reklama

Staré věci nevyhazujte, skvěle poslouží jako zahradní dekorace

Našli jste v kůlně po dědovi starý trakař nebo dřevěné kolo s obručí? Anebo žlab, z něhož pil dobytek, či dřevěný sud od vína? Jsou to všechno věci, které již svému účelu neslouží buď proto, že je doba překonala, anebo nejsou již funkční. Přesto jsou krásné a určitě velmi vhodné jako stojánky na kytky nebo velké květináče.

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Starý trakař skvěle poslouží jako originální zahradní dekorace (Zdroj: Pavel Zeman)

Starý sud pečlivě očistěte železným kartáčem a natřete ho venkovní lazurou, aby se proces rozkladu zastavil. Pak do něj zapusťte hluboký lavor, jeho dno opatřete drenážní vrstvou, naplňte odpovídající zeminou a zasaďte květiny. Tato dekorace se určitě stane terčem obdivu. Nemáte-li staré předměty, můžete si vybudovat například falešnou studnu s rumpálem. Má jediný úkol - stát se dekoračním stojanem na zavěšené nádoby s květinami.

Starý sud rozkvete
Starý sud rozkvete (Zdroj: Pavel Zeman)
Vybudovat si můžete i dekorativní studnu s rumpálem
Vybudovat si můžete i dekorativní studnu s rumpálem (Zdroj: Pavel Zeman)

Na staré dřevěné kolo od vozu, které zdobí čelo pergoly, také lze umístit truhlík s květinami. Asi ale bude oříšek, jak ho na kulatý náboj připevnit… Kamenné koryto je v podstatě pěstební nádoba – osázejte ji stejně jako běžný truhlík. Na rozdíl od něj však bude šperkem vašeho dvorku nebo terasy.

Zdroj informací: Pavel Zeman

Publikováno: 20. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce