reklama

Pampelišky zahajují útok. Braňte se jim efektivně!

Jaro se přihlásilo v plné síle a na trávnících začínají vystrkovat hlavy pampelišky. Pro někoho jsou to pozdravy od sluníčka, pro milovníky anglických trávníků nepřítel. A ti, které v trávníku nebo záhonech netrápí zrovna žluté květy, mají jiného nepřítele - plevel.

Pampeliška je plevel a v trávníku není vždy vítaná (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Plevel. Kdo by se s ním na zahrádce nepotýkal. Nejsnazší likvidace je chemickými preparáty. Jenže to zase škodí přírodě a navíc všemožné herbicidy často zničí i užitečné rostlinky v okolí. Nejekologičtější je bezesporu jeho vytrhávání. Z věčného klečení v trávníku nebo ohýbání se nás zase bolí kolena a záda… Jak z toho ven?

Pampelišku musíte odstranit i s kořenem
Pampelišku musíte odstranit i s kořenem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vytrhávače plevele udělají z námahy nenáročnou, rychlou a navíc zábavnou akci, ke které se rádi připojí i ostatní členové rodiny. Stačí sešlápnout pedál a plevel vytáhnout i s kořeny. A zahradník je přitom stále vzpřímený. Důmyslný vynález ponechá vaše ruce i kolena čistá a záda nebolavá od věčného ohýbání se, a navíc se plevele zbavíte ekologicky šetrnou cestou.

Teleskopická rukojeť se přizpůsobí všem členům rodiny, do nejmenšího dítěte až po babičku s dědou. Design a tvar vytrhávače umožňuje odplevelení ve vzpřímené poloze, takže šetří vaše záda. Není nutné používat chemické a toxické zabijáky plevele, vytrhávač pracuje ekologicky. Jsou vhodné pro odstraňování pampelišek, bodláků a dalšího nežádoucího plevele s dlouhými kořeny.

Vytrhávač plevele je opravdu velmi praktický pomocník
Vytrhávač plevele je opravdu velmi praktický pomocník (Zdroj: Fiskars)

Sešlápnutí pedálu na konci rukojeti zajistí snadné proniknutí dlouhých nerezových čelistí do země. Stahovací systém snadno uvolní vytržený plevel, není třeba se nijak ohýbat, a to ani při odstraňování vytrženého plevele z nářadí. Dlouhé čepele pevně uchopí kořeny plevele ze čtyř stran a bezpečně jej vytrhnou i s kořeny

Jak vytrhávač plevele pracuje

Umístěte čelisti vytrhávače nad plevel a sešlápněte pedál. Nakloňte rukojeť směrem k sobě, aby se čelisti mohly pevně sevřít kolem kořenů plevele, a poté nástroj vytáhněte ze země (spolu s plevelem). Až dokončíte práci na zahradě, propláchněte vytrhávač plevele pod tekoucí vodou a odstraňte zbytky hlíny.

Zdroj informací: Fiskars

Využijte léčivou sílu pampelišek:

Publikováno: 4. 3. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce