reklama

Nafukovací bazén jako dárek, proč ne?

Přemýšlíte o vánočním dárku pro celou rodinu? Co takhle se zamyslet nad budoucí letní sezonou? Nadzemní bazény mají oproti těm zapuštěným jednu klíčovou vlastnost a také výhodu - jejich stavba je jednoduchá a nenáročná. Zatímco při stavbě zapuštěného bazénu se nedá vyhnout terénním úpravám, nadzemní bazény, ať již nafukovací nebo plastové, žádné zvláštní zásahy do terénu nevyžadují. Přesto i takový nafukovací bazén je třeba postavit.

Nafukovací bazén jako dárek, proč ne?

Pokud už přemýšlíte o další letní sezoně, možná se vám jako dárek bude líbit pořídit si na zahradu bazén. Nafukovací bazény mají několik výhod: Postavíte je lehce sami, jsou přemístitelné po sezonách a ne tolik nákladné, jako bazény zapuštěné. Máte-li tedy místo na postavení bazénu a koupete se rádi, klidně využijte nabídku obchodů i nyní. Na léto budete připraveni a ještě ušetříte, mimo sezonu bývají totiž příznivější ceny.

Než začneme

Než začneme
Než začneme

Dříve než se pustíme do samotné stavby bazénu je třeba bazén někde obstarat, resp. nakoupit. V případě nadzemních bazénů nejde o žádnou závratnou položku, solidní nafukovací bazén lze pořídit již za několik tisíc korun.

Při výběru bazénu se řiďte volnou rozlohou své zahrady a tím, k čemu, resp. komu má bazén sloužit. Malým dětem stačí podstatně menší bazén než dospělým. Pochopitelně je také levnější. Větší bazény stojí logicky více, nabízejí také důmyslné zpracování a kvalitní materiály s dlouhodobou trvanlivostí. Hloubka nadzemních bazénů je však omezená, nikdy nebude dosahovat hloubky bazénu zapuštěného.

Položení bazénu

Stavba nafukovacího bazénu se dá v klidu realizovat během jednoho dne. Nejprve je vhodné uhladit povrch, na kterém bude bazén stát. Přímo pod bazén se dává podložka, která brání jeho případnému poškození. Půjde-li o nafukovací bazén, stačí ho rozložit na speciální folii a začít napouštět vodu. Bazén se de facto postaví sám prostřednictvím síly vody.

Příslušenství

Schůdky ulehčí vstup do bazénu
Schůdky ulehčí vstup do bazénu
Skimmer s kartušovou filtrací. Bez čištění se neobejde ani nafukovací bazén
Skimmer s kartušovou filtrací. Bez čištění se neobejde ani nafukovací bazén

Pro pohodlí, zábavu a snadnou údržbu slouží bazénové příslušenství. Stojí za to si je pořídit již při nákupu bazénu, nezřídka je nákup bazénu včetně příslušenství cenově zvýhodněný.

To platí i pro bazén Intex 5,49 x 1,22 m - ULTRAKOMPLETSET s kartušovou filtrací.

K bazénu si pořiďte také praktické schůdky nebo krycí plachtu, která napomáhá čistotě vody v bazénu. Stejně tak i kartušový filtr a filtrační pumpa. Součástí bazénového setu bývá i podložka pod bazén. Jmenované položky patří k elementárnímu zařízení, na které je třeba při stavbě bazénu myslet.

,

Publikováno: 22. 12. 2013, Autor: Patrik Farský (text a foto), PePa (foto), Profil autora: Redakce