reklama

Opravy tekutou gumou

Koupání, houbaření, turistika,… To vše a mnoho dalších aktivit naplňuje čas našich dovolených a letních radovánek. Protržený bazén, prasklé nafukovací lehátko, děravý člun, to vše jsou nepříjemnosti, které jsme řešili pomocí lepidel na měkčené plasty (BISON VYNIL PLASTIC, UHU weich pvc). Nyní Vám chceme pomoci s opravami děravých bot, prasklých podrážek, roztržených neoprenů, rybářských oděvů, zakrývacích plachet bazénů a mnoha dalšími.

Opravy tekutou gumou

K opravě si připravíme odmašťovadlo, hadřík, speciální lepidlo - BISON tekutou gumu. Součástí balení lepidla je PES (polyesterová) mřížka, smirkový papír a špachtlička na nanášení a roztírání. Je-li to nutné, poškozené místo zdrsníme. Odmastíme speciálním odmašťovadlem. Pokud bude opravený spoj namáhán (např. prasklá podrážka), ustřihneme si z přiložené síťky potřebný kus, minimální šíře 2,5 cm. Tato síťka je z polyesteru a má za úkol absorbovat namáhání spoje v ohybu, který by bez této síťky dlouho nevydržel.

Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou

Když máme vše připraveno, naneseme na poškozenou podrážku, protržený oděv, krycí plachtu, … potřebné množství lepidla - tekuté gumy. Tato tekutá guma je transparentní, tužší konzistence, a musíme ji přiloženou špachtlí dobře rozetřít po celé ploše, kterou budeme opravovat. Potřebná vrstva je minimálně 1 mm. Pokud použijeme záplatu, musí být plocha naneseného lepidla - tekuté gumy větší, než je velikost záplaty.

Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou

Při opravě prasklé podrážky záplatu řádně vtlačíme špachtlí do lepidla a rozetřeme vrstvu gumy na záplatu i okolní plochu. Tento úkon je velmi důležitý pro konečnou kvalitu a pevnost spoje. Stejně bychom postupovali i při opravě gumových člunů, raftů, apod.

Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou
Opravy tekutou gumou

BISON LIQUID RUBBER vytvrzuje vzdušnou vlhkostí minimálně 48 hodin. Teplota nesmí být nižší než +5°C. Po této době mohou být opravené předměty opět používány, jako tomu bylo doposud. Tekutá guma odolává i slané vodě. Můžeme si ji přibalit s sebou nejen na dovolenou k přehradě a k moři, ale i do hor a na turistiku. Je to všestranný pomocník pro mnoho spolehlivých oprav.

Náš tip

Tekutou gumu BISON LIQUID RUBBER použijme i v případě, kdy se nám poškodí např. nafukovací předměty (matrace, dětské hračky, vesty, apod.) v místě, kde jsou švy a záplata z lepidla BISON VYNIL PLASTIC by nemusela dobře přilnout. Oprava je jednoduchá, naneseme tekutou gumu pouze přes poškozené místo a necháme ztuhnout.

Náš tip
Náš tip
Náš tip
Náš tip

Vše o lepidlech a o jejich použití najdete na www.bison-lepidla.cz.

Publikováno: 23. 6. 2013, Autor: Z-trade (text a foto), Profil autora: Redakce