reklama

Aquatak ten má tlak

Po zimním období je potřeba důkladně uklidit okolí domu, chodníčky v zahradě, zbavit nečistot střechu chalupy či chaty, vyčistit terasu, umýt čtyřkolového miláčka. Není nad to, když se hrubý úklid koštětem nebo rejžákem zakončí vodní sprchou. To je spousta práce, kterou všem kutilům mohou usnadnit vysokotlaké čističe. Ty čistí rychle a důkladně a nemusíte před tím tančit kvapík se smetákem.

Aquatak ten má tlak

Malé, mobilní a přesto vysoce výkonné vysokotlaké čističe dodává na trh například firma Bosch. V inovované podobě nabízí modely Aquatak Go a Aquatak Go plus. Již první pohled napoví, že se jedná o novou kapitolu v dějinách vývoje čisticích strojů. Oba čisticí přístroje Aquatak Go váží pouhé tři kilogramy a jsou tak nejlehčími vysokotlakými čističi ve své třídě.

Bosch Aquatak ten má tlak
Bosch Aquatak ten má tlak
Bosch Aquatak ten má tlak
Bosch Aquatak ten má tlak

Navíc jsou uloženy na konstrukci se čtyřmi kolečky a následují svého uživatele všude tam, kde je potřebné provést čistění. Pryč jsou již doby, kdy bylo nutné při čištění dlouhého chodníku nebo jiných větších ploch neustále přístroj posouvat. Vysokotlaké čističe Aquatak Go jsou snadno ovladatelné, lehké a jejich obsluha je nenáročná.

Automatické navíjení hadice i kabelu

Automatický navíjecí systém „Easy-Roll“ pro hadici a kabel umožňuje rychlou a jednoduchou obsluhu, spirála hadice ve složeném stavu potřebuje prostor velikosti dvaceticentimetrové role. Tím se podstatně odlišuje od dosavadních pevných vysokotlakých hadic. S touto výbavou je přístroj rychle naplněn vodou, a to i na nevelkém prostoru.

Automatické navíjení hadice i kabelu
Automatické navíjení hadice i kabelu
Automatické navíjení hadice i kabelu
Automatické navíjení hadice i kabelu

S obzvlášť inovativním přístupem přichází Bosch v případě spirálovité hadice „Torsion-flex“ z pružného materiálu, který zamezuje vzniku ohybů a zauzlování. Hadice dosahuje délky až 2,5 metru.

Rychlé čištění

S maximálním tlakem ve výši 100 barů je postup při čištění velmi rychlý. Čištění chodníku, výloh obchodů nebo domovního vchodu se tak stává potěšením, neboť zabere jen minimum času. S rukojetí pistole, opatřené speciální úpravou povrchu typu golfového míčku, se velmi příjemně pracuje. Hadici a rukojeť pistole spojuje praktická otočná spojka, což napomáhá jednoduchému spuštění tohoto užitečného pomocníka.

Čistič si sám doplňuje vodu: dokáže čistit i s dešťovou vodou ze sudu. Integrované čerpadlo nasává čisticí kapalinu přes filtr, což je obzvlášť užitečné právě při používání dešťové vody z nádrže apod. Čistič ale nasává vodu pouze do rozdílu výšky (hloubky) 1 m. Tak může uživatel čistit chodník nebo automobil nezávisle na vzdálenosti od vodovodního kohoutku.

Dvě varianty Aquatak Go a Aquatak Go plus se liší v příkonu a průtočném objemu: Aquatak Go má příkon 1050 wattů a průtok 300 litrů za hodinu, Aquatak Go plus disponuje příkonem 1300 wattů a průtokem 320 litrů za hodinu. K vysokotlakému čističi Aquatak Go plus je sériově dodáváno kopí s rotační tryskou pro účinné čištění a s příruční taškou pro uložení příslušenství.

Novinka „Aquatak Clic“

Novinka „Aquatak Clic“
Novinka „Aquatak Clic“

Vysokotlaké čističe řady „Aquatak Clic“ mají všechny inovativní funkce jako výše popsané modely:

  • lehkost a mobilitu,
  • rychlý start,
  • flexibilní hadici „Torsion-Flex“,
  • automatické navíjení „Easy-Roll“ a navíjecí kabel.

Vertikální ukládání

Vysokotlaké čističe „Aquatak Clic“ je možné skladovat nastojato a šetřit tak potřebné místo, jejich pracovní poloha je ale vodorovná. Tato vodorovná pracovní poloha je výhodná tím, že zabraňuje převrácení či pádu čističe při navíjení hadice i při manipulaci.

Výhodné je i umístění hlavního spínače na vrchní straně přístroje „Aquatak Clic“. Toto umístění spínače umožňuje snadné ovladání nohou a zajišťuje tak příjemný komfort používání těchto čističů. Kopí s tryskou vysokotlakého čističe a nástavec jsou umístěny na přístroji, což usnadňuje skladování – nezávisle na tom, zda je vysokotlaký čistič ve vodorovné nebo svislé poloze.

Stříkací pistole v ergonomickém designu od firmy Bosch odpovídá i těm nejvyšším nárokům. V ČR se prodávají čističe s tlakem do 125 a 135 barů a teplotou do 60 °C. Inovativním přínosem je také praktická otočná spojka, pomocí které je upevněna stříkací pistole na hadici vysokotlakého čističe „Aquatak Clic“. Inovace se také týká ergonomie tlakového spínače a bezpečnostního uzávěru.

Vertikální ukládání
Vertikální ukládání
Vertikální ukládání
Vertikální ukládání

Nová tryska se čtyřmi vodními paprsky na kopí nabízí čtyři funkce:

  • plochý vodní paprsek s vysokým tlakem pro choulostivé povrchy, jako třeba na automobilech nebo zahradním nábytku;
  • rotující bodový vodní paprsek pro rychlé, výkonné čištění znečištěných ploch, například kamenných podlah;
  • pevný bodový paprsek pro čištění s maximální silou extrémně znečištěných povrchů, jako jsou grilové rošty či odstraňování pevně držících nečistot (žvýkačky apod.) z kamenných desek, dlažby a dalších povrchů;
  • měkký vodní paprsek s nízkým tlakem pro čištění s čisticími prostředky nebo pro závěrečné opláchnutí.

Také nové modely vysokotlakého čističe „Aquatak Clic“ od firmy Bosch samy čerpají vodu potřebnou pro čištění. Díky tomu je i v tomto případě možné používat dešťovou vodu z velkého sudu nebo z nádrže, kterou přístroj nasává přes filtr.

Bosch nabízí vysokotlaké čističe „Aquatak Clic“ ve dvou variantách, které se od sebe liší příkonem, čistícím tlakem a průtočným množstvím. Jde o modely Aquatak Clic 125 a Aquatak Clic 135.

Více informací získáte na www. bosch.cz.

Publikováno: 11. 3. 2011, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch a PePa (foto), Profil autora: Redakce