reklama

Bezpečné bazény

Evropská komise se velmi zajímá o kvalitu vody na veřejných koupalištích. Nebyli jsme na tom zrovna slavně, ale lepšíme se – letos jsme byli v EU čtrnáctí, a tohle naše každoroční pozvolné stoupání po žebříčku kvality určitě nikoho nezarmoutí. Je však na stejné úrovni také voda v soukromých bazénech?

Bezpečné bazény

Na jedné straně máme rádi všechno „NEJ“, ale na straně druhé, pokud nad námi vyloženě nepráská bič hygienika, jsme většinou trochu líní a také maličko nepořádní. Některé domácí bazény pak podle toho vypadají. Namítáte, že jsme se ještě poměrně nedávno koupali v rybnících a v řekách, které nepatřily k těm průzračným a čistým a také jsme to přežili?

Jenže - doba pokročila a prostředí, v němž žijeme, na nás útočí rozmanitými vlivy a celkově nás oslabuje. Špína už zkrátka neimunizuje. Většinou si tento fakt ale uvědomíme až v okamžiku, kdy si pořídíme děti. Ty přece jen mají citlivější pleť a mohou získat alergie, kterých se již nezbaví po celý život.

Bezpečné bazény
Bezpečné bazény
Bezpečné bazény
Bezpečné bazény

Po těchto slovech ovšem nemusíte hned propadat hysterii a sypat do svých menších bazénů a koupadel bez filtrace spoustu chemie. Použijte třeba Marimex Baby pool care, který dezinfikuje vodu bez použití chlóru a zamezuje v ní množení škodlivých bakterií, řas, hub a plísní. A co je důležité - velmi rychle se rozpouští, takže se děti mohou máchat ve vodě hned po jeho aplikaci. Prostředek je ohleduplný k životnímu prostředí. Důkaz? Nejen, že neublíží dětem, ale také účinně dezinfikuje vodu v zahradních jezírcích s rybami.

Na závěr si dovolíme dovětek v duchu drsného humoru. Princip působení bazénové chemie, která ve vodě vytváří prostředí nepříznivé pro rozvoj cizorodých organizmů, můžeme s nadsázkou shrnout do sloganu: Marimex Baby pool care sežere sinice dřív, než ony stačí sežrat vaše děti!

Více informací získáte na www.marimex.cz.

Publikováno: 19. 6. 2009, Autor: Jiří Jan, Marimex (text), Marimex (foto) , Profil autora: Redakce