reklama

Fiskars - zahradní nářadí QUANTUM s korkovými úchyty

Pokud vám na zahradě roste jeden - dva stromy či keře, vhodné nářadí na jejich údržbu asi moc řešit nebudete. Pokud ale máte dřevitých rostlin víc, určitě budete chtít nejen kvalitní náčiní, ale i něco navíc. Po pár minutách stříhání větviček totiž pocítíte každý nedostatek svých nůžek. Pokud ovšem sáhnete po zahradních nůžkách Fiskars Quantum, budete chtít šmikat donekonečna. Navíc korkové úchyty jsou nejen pohledné, ale i příjemné na dotek.

Fiskars - zahradní nářadí QUANTUM s korkovými úchyty

Kdo často pracuje na zahradě, ví, jak je důležité kvalitní náčiní. Od nejmenší lopatky, přes nůžky až po sekačku. Při práci si krásně odpočineme, i když občas u toho necítíme záda. Ale i když víme, že je to práce fyzicky náročná, nechceme se naprosto odrovnat, zvláště při víkendovém zahradničení, kdy pak jdeme v pondělí do práce s puchýři na dlaních a zablokovanou ploténkou.

Nůžky Fiskars QUANTUM

Proto Fiskars přichází s novinkovou řadou Quantum, která je nejen pohledná, ale i funkční. Korek, který je usazen na rukojeti nářadí, má vynikající vlastnosti. Absorbuje zpětné nárazy, je teplý a příjemný na dotek, materiál sám o sobě je vlídný k životnímu prostředí.

Držadla na zahradních nůžkách jsou pevná a masivní díky speciální hliníkové slitině. Navíc jsou delší a ergonomická, proto se velice pohodlně drží. Jejich tvar umožňuje stříhat v různých úhlech. Nůžky mají mechanismus k nastavení čepele. Tvar středu chrání ruku při stříhání. Průměr stříhané větve je do 26 mm.

Nůžky Fiskars QUANTUM
Nůžky Fiskars QUANTUM
Nůžky Fiskars QUANTUM
Nůžky Fiskars QUANTUM

Nůžky na silné větve

Ovocné stromy prořezáváme na jaře, resp. v době, kdy již nejsou silné mrazy, ale strom ještě nezačal pučet. Navíc u stromu bez listů lépe poznáme, kterou větev odstranit a jaký bude mít strom tvar. Na silnější větve použijeme nůžky pákové. Fiskars v korkové řadě Quantum nabízí nůžky dvoučepelové jak s nůžkovou hlavou, tak s hákovou hlavou a také nůžky jednočepelové.

Masivní hliníková držadla jsou opět ze speciální slitiny. Mají na sobě návleky TruGrip™ a z vnitřní strany vložený oranžový pásek, což přináší větší komfort při práci. Čepel je perfektně vybroušená, použitým materiálem je kalená ocel. Díky tomu nůžky pracují čistě a přesně. Převodový mechanismus nůžek zkracuje čas a námahu např. při omlazování stromů na polovinu oproti běžným mechanismům. Jednočepelové nůžky stříhají proti pevnému dorazu, to využijete při odstraňování suchých větví.

Nůžky na silné větve
Nůžky na silné větve
Nůžky na silné větve
Nůžky na silné větve

Nůžky na živé ploty

Živé ploty se staly nedílnou součástí našich zahrad. Slouží jako ochrana před nežádoucími pohledy okolojdoucích, mohou též oddělovat různé části zahrady a v neposlední řadě jsou okrasným prvkem. Sestavit je můžeme z různých rostlin, vždy ovšem přihlédneme k místu výsadby a druhu půdy. Upravovat tvar živého plotu lze až 3x do roka. První sestřih provádíme na počátku prázdnin. Jehličnany stříháme většinou 1x ročně. Poslední střih by měl proběhnout tak, aby se stromky stačily připravit na zimu.

Pokud máte nůžky na živý plot tupé, rostlinám ublížíte. Konce zastřižených větviček budou roztřepené a náchylné k nejrůznějším chorobám. Jen zdravý stromek nám přinese to správné potěšení. Nůžky Fiskars Quantum mají precizně vybroušené čepele z kalené oceli. Rukojeti jsou opět opatřeny návleky TruGrip™ s korkem a mají vložený oranžový pasek SoftGrip™ z vnitřní strany. Díky převodovému mechanismu PowerGear™ si ušetříte námahu i čas, které úpravě plotu věnujete.

Nůžky na živé ploty
Nůžky na živé ploty
Nůžky na živé ploty
Nůžky na živé ploty

Jen správně udržovaný strom i keř nám přinesou očekávaný výsledek. Věnujte dostatečnou péči výběru vhodného náčiní, sobě ušetříte námahu i čas přro práci a rostlinám nezpůsobíte žádné poškození. Vaše zahrada bude úhledná a čistá, stromy hojně plodící, živé ploty husté a pěkně tvarované.

Více informací najdete na www.fiskars.cz.

Publikováno: 3. 3. 2013, Autor: Pavla (text), Fiskars (foto), Profil autora: Redakce