reklama

Tajemství úspěšného pěstování

Tajemství úspěšného pěstování tkví v komplexní péči o rostlinu od kořenů až po listy. Neexistuje žádný zázračný elixír, který by tuto komplexní péči nahradil. AGRO CS vám přináší čtyři zdatné pomocníky. Nechte si od nich poradit.

Tajemství úspěšného pěstování

První krok: substrát jako poctivý základ

Když víte, jak na to, půda vám vydá své poklady. Kvalitní substrát namíchaný rostlinám na míru poznáte podle složení. Mezi substráty poskytující rostlinám dokonalý komfort patří substráty AGRO. Jsou jedinečné obsahem kvalitního aktivního humusu, který je zdrojem pro rostlinu nezbytné organické hmoty a přírodních živin. Spolu s vybranými typy rašeliny vytváří ideální prostředí pro růst kořenů a následně vývoj celé rostliny. tyto substráty dále obsahují startovací dávku hnojiva Kristalon na šest týdnů a unikátní složku Vitality Komplex.

První krok: substrát jako poctivý základ
První krok: substrát jako poctivý základ

Druhý krok: komplexní výživa pro rychlý růst

Dejte rostlinám, po čem touží, a splní vám každé přání. Vyzkoušejte druhého pomocníka KRISTALON, opravdu funguje! Není náhoda, že se KRISTALON těší té nejlepší pověsti mezi zahrádkáři i profesionálními pěstiteli. Důkazem toho jsou opakovaně získané zlaté medaile.

Jedná se o krystalické, ve vodě ZCELA rozpustné hnojivo, které obsahuje všechny základní živiny v koncentrované formě a mikroprvky, které fungují podobně jako „vitamíny“ pro člověka. Obě tyto složky jsou v unikátní formě, která je rostlinami snadno a velice rychle přijatelná. Proto během několika dní po hnojení - obzvláště teď na jaře - uvidíte tu nádhernou proměnu: rostliny zesílí, vybarvení listů je sytější, a pokud jsou kvetoucí, začnou tvořit květy. KRISTALON patří také mezi inovátory. Moderní receptury přináší dva zcela nové produkty – KRISTALON Gold a KRISTALON Muškát. Běžná receptura (základní živiny a mikroprvky) je obohacena o novou složku tzv. aktivátor kvetení (super P). Tato složka umí vyvolat intenzivnější kvetení a bohatší nárůst kořenového systému.

Druhý krok: komplexní výživa pro rychlý růst
Druhý krok: komplexní výživa pro rychlý růst

Třetí krok: živá voda pro vyšší odolnost a vitalitu

Živá voda není jen kouzlo z dětských pohádek. Nezaměnitelná receptura výrobku Vitality Komplex posiluje životní sílu každé rostliny podobně, jako kvalitní výživové doplňky podporují zdraví lidí. Díky komplexu tří harmonicky působících přírodních složek přípravek zvyšuje vitalitu rostlin a podporuje jejich růst. Prodlužuje dobu kvetení okrasných rostlin, podporuje dosažení optimální velikosti plodů a vylepšuje jejich chuť, dokonce zvyšuje obsah vitamínu C. Poškozené či oslabené rostliny díky němu snáze zregenerují a znovu obrazí. Vitality Komplex má všestranné použití; aplikuje se jednoduše ve formě zálivky nebo postřikem na list, a to s rozestupem dvou týdnů. Viditelný výsledek se dostaví obvykle týden po druhém ošetření.

Tip: Vitality Komplex používejte střídavě s KRISTALONEM.

Třetí krok: živá voda pro vyšší odolnost a vitalitu
Třetí krok: živá voda pro vyšší odolnost a vitalitu

Čtvrtý krok: přírodní ochrana proti škůdcům

Když na rostliny útočí škůdci, pomůže opět příroda. Pokud jste využili první tři pomocníky, pak jsou vaše rostliny v té nejlepší kondici. Bohužel ani ta nemůže zabránit savým škůdcům v útoku. Silné rostliny jejich náporu sice hned nepodlehnou, ale tito nevítaní hosté je oslabují. Proto třeba zakročit – rychle a včas. Rostliny můžete chránit s pomocí přípravků přírodní řady NATURA: Rock Effect a Symfonie. Základem obou přípravků je přírodní olej z indického stromu Pongamia pinnata. Působí kontaktně - savé škůdce (mšice, molice, třásněnky, svilušky i červce) zahubí, a zároveň protipožerově – rostlinky škůdcům nechutnají. Neohrožují žádné užitečné organismy, domácí zvířata ani lidské zdraví.

Čtvrtý krok: přírodní ochrana proti škůdcům
Čtvrtý krok: přírodní ochrana proti škůdcům

Více naleznete na www.agrospolecne.cz, www.kristalon.cz a www.agronatura.cz.

Publikováno: 18. 5. 2012, Autor: AGRO CS (text a foto), Profil autora: Redakce