reklama

Bubnové sekačky vysoká tráva nezastaví

Bubnové sekačky jsou ideálním pomocníkem na sekání vysoké trávy. Jejich využití je rozmanité. Na louce, v sadu, nebo třeba na zahradě, kde záměrně necháváte vyrůst trávu na seno. Všude tam najdou uplatnění. Ty nejsilnější modely si poradí s trávou vysokou až 150 cm!

Bubnové sekačky vysoká tráva nezastaví

Bubnovky jsou českým patentem. Na jejich prvopočátku byly výtvory domácích kutilů, ale už v 80. letech minulého století se v tehdejším Československu začaly vyrábět sériově. A dodnes jde o žádaný artikl. Nikde jinde na světě se velkosériově nevyrábějí.

Základem bubnové sekačky je vyztužený dvojitý žací disk, který absorbuje nárazy do nejrůznějších překážek včetně kamenů ukrytých ve vysoké trávě a zabraňuje jeho deformaci. V disku je podle modelu ukryto tři až šest speciálních nožů, které jsou uloženy v zesíleném pouzdru. Velkou devizou je otočná konstrukce. Jakmile nůž narazí na pevnou překážku, například kámen, okamžitě se zasune, aniž by došlo k jeho poškození.

V případě kontaktu s kamenem se žací nůž zasune a ostří zůstane bez újmy.
V případě kontaktu s kamenem se žací nůž zasune a ostří zůstane bez újmy.

Sekačky jsou poháněny silnými čtyřtaktními motory a díky šípovým kolům zvládnou práci i v terénu s velkým sklonem. Modely Vario a Bella disponují nafukovacími koly, která ještě zlepšují pohyb v těžkém terénu. Mýty, že bubnovou sekačku musí kvůli vyšší hmotnosti ovládat jen chlap jako hora, jsou zcestné. Protože všechny moderní stoje už disponují pojezdem, práci s nimi tudíž zvládne každý včetně žen.

Exkluzivní model Vario s nadupaným motorem Briggs & Stratton o výkonu 7,5 HP navíc disponuje variátorem pojezdu, díky němuž si pojezdovou rychlost plynule nastavíte přesně tak, jak potřebujete.

Model Vario disponuje i variátorem pojezdu.
Model Vario disponuje i variátorem pojezdu.

Velkou výhodou bubnových sekaček je i fakt, že posekanou trávu díky speciálnímu naváděcímu krytu úhledně složí do řádků a vy se můžete rozhodnout, jak s ní naložíte. Můžete ji použít třeba na seno. Jak už bylo řečeno, nejkvalitnější modely posekají trávu vysokou i metr a půl. Proto je ocení zejména majitelé sadů, velkých zahrad nebo luk, kde trávu sečete třeba jen jednou či dvakrát ročně. Bubnovky si lehce poradí i se stařinou.

Vario BDR 583
Vario BDR 583

Sekačky jsou snadno ovladatelné díky dvěma samostatným pákám. Modely Bella a Vario mají obě páky spojené hrazdičkou, což ještě zvyšuje sekací komfort. Můžete si vybrat, zda je budete pojezd i hnací buben ovládat dvěma pákami či najednou pomocí hrazdičky. U zmíněných dvou strojů je možné oboje.

Jedna páka pohání hnací buben, druhá je na pojezd.
Jedna páka pohání hnací buben, druhá je na pojezd.

Výhodou jsou i nastavitelná řídítka a jejich sklopná konstrukce, díky níž se vám sekačka vejde i do kufru běžného osobního auta.

Díky sklopné konstrukci se snadno vejdou i do kufru auta.
Díky sklopné konstrukci se snadno vejdou i do kufru auta.

Bubnové sekačky, to jsou spolehliví zabijáci vysoké trávy. Nezaleknou se ničeho a po chvíli sekání si práci s nimi zamiluje každý. Odměnou je krásně posekaná louka za pár hodin. Záleží jen na každém, jaký model zvolí.

Publikováno: 3. 7. 2016, Autor: Mountfield (text a foto), Profil autora: Redakce