reklama

Mravenci, švábi, mouchy a ti ostatní

Život nám nemusí ztěžovat jen přírodní pohromy, jakými jsou požáry, povodně, vichřice a srážka s blbcem. Mrňaví nepřátelé dokážou z života udělat mimořádné peklo. Proto je chvályhodný každý opravdu fungující prostředek, který nás dokáže hmyzích škůdců zbavit: společnost Agrobio na ně nabízí ucelenou řadu Atak.

Mravenci, švábi, mouchy a ti ostatní

Na počátku vzpomínka, dost mlhavá, a nebo lépe zakouřená: do starého domu se bůhsuď odkud nastěhovala velmi nežádoucí zvířátka. Je to tak, že jakmile má něco více než čtyři nohy, většina lidí s tím má problém. Byt rodiče tenkrát dokonale utěsnili. Otec se sirkami se k jakýmsi sirným svícím blížil odhodlaně jako anarchista. Zamkli jsme a odešli i s přidušenou a chrchlající hlavou rodiny na návštěvu. Po návratu však žlutý dým bezpečně zabil všechno – bezmála i nás, protože ho nebylo možné velmi dlouhou dobu pořádně vyvětrat.

A pak že není kouře bez ohně

Princip je jakoby týž – i když všechno je vlastně jinak. Nová metoda hubení hmyzu spočívá sice na rozptýlení suchého kouře, který se ošetřovaným prostorem rychle rozšíří a pronikne doslova do každé škvíry a praskliny. Funkci tohoto fumigátoru nicméně spouští nikoliv oheň, ale voda.

Tato dýmovnice má přitom zpožděné rozptýlení aktivní složky, takže i ten, kdo vykuřování provádí, je na tom dobře, protože do přímého styku s kouřem se nemusí dostat. A po kouři nezůstávají žádné stopy, saze ani skvrny, dokonce ani na záclonách.

Fumigátor Atak je zacílen proti lezoucímu hmyzu a jeho larvám, tedy proti švábům, blechám, molům, různým broukům, pavoukům a mravencům. Ale poradí si i s létavým hmyzem a jeho larvami: mouchy, komáři, moli, vosy a sršni, třeste se! Radovat se mohou i alergici, citliví na přítomnost prachových roztočů, které také Atak bez milosti zabíjí.

Jak fumigátor použít

Před použitím z místnosti odstraníme vše živé, psi kočky, křečky, kytky a rybičky (těm stačí zakrýt akvárium a vypnout vzduchovač). Podle návodu v misce s vodou fumigator aktivujte a běžte pryč nejméně na dvě hodiny. Větrat je pak prý třeba alespoň pět minut a do peřin vlézt až za šest. Agrobio vám za to garantuje, že pak vás v posteli nic nepokouše.

Na mravence se dá jít různě

Na mravence se dá jít různě
Na mravence se dá jít různě
Na mravence se dá jít různě
Na mravence se dá jít různě
Na mravence se dá jít různě
Na mravence se dá jít různě

Gel Atak prý mají mravenci nejraději, přestože jim nese smrt. Pár kapek návnady se má nalít na pevný povrch (plast a nebo dlaždičky), na nohy regálu ve špajzu, v garáži někam, kam děti nevlezou. Gel Atak je totiž velmi účinný, mravenci roznesou jed v mraveništi a do čtyřiadvaceti hodin by mělo být po celé kolonii.

Prášek Atak připravený k dlouhodobé bitvě s mravenčími koloniozátory je v mikrogranulích. Je bez zápachu a nabízí velkou flexibilitu použití: rozprášením, postřikem nebo kropením.

Nástraha na mravence Atak působí při dotyku i požití. Zrosolovatělá jedová návnada je v krabičce, odkud ji mravenci odnesou do hnízda, které by mělo do dalšího dne vyhynout.

Pro šváby je piva škoda

Pro šváby je piva škoda
Pro šváby je piva škoda

V Agrobiu vyvinuli i pro šváby neodolatelně lákavý gel Atak. Ve velikosti asi jako čočka ho nalíčíme do rohů, za kuchyňské přístroje, obklady, elektrické desky, pod dřez a do všech horkých, vlhkých a tmavých míst, kde se švábi množí.

Pán much

Pán much
Pán much

Konec konců ani neustále bzučící a po všem lezoucí mouchy snad nikdo rád nemá. Ve vesnických staveních byly především lampy nad kuchyňským stolem ověšeny mucholapkami jako vánoční stromeček a kdokoliv urostlejší prudčeji vstal, bimbnul se mucholapkou do hlavy. Zátiší s mucholapkami nebylo sice bůhví jak krásné, ale fungovalo to. Na podobném principu, ale s novou účinností působí i okenní lepící obdélníkové pásky Atak k hubení mouchy domácí. První účinky lze pozorovat již několik minut po aplikaci a mucholapka vydrží i několik týdnů.

Univerzální sprej Atak

Univerzální sprej Atak
Univerzální sprej Atak

Kam ale na nás s prášky, gely, vykuřovadly a nějakými mucholapkami – jsme sprejerská generace! Proto vznikl v této formě univerzální insekticid k hubení hmyzu, roztočů i k impregnaci oděvů, například před moly. Účinkuje až šest měsíců po nastříkání. Látky však lze ošetřit i ponořením do maximálně čtyřicetistupňového roztoku náplně spreje ve vaně a jejich vysušením bez ždímání. Kousat by nás nemělo nic dva měsíce… A dobře náš oděv sprej Atak ochrání i před obtížnými nálety komárů a záludnými klíšťaty.

Více informací a podrobný návod k použití na www.agrobio.cz.

Publikováno: 28. 5. 2010, Autor: Jiří Jan a Agrobio (text), Profil autora: Redakce