vhodný typ BOSCH AHS 45-15 Li s délkou lišty 45 cm a rozestupem nožů 15mm

Od trávníku k živým plotům
Od trávníku k živým plotům

Pro silnější keře a dřeviny můžeme zvolit těžší a výkonnější typ BOSCH AHS 54-20 LI s délkou lišty 54 cm. Akumulátor o napětí 36V/1,3 Ah vydrží v chodu až 50 minut. Ze sortimentu aku zahradního nářadí STIGA jsou dobrou volbou aku plotové nůžky SHT 4620A s Li-ion baterií 20V, která vydrží až 40 minut práce. Doba nabíjení je 3 – 5 hodin. Lišta má tvrzené nože a délku 45 cm. Rukojeť je nastavitelná v 5 pozicích. Hmotnost nůžek je pouze 3 kg. Výhodou je i možnost zaměnitelnosti baterie se strunovou sekačkou SGT 2220A.

Od trávníku k živým plotům
Od trávníku k živým plotům

Řezání větví bez námahy

Kdo ji držel v ruce, už ji nebude chtít vrátit zpět. O kom je řeč? O aku zahradní pile BOSCH Keo. Hodí se pro všestranné zahradní práce díky snadné výměně pilových listů. Inovativní systém držáku „A-Grip“ bezpečně fixuje pilku k řezané větvi a umožnuje tak bez cizí pomoci řezat větve až do průměru 60mm. Pokud držák odpojíme, můžeme řezat větve až do průměru 80mm. Aku pilka se bezvadně drží v ruce díky výborné ergonomii a je vybavena i rychlým zastavením a ochranným krytem ruky, aby řez byl také bezpečný. Pokud někdo častěji zastřihává silnější rostliny a keře, určitě využije i malé akumulátorové nůžky BOSCH Ciso. Na jedno nabití akumulátoru zvládnou až 200 střihů při průměru 14 mm (měkké dřevo).

Řezání větví bez námahy
Řezání větví bez námahy

Uvedené aku zahradní nářadí si můžete objednat u prodejce ELVIN PRODEJ s.r.o. V nabídce našeho sortimentu najdete i další aku pomocníky jako např. aku foukače a vysavače na listí nebo akumulátorové řetězové pily.

Společnost ELVIN PRODEJ s.r.o. je AUTORIZOVANÝM PRODEJCEM ručního nářadí značky MAKITA, HITACHI, BOSCH, FESTOOL, FEIN a zahradní techniky značky DOLMAR a STIGA.

Více na www.elvin.cz

Publikováno: 28. 6. 2014, Autor: Elvin prodej (text a foto), Profil autora: Redakce