reklama

Konec kos a srpů v Čechách aneb představujeme společnost MTD

Používání traktorů k sekání trávníků není dnes jen prestižní záležitostí. Pro jejich dostupnou cenu už není tento pomocník zapovězen nikomu. Trh zahradní techniky je otevřený a tak můžeme směle vybírat.

Konec kos a srpů v Čechách aneb představujeme společnost MTD
Konec kos a srpů v Čechách aneb představujeme sekačky MTD
Konec kos a srpů v Čechách aneb představujeme sekačky MTD

Stručně o firmě

Pro každého zákazníka je důležitý partner, který má co nabídnout. Takovým partnerem se stala společnost MTD Products Imc, firma, která je schopna poskytnout zákazníkům tu nejlepší péči. Společnost MTD byla založena v roce 1932 v USA. Její výrobní závody najdete v USA, Kanadě, Asii a v Evropě. V roce 1996 společnost MTD založila evropskou centrálu v Německu. Filozofií firmy vždy bylo pochopit potřeby zákazníka a tomu přizpůsobit svůj sortiment. Brány továren tak opouštějí kvalitní, spolehlivé, ergonomicky i designově řešené výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. MTD – to je nejširší sortiment, ideální poměr mezi cenou a výkonem, pro každého, kdo chce kvalitu za rozumnou cenu.

Nároky na zahradní techniku má každý jiné. Někdo vyžaduje luxusní výbavu, někomu stačí spolehlivý pomocník. Čtyři značky patřící pod křídla MTD, Vám dávají možnost vybrat si podle potřeb velikosti zahrady různých cenových možností.

MTD

MTD
MTD

MTD = nejširší sortiment, ideální poměr mezi cenou a výkonem, pro každého, kdo chce kvalitu za výhodnou cenu.

 • Tyto stroje jsou robustní, technicky vyspělé a odolné. Vyznačují se zvláště příznivým poměrem mezi cenou a výkonem. Na výběr je široký sortiment od elektrických sekaček MTD, přes silné benzinové sekačky až k travním traktorům, drtičům zahradního odpadu, provzdušňovačům trávy, vysavačům trávy a listí, vyžínačům, křovinořezům a sněhovým frézám. Tyto stroje jako jediné naleznete u specializovaných prodejců i v hobby marketech.

  Bolens

  Bolens
  Bolens

  Široký sortiment, spolehlivost díky osvědčeným komponentům a dobrá cena dělají z řady Bolens toho nejlepšího pracanta.

  • Stroje této řady najdete pouze u specializovaných prodejců zahradní techniky, pro které byla navržena. Díky použití technicky osvědčených řešení se podařilo při dobré ceně dosáhnout vysoké spolehlivosti. Díky tomu si výrobce může dovolit dávat v této kategorii neobvyklou záruku 5- ti let.

  Yard-Man

  Yard-Man
  Yard-Man

  Luxusní, maximálně vybavené stroje s maximální zárukou a životností.

  • Vysoká spolehlivost a progresivní technika – to jsou silné stránky této značky. Na našem trhu představuje krok do vyšší třídy náročnosti. Zaujme proto každého, pro koho není rozhodujícím kritériem nízká cena, ale technická úroveň, vybroušený design a maximální výbava. Yard- Man nabízí svým tradičně věrným zákazníkům bohatý program od travních sekaček MTD, traktorů a provzdušňovačů až po sněhové frézy.

   Cub Cadet – profesionální třída

   Cub Cadet – profesionální třída
   Cub Cadet – profesionální třída

   Cub Cadet představuje absolutní špičku nejen sortimentu MTD, ale českého trhu vůbec. Svým programem vyhovuje nejvyšším nárokům. Každý jednotlivý stroj se vyznačuje kvalitním zpracováním každého detailu. Produkty Cub Cadet jsou určeny zákazníkům s nejvyššími nároky na kvalitu a dokonalé vybavení.

   Jak si vybrat správný stroj?

   Při koupi je třeba brát v úvahu klíčové faktory, mezi které patří:

  • Velikost trávníku – velikost plochy, kterou budete sekat, je určitě klíčovým faktorem při rozhodování o typu traktoru.
  • Povaha terénu – uvažujte o modelu se širšími pneumatikami a výkonnějším motorem pro sečení svažitého či kopcovitého terénu.
  • Členitost terénu – pokud je plocha Vašeho trávníku často přerušována různými členitostmi (stromy, záhonky, zídkami atp.), je nutné vybírat traktor s dobrými manévrovacími schopnostmi, malým poloměrem otáčení a vhodnou převodovkou.
  • Mulčování, sběr, výhoz – mulčování má tu výhodu, že se rozsekané kousky trávy přirozenou cestou rozkládají a předávají tak půdě důležité živiny. Z tohoto pohledu můžeme na mulčování nahlížet jako na způsob, jak ideálně pohnojit trávník čistě přírodní a ekonomickou cestou. V suchých letních měsících pak mulčování slouží jako prevence před přílišným vysušováním trávníku. Traktory s bočním výhozem jsou ideální na úpravu velkých ploch. Ve spojení s mulčovací sadou vás uspokojí i estetika posekané plochy a odpadne vám starost s velkým množstvím posekané trávy.
  • Detaily

   Detaily
   Detaily
   Detaily
   Detaily

   Při výběru správného traktoru je dobré dívat se i na detaily, protože právě ty dotvářejí kvalitní výrobek. MTD nabízí dobrou dostupnost ovládacích prvků. Malý poloměr otáčení pro skvělou ovladatelnost. Některé stroje řady Cub Cadet mají dokonce nulový poloměr otáčení. U traktorů se zadním výhozem koš snadno vyprázdníte z místa řidiče, buď manuálně nebo elektricky. Traktory se zadním výhozem a dvěma či třemi noži mají systém, kdy nože rotují proti sobě a výsledný sací efekt dovoluje profesionální sběr při všech podmínkách. Žací ústrojí je výkyvné a má dvě nebo čtyři speciální kolečka zabraňující poškození trávníku. Rám bez středového tunelu umožňuje snadné a komfortní nastupování a vystupování. Rozmazlí vás i tempomat, který pouhým stisknutím tlačítka udržuje zvolenou rychlost a vy můžete dát nohu z plynu, což je ideální pro sekání velkých ploch. Nenastane tak únava kotníku.

   Špičkové technologie…

   RevTEK – abyste nemuseli pokaždé při couvání vypínat žací ústrojí, vymyslelo MTD technologii která umožňuje sekání i při couvání traktoru.Převodovka Automatic a AutoDrive – jsou mechanické automatizované převodovky, které v sobě slučují maximální komfort obsluhy (neřadíte), příznivou cenu a nízké náklady na údržbu.Fast Attac – potřebujete sundat žací ústrojí nebo připevnit jeden z mnoha druhů příslušenství k vašemu traktoru? Co může trvat mnoho minut a vyžadovat různé nástroje zvládnete hravě sami, bez nářadí a téměř okamžitě.

   Pohodlí při práci…

   Ergonomické ovladače – veškeré páčky, tlačítka, ovladače či pedály jsou u strojů v pohodlném dosahu a dostatečně robustní na to aby se daly v případě potřeby obsluhovat i v pracovních rukavicích i holinkách. Všechny kontroly, stupnice a použité symboly jsou dokonale přehledné a čitelné.Vyprazdňování koše – nemusíte přerušovat svoji práci při manipulaci se sběrným košem. Koš pohodlně vyprázdníte z místa řidiče. Tryska pro snadné čištění – stačí připojit vaši zahradní hadici na speciální trysku a pustit vodu. Tlaková voda perfektně odstraní zbytky trávy za vás.Luxusní prvky a výbava – jste ze svého vozu zvyklí na elektrické ovládání funkcí, automatickou převodovku či tempomat? I tohle Vám tyto stroje nabízejí…

   Tip pro profesionály

   Tip pro profesionály
   Tip pro profesionály
   Tip pro profesionály
   Tip pro profesionály

   Podíváme-li se zblízka do profesionální třídy Club Cadet, je zde několik zajímavostí. Jedním z nich je All Rounder50, jediný traktor na světě s nulovým poloměrem otáčení. Patentovaná konstrukce náprav zajistí neuvěřitelnou manévrovatelnost stroje v jakémkoliv členitém terénu. O přenos sil se starají dvě hydraulické převodovky, takže tento systém nahrazuje uzávěrku diferenciálu. Skvělá ergonomie ovládacích prvků. Odpružené komfortní sedadlo, nárazník, RevTEK, počítadlo motohodin, tryska pro počítadlo žacího ústrojí, elektromechanická spojka žacího ústrojí. Široký záběr sečení pro úsporu času a mulčování ve standardu dělá z tohoto stroje špičku ve své třídě.

   Tip pro profesionály
   Tip pro profesionály

   Druhým exkluzivním modelem je HDS 3235. Model má vysoce výkonné, vodou chlazené motory, Koulet Command OHV pro delší životnost, tichý chod a lepší jízdu. Do výbavy patří posilovač řízení, tlakové mazání pro špičkový výkon v extrémních podmínkách, litinová hydrostatická převodovka, přenos sil kardanovým hřídelem, tryska pro snadné čištění žacího ústrojí, robustní litinová náprava, uzávěrka diferenciálu, hydraulická spojka dovolující ovládat žací ústrojí nebo příslušenství pouhým stiskem tlačítka, RevTEK, tempomat, luxusní sedadlo stavitelné do 6 poloh, přístrojová deska s kontrolním paketem (počítadlo motohodin, stav oleje a paliva).

   Zahradní traktory jsou pomocníkem, který umí daleko víc, než si dokážeme představit. Jeho možnosti vždy můžeme přizpůsobit svým potřebám. Potřebujete v zimě ve sněhu vyfrézovat příjezdovou cestu k domu? I s tím si dokáže traktůrek poradit.

   U všech modelů MTD je možnost výhodného splátkového prodeje s nízkým úrokem nebo i bez navýšení. Firma má k dispozici nejširší servisní síť v naší republice.

   Připraveno ve spolupráci s Garland.cz.

   Publikováno: 1. 7. 2008, Autor: komerční prezentace, Radek Valsa (text ), MTD (foto), Profil autora: Redakce