reklama

Sněhová fréza vypadá jako hračka

Natvrdo položená otázka zní: proč bych si vůbec měl pořizovat sněhovou frézu? A odpověď na ni samozřejmě záleží na tom, jak bydlím a jak ten nádherně vymyšlený stroj budu používat. Lidé z hor a podhůří často o užitečnosti takové investice nepochybují. Ale i v rovinách, kde se vítr z polí rozběhne a dokáže nasypat pořádné závěje, najde fréza uplatnění. Ve výběru ze své nabídky doporučuje společnost Nečas – zahradní technika sněhovou frézu Cub Cadet 524 SWE.

Sněhová fréza vypadá jako hračka

Ta představuje v sortimentu typ, který s profesionálními výsledky přináší výkon a také cenu, které jsou zajímavé i v „domácím“ použití. Větší stroje totiž mohou odsněžovat chodníky, cesty anebo parkoviště a všechno to, co umí, bychom ani nevyužili.

Sněhová fréza Cub Cadet 524 SWE vypadá jako hračka
Sněhová fréza Cub Cadet 524 SWE vypadá jako hračka
Sněhová fréza Cub Cadet 524 SWE vypadá jako hračka
Sněhová fréza Cub Cadet 524 SWE vypadá jako hračka

Snadná v ovládání

Sněhová fréza Cub Cadet 524 SWE představuje jeden z nejluxusnějších strojů této velikosti na trhu. Veškeré ovládání technických prvků je umístěno na ovládacím panelu tak, aby práce se strojem byla pro toho, kdo ho ovládá, co možná nejjednodušší. Technické podrobnosti o konstrukci této frézy a jejího motoru lze najít na příslušných webových stránkách, my si všimneme jen několika vymyšleností, díky kterým je práce s ní snadná. Například jednou rukou můžete měnit směr a výšku vyhazování sněhu. I tento nejmenší příslušník řady Yard-Man je vybaven vyhříváním rukojetí (takže ruce vám nemrznou) a velice sofistikovaným systémem posilového řízení. Výsledkem je, že pomocí páček na rukojeti a dvou prstů můžete manévrovat a jednoduše měnit směr stroje. Také zda vpravo anebo vlevo a úhel výhozu odstraněného sněhu můžeme nastavit bez nutnosti přerušit jízdu. Tomu slouží čtyřsměrný joystick přímo na ovládacím panelu. Špičkové materiály a vyzkoušená technologie zaručuje u těchto sněžných fréz požadovanou spolehlivost.

Snadná v ovládání
Snadná v ovládání
Snadná v ovládání
Snadná v ovládání

Jak to funguje v praxi

Zkušenost se sněhovou frézou Cub Cadet jednoho pana doktora, který potřeboval mít nejen cestičku k domu a ordinaci, ale samozřejmě i parkovací místo, z něhož za pacienty vyjížděl, vždycky uklizenou, je výborná. Co by to bylo za svět, kde by si cestou k lékaři pacient s chřipkou zlomil nohu nebo se musel probíjet závějí? S lopatou a hrablem trval úklid doktorovi vždycky dlouho a také mu dával zabrat. Když doktor jednou při té práci dokonce pořádně nastydl, došla mu trpělivost. Teď má sněžnou frézu, vždycky rychle a dobře uklizeno a navíc to vypadá, že se do šikovné a velmi pohledné mašinky zamiloval…

Více podrobností o sněhové fréze Cub Cadet 524 SWE na www.necas-zt.cz.

Publikováno: 11. 11. 2011, Autor: Jiří Jan a NEČAS – zahradní technika (text), NEČAS – zahradní technika (foto), Profil autora: Redakce