reklama

Bazén Orlando stihnete ještě do prázdnin

V honbě za primáty, jež tak dobře hoví národnímu sebevědomí, můžeme vedle pití piva a hokejového umu přidat i v Evropě čelné místo v koupání a šplouchání: Češi prostě mají rádi bazény. Hodně k jejich velkému rozšíření přispěly cenově dostupné a přitom kvalitní nadzemní bazény od firmy Marimex. Vedle oblíbeného nenáročného nafukovacího bazénu Tampa se na zahradách často můžete setkat s pevným bazénem Orlando. Každý typ má určité výhody, takže vybrat si může každý.

Bazén Orlando stihnete ještě do prázdnin

Nemusíte ho po sezoně uklízet

Pro bazény Orlando můžete na zahradě najít trvalé místo, takže vám odpadne každoroční podzimní demontáž a uklízení bazénu. Jeho jarní znovuzrození totiž může komplikovat vedle nářku nad zbytečnou prací i to, že z uskladněných částí se podle zákona schválnosti nějaká drobnost ztratí nebo prostě nenajde, protože jste ji uklidili opravdu pořádně – jen tak vědět kam. Orlando totiž bez problémů přežije zimu venku.

Nemusíte ho po sezoně uklízet
Nemusíte ho po sezoně uklízet
Nemusíte ho po sezoně uklízet
Nemusíte ho po sezoně uklízet

Případná oprava je snadná

Je to dáno tím, že bazén je z vysoce kvalitního ocelového plechu s povrchem opatřeným galvanizací, takže je přirozeně antikorozní. Konstrukce je pevnější a fólie mrazuvzdorná. Montuje se přitom jako všechny nadzemní bazény snadno. Kde jsou děti, které dokáží být u koupadla pěkně divoké, nemohou být vyloučena ani menší poškození bazénu. Protože se ale skládá z několika samostatných kusů, nemusíme v nejhorším kupovat hned celý bazén nový, ale opatříme si jen náhradu za poškozenou část. A protrženou fólii není problém slepit.

Orlando není jeden

Protože se jedná o typ bazénu, existuje ve třech velikostních variantách – od dvoumetrového průměru až do čtyř a půl metru, což je už celkem pořádná vodní plocha s hloubkou přes metr. Co se čistoty vody týče, tu podle výběru zajistí buď kartušová, nebo písková filtrace. Pokud by hrozilo studené léto a nebo si budete přát prodloužit koupací sezonu, není problém na bazén použít solární plachtu nebo připojit solární program Ekosun.

Až se léto zeptá…

…zda už máte bazén, bude, pokud se rozhodnete pro Orlanda, pozitivní odpověď snadná. A až se pro změnu zeptá zima, zda jste nový bazén uklidili, můžete klidně říct: Nemusíme. Jeho zazimování je totiž snadné. Prostě vypustíte vodu až po skimmer a zpětné trysky, prohlédnete a opravíte fólii, odstraníte všechny nečistoty na stěně a odpojíte odmontovatelné hadice. Do zbytku vody v bazénu přidáte zazimovač, trojnásobnou dávku chlóru, bazén ještě zakryjete a můžete se těšit na příští léto.

Více informací na www.marimex.cz.

Publikováno: 17. 6. 2010, Autor: Jiří Jan a Marimex (text), Marimex (foto), Profil autora: Redakce