reklama

Ukliďte si před svým prahem

Miluji zasněžené kopce na Vysočině, idylické večery, kdy se sněhové vločky ladně snášejí k zemi a postupně zakrývají špinavé silnice a pochmurně zešedlé trávníky. Všude zavládne neuvěřitelné ticho a klid. Děti najednou nemají potřebu se neustále dotazovat, jestli si mohou pustit počítač. Prakticky je vidím až za tmy, kdy se vracejí jako sněhuláci s radostným úsměvem a rudými tvářemi.Můj muž to ovšem vidí ze zcela jiného úhlu. „No podívej se na to, pořád sněží! Ráno budu muset vstávat o hodinu dřív, abych to stihl odházet. Zase máme službu! To mi snad dělají naschvál! A hrablo na sníh je bůhvíkde... “

Ukliďte si před svým prahem

Připravte se na zimu včas!

Ale je pravda, že sníh nám přináší vedle radosti i značné starosti. Toho, kdo musí dojíždět do práce, hned napadnou nejhorší možné varianty, které cestování dokáží opravdu znepříjemnit. A ti pěší (a nemusí to být jen starší generace) si hned vybaví chodníky plné sněhu a ledu, mokré boty a nejedno uklouznutí, které může skončit i úrazem.

A je to tady, sníh se z chodníků – čili veřejných komunikací - uklidit prostě musí. Tak proč si tuto povinnost trochu nezpříjemnit? Český výrobce, firma Plastia, vyrábí hrabla na sníh již 8 let. Za kvalitu se Vám může zaručit. Největší odběratelé této firmy jsou v zemích, které si na nedostatek sněhu opravdu nemohou stěžovat – Švédsko, Finsko a Norsko.

Základní hrabla VYSOČINA 40 cm a 50 cm jsou vyrobena z kvalitního materiálu, který Vám v mrazu nepraskne. Je totiž plast - a plast. Někteří výrobci používají plast, který byl již několikrát tepelně upraven, a ztrácí tak své užitné vlastnosti. Jeho výhodou pak už zůstává jen nízká cena. Tu sice oceníte při koupi, ale v okamžiku, kdy budete hrablo potřebovat a ono praskne, bude tato cena draze vykoupena.

Hrabla mají dřevěnou násadu a hrana plastové části je zpevněna hliníkovou lištou.

Pro ty, kteří dávají přednost násadě z jiného materiálu, v tomto případě hliníku, má firma Plastia k dispozici hrablo ANAPURNA s nastavitelnou hliníkovou násadou. Díky tomu se hrablo přizpůsobí každému. Minimální délka násady je 110 cm a maximální 150 cm.

Připravte se na zimu včas!
Připravte se na zimu včas!

Jste-li řidič (nebo hledáte-li inspiraci na vánoční dárek pro někoho blízkého) oceníte lopatu do auta – AUTOSPORT. Má hliníkovou teleskopickou násadu a vyrábí se v barvě oranžové a modré. Nebojte se, nebude v autě překážet. Lopata je složena v látkovém sáčku, který je opatřen suchým zipem. Přichytíte ji ke koberečku v autě a nebudete o ní ani vědět. Ale v okamžiku, kdy Vaše auto sklouzne do závěje, máte jistotu, že v tom nebudete sami.

Připravte se na zimu včas!
Připravte se na zimu včas!

Plastia nezapomíná ani na naše nejmenší (koneckonců jsou to oni, kdo si sníh opravdu užívá). Dětské hrablo TEDDY je k dispozici ve čtyřech barvách. Násadu má lakovanou, aby se malé ručičky nezranily. A když zrovna nebude sníh, mohou si děti poskládat přiložené puzzle.

Připravte se na zimu včas!
Připravte se na zimu včas!

Takže až začnete uklízet před svým „prahem“ první sněhovou nadílku, buďte připraveni.

Více informací naleznete na www.plastia.cz.

Publikováno: 5. 1. 2021, Autor: PLASTIA (text a foto), Profil autora: Redakce