reklama

Fiskars MOMENTUM nadchne v momentě

Stačí jenom moment, abyste zjistili přednosti vřetenové sekačky Fiskars Momentum. V současnosti je totiž nejpokrokovější vřetenovou sekačkou na světě. Dokáže řešit problémy, které tradiční vřetenové sekačky mají.

Fiskars MOMENTUM nadchne v momentě

Jestliže chcete být spokojeni s výběrem sekačky na trávu pro vaši zahradu, je rozhodujícím kritériem velikost pozemku. Na hodně velké plochy se vyplatí elektrická nebo benzinová sekačka. Pro menší zahrady do 400 m2 nejenže postačí, ale je výhodnější sekačka ruční – vřetenová. Proč je tomu tak?

Fiskars MOMENTUM nadchne v momentě
Fiskars MOMENTUM nadchne v momentě

Dvě velké výhody

Více výhod vřetenové sekačky Fiskars Momentum ještě uvedeme, zatím zmíníme dvě podstatné. Oproti elektrickým a benzinovým nepotřebujete k použití vřetenové sekačky žádné elektrické kabely, dobíjení baterií a elektrickou energii vůbec, nepotřebujete benzín, ani olej. A druhá výhoda – pracujete v tichu, bez hluku motoru. Většina z vás jistě zná to rozčarování, když v nádherném tichu, přerušovaném jen cvrlikáním ptáků, přeruší náhle vaši siestu na zahradě zavytí a následný dlouhodobý řev sousedovy motorové sekačky. Práce se sekačkou Fiskars Momentum je naopak zdravým pohybem na čerstvém vzduchu bez hluku a zápachu benzínu, který neruší vás ani sousedy.

Dvě velké výhody
Dvě velké výhody

Skvělé nové vlastnosti

Nová vřetenová sekačka Fiskars Momentum má, kromě nádherného designu, řadu nových vlastností, kterými se liší od jiných sekaček na trhu. V porovnání s tradičními vřetenovými sekačkami je snadnější ji tlačit, má větší žací výkon. Má větší rozsah nastavení výšky sekání trávníku od 2,5 cm až do 10 cm. Umožňuje sekat trávu i nejblíže k obrubníku. Čtyři kola jí zajišťují dokonalou stabilitu. Vynikající systém StaySharp střihá trávu, aniž by se nože dotýkaly. Tím se redukuje tlačná síla až o 30 procent a nože zůstávají dlouho ostré. Patentovaná technologie Inertia Drive dodává dvojitý žací výkon k přeseknutí větviček, plevelu a míst, kde by jiné sekačky trávu pouze “žvýkaly”.

Skvělé nové vlastnosti
Skvělé nové vlastnosti

Ekologická a výkonná

Fiskars Momentum poskytuje čistý řez na jakýkoliv druh trávy. Výkonný a robustní řetězový pohon a vřeteno s velkým průměrem působí jako setrvačník, čímž usnadňují sekání o 30 - 40 procent a zdvojnásobují výkon. Třídimenzionální rukojeť s měkkým povrchem umožňuje pohodlné držení sekačky, která má dopředný odhoz trávy, takže kousky trávy nepadají pod nohy. Rukojeť lze sklopit dopředu pro snazší skladování. Při sekání nevytváříte žádné škodlivé splodiny. Nehrozí tak kontaminace půdy oleji, benzínem a dalšími provozními kapalinami. Vřetenová sekačka Fiskars Momentum je dobrou volbou pro váš trávník, pro vaše zdraví, pro životní prostředí i vaši kapsu.

Další informace naleznete na www.fiskars.cz.

Ekologická a výkonná
Ekologická a výkonná
Ekologická a výkonná
Ekologická a výkonná

Parametry

  • Záběr sečení - 45 cm
  • Výška sečení - 2,5 až 10 cm
  • Hmotnost - 19,5 kg
  • Čepele, ostří - 5x z kalené oceli
  • Pohon - ozubená kola
  • Kola ø - 20 cm gumové
  • Hmotnost balení - 25 kg

Publikováno: 10. 8. 2012, Autor: Petr (text), Fiskars (foto), Profil autora: Redakce