reklama

Kvalitní zahradní traktor za dostupnou cenu? STIGA ESTATE 3084 H

Traktory řady Stiga Estate jsou tradiční vyzkoušené modely traktorů, které jsou vhodné k sekání středně velkých až rozlehlých pozemků. Všechny vynikají snadnou obsluhou a vysokou spolehlivostí. V tomto článku si představíme nově vyvinutý, pohyblivý a snadno ovladatelný traktor STIGA ESTATE 3084 H, který je nyní na trhu za výhodnou cenu!

Kvalitní zahradní traktor za dostupnou cenu? STIGA ESTATE 3084 H

Kvalitní motor zahradního traktoru jako základ

Jak se říká, motor u zahradního traktoru je základem při výběru. Zahradní traktor ESTATE 3084 H je poháněný ověřeným jednoválcovým benzínovým čtyřtaktním OHV motorem renomované značky Briggs & Stratton s označením Power Built 3130 AWS o výkonu 13,5 HP. Je důležité zmínit, že motor má AVS (antivibrační systém), který výrazně zklidňuje chod a prodlouží i životnost samotného motoru.

Kvalitní motor zahradního traktoru jako základ
Kvalitní motor zahradního traktoru jako základ

A co převodovka

Převodovka je hydrostatická, navíc s plynule měnitelnou rychlostí dopředu i dozadu, což už samo o sobě napovídá, že je traktor vhodný pro každodenní provoz a využití i v náročnějších podmínkách. Podstatou hydrostatické převodovky je čerpadlo, které čerpá kapalinu do hydromotoru, který pohání pojezdová kola. Nemusíte tedy řešit řadící páku. Pojezd se jednoduše ovládá pomocí dvou hlavních pedálů.

A co převodovka
A co převodovka

Snadná práce

Výšku sečení si můžete nastavit až v sedmi polohách v rozmezí 25 – 80 mm. Traktor má také přední světlomety, oceníte nárazník a stavitelné sedadlo. Nespornou výhodou jsou robustní a velká kola (vpředu nalezneme 15“ a vzadu pak 18“ kola), která rozhodně oceníte při průjezdu rozmanitým terénem.

Důležitým parametrem je rovněž objem sběracího koše. Jako minimum při výběru u zahradních traktorů se často uvádí alespoň 200 litrů. Zde máme dostatečných 240 litrů. Signalizace plného koše je samozřejmostí.

A pokud byste z nějakého důvodu nechtěli koš využívat (např. příliš vysoká a přerostlá tráva), je možné na traktor namontovat deflektor, díky kterému tráva padá a zůstává ležet v řádku za traktorem. Chrání taky okolí stroje před odlétávajícími kamínky.

Snadná práce
Snadná práce
Snadná práce
Snadná práce

Pro jakou zahradu se hodí

Doporučujeme pro zahrady, kde již nestačí rider nebo jednonožový zahradní traktor. Zvláště vhodný bude pro sekání středních až větších a rozsáhlejších ploch (cca 2000–4000 m2 ), čemuž odpovídá i dvounožová sekací hlava s elektromagnetickým zapínáním se záběrem 84 cm. Díky těmto vlastnostem se pohodlně manévruje na pozemku a umožní nám to také snadnější průjezd běžnými dveřmi.

Dodávané příslušenství

V základním vybavení stroje jsou nabíječka baterie, zadní závěs a mulčovací souprava. Na český trh se dodává i ekonomická varianta tohoto modelu s mechanickou převodovkou s 5 rychlostmi vpřed a zpátečkou.

Slovo závěrem

Kvalitní motor, hydrostatická převodovka, poměrně slušná výbava, ověřená značka STIGA, dostupnost náhradních dílů a v neposlední řadě velmi nízká cena řadí tento zahradní traktor mezi nejprodávanější traktory na současném trhu s poměrem cena/výkon. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že během měsíce dubna byly tyto traktory na trhu doslova vyprodány.

Ať už se rozhodnete pro koupi jakéhokoliv traktoru, určitě se vždy poraďte s prodejcem, neváhejte se na cokoliv zeptat a nechte si traktor předvést. Kvalitní prodejce by vás měl nejen proškolit ohledně ovládání stroje, ale po zakoupení by měl doplnit do traktoru příslušné kapaliny podle návodu a připravit ho k používání. Před prvním vyjetím na zahradu určitě doporučujeme si poctivě přečíst návod k obsluze.

Zahradní traktor STIGA ESTATE 3084 H si můžete objednat u prodejce ELVIN PRODEJ s.r.o..

Společnost ELVIN PRODEJ s.r.o. je AUTORIZOVANÝM PRODEJCEM ručního nářadí značky MAKITA, HITACHI, BOSCH, FESTOOL, FEIN a zahradní techniky značky DOLMAR a STIGA.

Více na www.elvin.cz

Publikováno: 26. 5. 2014, Autor: Elvin prodej (text a foto), Profil autora: Redakce