reklama

Řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče

Potřebujete v zahradě, v sadu nebo ve svém lese zpracovat staré kmeny nebo řezat dřevo? Firma Bosch nabízí řetězové pily AKE se snadným, rychlým startem, silnými motory a s vysokou rychlostí řetězu. Jsou vybaveny osvědčeným systémem SDS upínání, který umožňuje jednoduchou výměnu řetězu bez použití nástrojů a zároveň poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti za výhodnou cenu.

Řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče

Firma Bosch připravila novou nabídku svých řetězových pil a vybavila toto elektrické nářadí mnoha užitečnými vlastnostmi. Všechny nové modely se vyznačují nízkou hmotností (3,9 až 4,4 kg) a osvědčeným upínacím systémem SDS pro snadnou výměnu řetězu. Díky tomu je možné řetěz pily vyměnit a napnout bez použití nástrojů pomocí několika málo pohybů rukou: usadit lištu s řetězem, otočit kolečkem pro vypnutí řetězu a již je pila připravena ke startu.

Nová řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče
Nová řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče

Nové řetězové pily od firmy Bosch AKE 30-19 S, AKE 35-19 S a AKE 40-19 S, patřící do nejvyšší výkonové třídy, jsou vybaveny lištou o délce 30, 35 resp. 40 centimetrů a motory s příkonem 1900 Watt, dosahují vysoké rychlosti řetězu (12 metrů za sekundu). Díky jejich silnému výkonu dokáží zpracovat i tvrdé dřevo, silné větve nebo kmeny stromů. Řezání je možné provádět účinně a bez námahy. Pochromovaný řetěz je zárukou dlouhé životnosti při zachování ostrosti řezu.

Nová řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče
Nová řetězová pila Bosch – napínání řetězu bez klíče

Výhodu nových řetězových pil AKE 30 S, AKE 35 S a AKE 40 S představuje velmi příznivý poměr mezi cenou a výkonem. Disponují motory o síle 1800 Watt a umožňují ve spojení s řetězem pohybujícím se rychlostí 9 metrů za sekundu provést rychlé a silné řezy. Obsluha pil je velmi jednoduchá a je uzpůsobena i speciálním požadavkům zahradníka amatéra. Tyto řetězové pily jsou optimálním řešením pro příležitostné řezání ovocných stromů, větví nebo dřeva na topení. Stabilitu během celého procesu řezání zajišťuje i v této výkonostní třídě pět ocelových hrotů, umístěných na skříni motoru, praktická třmenová rukojeť je zárukou dokonalé ergonomie.

Všechny nové řetězové pily od firmy Bosch jsou vybaveny bezpečnostní brzdou nejvyšší úrovně. Tato bezpečnostní brzda zastaví řetěz dříve než za desetinu vteřiny, doběhová brzda dokáže při puštění spínače zastavit řetěz do jedné vteřiny. Spojovací články řetězu snižují riziko zpětného rázu a zároveň snižují vibrace díky omezovacím zubům řetězu.

Více informací najdete na www.bosch.cz.

Publikováno: 3. 9. 2009, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto), Profil autora: Redakce