reklama

Tlaková myčka vám zaručí dokonalou čistotu v okolí domu i na zahradě

Důkladný úklid zahrad, dvorků a teras se může před zimou zdát zbytečný. Není však pravdou, že by nás sněhová pokrývka zbavila všech nečistot na zahradním nábytku či dlažbě. Sníh tento nepořádek pouze zakryje a po zimě můžeme být velice nemile překvapeni. Postarejte se proto o řádný úklid okolí vašeho domu již na podzim, velice nápomocná vám v tom může být tlaková myčka.

Tlaková myčka vám zaručí dokonalou čistotu v okolí domu i na zahradě

Největší předností tlakové myčky je, že na rozdíl od ručního mytí je s ní úklid mnohem rychlejší a snazší. Uplatnění tlakové myčky je velice široké. Hodí se například na odstraňování bahna či zbytků trávy ze zámkové dlažby či plotu, plísně na domě, ale i na čistění bazénu.

Tlaková myčka Briggs&Stratton vám zaručí dokonalou čistotu v okolí domu i na zahradě
Tlaková myčka Briggs&Stratton vám zaručí dokonalou čistotu v okolí domu i na zahradě

Exteriéry domu

Balkony, okapy a podhledy – tlakovou myčkou s klasickým nástavcem jednoduše odstraníte prach a zaschlou špínu z podhledů vaší střechy a rovněž pročistíte průtok v okapech. Podhledy nejdříve vyčistěte obyčejnou vodou bez čisticích prostředků a tlakovou myčkou vždy miřte před sebe, ne přímo vzhůru. Pokud je třeba, můžete použít společně s myčkou i čisticí prostředek.

Obklady a obložení na domu – tlaková myčka se dá použít i na nečistoty na obložení domu. Postup je následující: Při prvotním mytí (namáčení) postupujte zdola nahoru a použijte nástavec s mírnějším proudem a s rozptylem do stran. Pokud je znečištění silné, můžete na tlakovou myčku nasadit rotující kartáč, který si společně s proudem vody poradí i se zaschlou špínou. Nakonec pomocí standardního nástavce střední velikosti opláchněte obklady od špíny a čisticího prostředku, tentokrát od shora dolů.

Exteriéry domu
Exteriéry domu

Ploty – tlakovou myčku můžeme využít i na čistění dřevěných plotů, verand a teras. Pokud se jedná o neopracované dřevo, doporučuje se po očistění a uschnutí natřít ošetřujícím olejem či novým nátěrem.

Zahrada

Tlaková myčka je šikovným pomocníkem i při čistění zahradního nábytku, grilu či nejrůznějších odpadních kontejnerů. S pomocí rotačního kartáče snadno odstraníme veškeré nečistoty, je však třeba mít na paměti, že například v případě zahradního grilu je třeba navíc užít odmašťovač. Rovněž je nutné nezapomenout odpojit veškerá elektrická či plynová zařízení, která čistíme (např. gril, sekačka či zahradní traktůrek) od elektrického proudu či plynové bomby. V případě čistění sekačky je také zapotřebí odpojit nůž a to jak z důvodu bezpečnosti, tak kvůli snadnějšímu čistění vnitřku sekačky.

Zahrada
Zahrada

V případě, že potřebujete na nějakou nečistotu použít bělidlo, je nutné učinit tak ručním čištěním. Bělidlo do tlakové myčky nepatří, mohlo by ji poškodit. V souvislosti s tím je také vhodné zmínit, že použitím některých čističů vypouštíte do přírody potenciálně nebezpečné látky. Proto je dobré volit ty čističe, které jsou biologicky odbouratelné a životní prostředí zatěžují minimálně nebo vůbec.

Zahrada
Zahrada

Z čeho vybírat?

Tlakové myčky můžeme vybírat podle několika kritérií – typu pohonu, tlaku (PSI) a průtoku (GPM) vody, jež určují čistící sílu myčky. Rovněž se při výběru vyplatí věnovat pozornost motoru (ideálně OHV) a čerpadlu stroje. Podle stupně a typu znečištění je také vhodné mít k dispozici více trysek s různým rozptylem vody a v neposlední řadě možnost přisávání čisticího prostředku, který je mnohdy zapotřebí.

Následující tipy od Briggs&Stratton mohou být inspirací pro výběr kvalitní tlakové myčky:

Tlaková myčka PW 2900 Briggs & Stratton

Tento model je určen pro velké zatížení, tedy vysoce znečištěné povrchy. Myčka je uzpůsobena k dennímu použití, takže je vhodná k pravidelným úklidům vozovky, chodníku, znečištěných zařízení, strojů a automobilů, které jsou denně vystavovány rozmarům počasí. Za 10 minut vyčistíte 9 – 19 m2 plochy tlakem až 200 Barů.

 • Briggs & Stratton 900 Series
 • Použití pro velké zatížení
 • Kolečka 254 mm pro snadný transport
 • Axiální vačkové čerpadlo s mosaznou hlavou
 • 4 rychlovýměnné trysky a tlaková hadice
 • 6 mm x 9.14 m
Tlaková myčka PW 2900 Briggs & Stratton
Tlaková myčka PW 2900 Briggs & Stratton

Tlaková myčka PW 3200 Briggs & Stratton

Tato tlaková myčka je nejvýkonnějším modelem řady vysokotlakých čističů společnosti Briggs&Stratton. Její použití je určeno pro profesionální čištění a vysoké znečištění povrchů. Jako jediná obsahuje profesionální čerpadlo Tri-Plex s mosaznou hlavou a také motor Intek Pro 10. Průtok vody (15,2 l/min) dosahuje tlaku až 220 Barů, který zaručuje skutečně efektivní úklid. Potěšit může i pět vyměnitelných trysek či více než patnáctimetrová hadice.

 • Briggs & Stratton Intek Pro 10
 • Pro velké zatížení
 • Profesionální čerpadlo Tri-Plex s mosaznou hlavou
 • 5 rychlo-výměnných trysek a tlaková hadice
 • 10 mm x 15.24 m
Tlaková myčka PW 3200 Briggs & Stratton
Tlaková myčka PW 3200 Briggs & Stratton

Publikováno: 27. 9. 2013, Autor: Briggs & Stratton (text a foto), Profil autora: Redakce