reklama

Co umí vysokotlaký čistič

Historicky osvědčeným systémem nějaký čistič plus síla plus trpělivost se dá vyčistit prakticky všechno – jenže kolik času a vložené námahy to stojí. Použité prostředky mají nejčastěji chemickou povahu, což se ne vždy obejde bez dopadu na zdraví. Oproti tomu práce vysokotlakého čističe, který nabízí firma Ruční nářadí CZ, šetří všechno: úsilí, čas, vodu i naše prostředí.

Co umí vysokotlaký čistič

Je to velké ulehčení: na venkovní úklid a odstraňování špíny usazené na mimořádně různorodých površích vůbec nemusíme použít chemické čistící přípravky. Všechno zvládneme nejen rychle, ale relativně i pohodlně, koncentrovaným silným proudem vody se navíc dostaneme i ke špíně na jinak dost těžko přístupných místech.

Vysokotlaké čističe skoro na všechno

Nejsilnější čističe se hodí k mytí velkých aut, karavanů, přívěsů, traktorů, bazénů, dlažeb nebo garážových vrat. Co ale třeba s jízdním kolem po vyjížďce v divokém terénu, co se špínou zažranou do zahradního nábytku nebo s blátem pocákanou nebo divokými tagy samozvaných umělců počmáranou stěnou či plotem? Zde najdou dobré uplatnění vysokotlaké čističe s menším výkonem.

Vypadá jako vysavač a moc místa nezabere

Srdcem šikovného pomocníka je robustní vodní čerpadlo a naše svaly nahrazují trysky. Umožňují nastavit úhel rozptylu proudu vody od plochého po bodový paprsek, takže můžeme efektivně čistit rozsáhlé plochy i menší odolné skvrny. Nastavitelnou tryskou v komfortnějších čističích můžeme regulovat tlak od nižšího pro citlivější povrchy, po silný tam, kde soustředěný proud vody nemůže čištěnou plochu poškodit.

Vypadá jako vysavač a moc místa nezabere
Vypadá jako vysavač a moc místa nezabere

Vysokotlaké čističe mají často také rotační trysku s oscilujícím vodním proudem, který dokáže skutečně za pár vteřin odstranit nejnáročnější skvrny. Hodí se především pro hrubé povrchy, jako jsou například betonové nebo kamenné dlažby.

Jak a z čeho vybírat

Hodnoty, kterých bychom si měli všimnout, jsou tlak vody, její maximální průtokové množství, výkon a také příslušenství, které čističe mají – tedy prodlužovací hadice, sady na čištění potrubí nebo kartáče. Pokud má vysokotlaký čistič sloužit v našem hospodářství a chceme s ním čistit traktor, nebo bazén či dlažby od řas a mechu, zvolíme profesionální vysokotlaké čističe BOSCH AQUATAK 160 PRO X nebo BOSCH AQUATAK CLICK 135.

Jak a z čeho vybírat
Jak a z čeho vybírat
Jak a z čeho vybírat
Jak a z čeho vybírat

Na zahradě nám stačí menší tlak (kolem 100 barů) a hlavně by měl být čistič lehký, aby s ním bylo možné jezdit víceméně jako s vysavačem (asi 6 kg). Dobrou službu prokáže třeba cenově dostupný BOSCH AQUATAK 10. Výkonnější a vhodný třeba na mytí auta je BOSCH AQUATAK 110 plus. Do jinak vcelku zdlouhavých protivných prací kolem domu vnášejí vysokotlaké čističe nový rozměr a v jistém smyslu činí jinak nezbytné úkony dokonce zábavné.

Více na www.rucni-naradi.cz.

Publikováno: 22. 6. 2010, Autor: Jiří Jan a Ruční nářadí CZ (text), Ruční nářadí CZ (foto), Profil autora: Redakce