reklama

Sekačka AL-KO 520 BRV

Aby všechno dobře rostlo, nesmí podle přísloví v květnu pastýři hůl oschnout, a většinou tomu tak i je. Teplo a vlhko vytahuje rostliny ze země a stromy a keře obsypává květy. Ideální podmínky znamenají ale i opravdu „dlouhou směnu“ pro majitele trávníků – když na jednom konci zahrady skončí, bezmála by mohli na druhém opět začínat. Se spolehlivou sekačkou, kterou nabízí Nečas – zahradní technika, jde zdánlivě nekonečná práce přece jen snáz.

Sekačka AL-KO 520 BRV

Ne každý trávník je na ideálním pozemku rovném jako mlat a právě tady vyniknou přednosti sekačky AL-KO 520 BRV. Pohání ji výkonný ekologický motor společnosti Briggs & Stratton – v této souvislosti je zajímavé, kolik známých značek se právě na tyto motory spoléhá. Není divu, i sekačka AL-KO 520 BRV má plynulý pohon zadních kol s kontrolou rychlosti. A kdo měl možnost srovnat práci standardních sekaček s těmi se širšími koly, pochopí i další výhodu: široké „obutí“ XXL kol s kuličkovými ložisky u sekačky, o níž hovoříme, šetří trávník, po němž budete jezdit snadno i za větší vlhkosti a s dobrým tahem i ve vysoké trávě.

Sekačka AL-KO 520 BRV
Sekačka AL-KO 520 BRV
Sekačka AL-KO 520 BRV
Sekačka AL-KO 520 BRV

Proč se se sekačkou dobře pracuje

Mnohé typy sekaček nás dokáží potrápit při startování tak, že se sekáč zpotí, ještě než se rozjede, AL-KO 520 BRV ho však má výrazně ulehčené pomocí ready startu. Uživatelsky je to vůbec přívětivý stroj – například jediným pohybem lze pohodlně změnit výšku „střihu“ (od tří do smi centimetrů), tedy beze nějakých složitějších operací a nebo nastavování – prostřednictvím pružiny jediným pohybem. A protože ne všichni jsme stejně vysocí, také držadlo sekačky lze nastavit do takové výšky, aby nás při práci nebolely paže ani záda (tato nastavitelnost se dobře uplatní i při skladování tam, kde nemáme moc místa).

Proč se se sekačkou dobře pracuje
Proč se se sekačkou dobře pracuje
Proč se se sekačkou dobře pracuje
Proč se se sekačkou dobře pracuje

Co všechno umí

Sekačka podle toho, co zrovna chcete dělat, seče nebo mulčuje, přičemž tato změna funkce je neobyčejně prostá: mulčovací klín se nasadí zcela jednoduše (nebudete na to vůbec potřebovat nějaké nářadí) a posečenou trávu zapracujete do trávníku jako přírodní hnojivo. Pokud ale trávu chcete odstranit, uplatní se velký sběrný koš tvarovaný tak, že aerodynamické vedení vzduchu zajišťuje jeho optimální naplnění, o čemž informuje automatický ukazatel. Koš se vyprazdňuje jednoduše a beze zbytku. Na užitkových zahradách a nebo loukách se uplatní boční výhoz posečené trávy, s níž si tato sekačka dobře poradí, i pokud je sečená plocha mokrá – což právě v květnu je spíš obvyklé, než zvláštní. Takže výběr sekačky AL-KO 520 je dobrá volba.

Co všechno umí
Co všechno umí
Co všechno umí
Co všechno umí

Více o jednotlivých modelech této sekačky na www.necas-zt.cz.

Publikováno: 10. 5. 2011, Autor: Jiří Jan a NEČAS – zahradní technika (text), NEČAS – zahradní technika (foto), Profil autora: Redakce