reklama

Pampelišky zahajují útok. Braňte se jim efektivně!

Jaro se přihlásilo v plné síle a na trávnících začínají vystrkovat hlavy pampelišky. Pro někoho jsou to pozdravy od sluníčka, pro milovníky anglických trávníků nepřítel. A ti, které v trávníku nebo záhonech netrápí zrovna žluté květy, mají jiného nepřítele - plevel.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pampeliška je plevel a v trávníku není vždy vítaná (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Plevel. Kdo by se s ním na zahrádce nepotýkal. Nejsnazší likvidace je chemickými preparáty. Jenže to zase škodí přírodě a navíc všemožné herbicidy často zničí i užitečné rostlinky v okolí. Nejekologičtější je bezesporu jeho vytrhávání. Z věčného klečení v trávníku nebo ohýbání se nás zase bolí kolena a záda… Jak z toho ven?

Pampelišku musíte odstranit i s kořenem
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pampelišku musíte odstranit i s kořenem

Vytrhávače plevele udělají z námahy nenáročnou, rychlou a navíc zábavnou akci, ke které se rádi připojí i ostatní členové rodiny. Stačí sešlápnout pedál a plevel vytáhnout i s kořeny. A zahradník je přitom stále vzpřímený. Důmyslný vynález ponechá vaše ruce i kolena čistá a záda nebolavá od věčného ohýbání se, a navíc se plevele zbavíte ekologicky šetrnou cestou.

Teleskopická rukojeť se přizpůsobí všem členům rodiny, do nejmenšího dítěte až po babičku s dědou. Design a tvar vytrhávače umožňuje odplevelení ve vzpřímené poloze, takže šetří vaše záda. Není nutné používat chemické a toxické zabijáky plevele, vytrhávač pracuje ekologicky. Jsou vhodné pro odstraňování pampelišek, bodláků a dalšího nežádoucího plevele s dlouhými kořeny.

Vytrhávač plevele je opravdu velmi praktický pomocník
i (Zdroj: Fiskars)
Vytrhávač plevele je opravdu velmi praktický pomocník

Sešlápnutí pedálu na konci rukojeti zajistí snadné proniknutí dlouhých nerezových čelistí do země. Stahovací systém snadno uvolní vytržený plevel, není třeba se nijak ohýbat, a to ani při odstraňování vytrženého plevele z nářadí. Dlouhé čepele pevně uchopí kořeny plevele ze čtyř stran a bezpečně jej vytrhnou i s kořeny

Jak vytrhávač plevele pracuje

Umístěte čelisti vytrhávače nad plevel a sešlápněte pedál. Nakloňte rukojeť směrem k sobě, aby se čelisti mohly pevně sevřít kolem kořenů plevele, a poté nástroj vytáhněte ze země (spolu s plevelem). Až dokončíte práci na zahradě, propláchněte vytrhávač plevele pod tekoucí vodou a odstraňte zbytky hlíny.

Zdroj informací: Fiskars

Využijte léčivou sílu pampelišek:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 4. 3. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce