Život nám nemusí ztěžovat jen přírodní pohromy, jakými jsou požáry, povodně, vichřice a srážka s blbcem. Mrňaví nepřátelé dokážou z života udělat mimořádné peklo. Proto je chvályhodný každý opravdu fungující prostředek, který nás dokáže hmyzích škůdců zbavit: společnost Agrobio na ně nabízí ucelenou řadu Atak.
Na počátku vzpomínka, dost mlhavá, a nebo lépe zakouřená: do starého domu se bůhsuď odkud nastěhovala velmi nežádoucí zvířátka. Je to tak, že jakmile má něco více než čtyři nohy, většina lidí s tím má problém. Byt rodiče tenkrát dokonale utěsnili. Otec se sirkami se k jakýmsi sirným svícím blížil odhodlaně jako anarchista. Zamkli jsme a odešli i s přidušenou a chrchlající hlavou rodiny na návštěvu. Po návratu však žlutý dým bezpečně zabil všechno – bezmála i nás, protože ho nebylo možné velmi dlouhou dobu pořádně vyvětrat.
A pak že není kouře bez ohně
Princip je jakoby týž – i když všechno je vlastně jinak. Nová metoda hubení hmyzu spočívá sice na rozptýlení suchého kouře, který se ošetřovaným prostorem rychle rozšíří a pronikne doslova do každé škvíry a praskliny. Funkci tohoto fumigátoru nicméně spouští nikoliv oheň, ale voda.
Tato dýmovnice má přitom zpožděné rozptýlení aktivní složky, takže i ten, kdo vykuřování provádí, je na tom dobře, protože do přímého styku s kouřem se nemusí dostat. A po kouři nezůstávají žádné stopy, saze ani skvrny, dokonce ani na záclonách.
Fumigátor Atak je zacílen proti lezoucímu hmyzu a jeho larvám, tedy proti švábům, blechám, molům, různým broukům, pavoukům a mravencům. Ale poradí si i s létavým hmyzem a jeho larvami: mouchy, komáři, moli, vosy a sršni, třeste se! Radovat se mohou i alergici, citliví na přítomnost prachových roztočů, které také Atak bez milosti zabíjí.
Jak fumigátor použít
Před použitím z místnosti odstraníme vše živé, psi kočky, křečky, kytky a rybičky (těm stačí zakrýt akvárium a vypnout vzduchovač). Podle návodu v misce s vodou fumigator aktivujte a běžte pryč nejméně na dvě hodiny. Větrat je pak prý třeba alespoň pět minut a do peřin vlézt až za šest. Agrobio vám za to garantuje, že pak vás v posteli nic nepokouše.
Na mravence se dá jít různě



Gel Atak prý mají mravenci nejraději, přestože jim nese smrt. Pár kapek návnady se má nalít na pevný povrch (plast a nebo dlaždičky), na nohy regálu ve špajzu, v garáži někam, kam děti nevlezou. Gel Atak je totiž velmi účinný, mravenci roznesou jed v mraveništi a do čtyřiadvaceti hodin by mělo být po celé kolonii.
Prášek Atak připravený k dlouhodobé bitvě s mravenčími koloniozátory je v mikrogranulích. Je bez zápachu a nabízí velkou flexibilitu použití: rozprášením, postřikem nebo kropením.
Nástraha na mravence Atak působí při dotyku i požití. Zrosolovatělá jedová návnada je v krabičce, odkud ji mravenci odnesou do hnízda, které by mělo do dalšího dne vyhynout.
Pro šváby je piva škoda

V Agrobiu vyvinuli i pro šváby neodolatelně lákavý gel Atak. Ve velikosti asi jako čočka ho nalíčíme do rohů, za kuchyňské přístroje, obklady, elektrické desky, pod dřez a do všech horkých, vlhkých a tmavých míst, kde se švábi množí.
Pán much

Konec konců ani neustále bzučící a po všem lezoucí mouchy snad nikdo rád nemá. Ve vesnických staveních byly především lampy nad kuchyňským stolem ověšeny mucholapkami jako vánoční stromeček a kdokoliv urostlejší prudčeji vstal, bimbnul se mucholapkou do hlavy. Zátiší s mucholapkami nebylo sice bůhví jak krásné, ale fungovalo to. Na podobném principu, ale s novou účinností působí i okenní lepící obdélníkové pásky Atak k hubení mouchy domácí. První účinky lze pozorovat již několik minut po aplikaci a mucholapka vydrží i několik týdnů.
Univerzální sprej Atak

Kam ale na nás s prášky, gely, vykuřovadly a nějakými mucholapkami – jsme sprejerská generace! Proto vznikl v této formě univerzální insekticid k hubení hmyzu, roztočů i k impregnaci oděvů, například před moly. Účinkuje až šest měsíců po nastříkání. Látky však lze ošetřit i ponořením do maximálně čtyřicetistupňového roztoku náplně spreje ve vaně a jejich vysušením bez ždímání. Kousat by nás nemělo nic dva měsíce… A dobře náš oděv sprej Atak ochrání i před obtížnými nálety komárů a záludnými klíšťaty.
Více informací a podrobný návod k použití na www.agrobio.cz.
Publikováno: 28. 5. 2010, Autor: Jiří Jan a Agrobio (text), Profil autora: Redakce