reklama

Sázení a přesazování se stane hračkou. Jak na to?

Máte rádi třeba tulipány? Tak to určitě plánujete jejich výsadbu a možná se vám hodí šikovný pomocník. Cibuloviny, které kvetou na jaře, se sázejí na podzim, co se tulipánů týká, nejlepší je měsíc říjen. To proto, aby do zimy stihly dobře zakořenit a na jaře vás potěšily bohatými květy.

i (Zdroj: PePa)
Zahradní lopatka je nepostradatelný pomocník (Zdroj: PePa)

Před výsadbou je potřeba cibule namořit. Cibulky se sázejí obvykle do hloubky 10–12cm podle druhu. Pokud si nejste jisti zvolenou hloubkou, pamatujte si jednoduché pravidlo. Cibule sázejte do hloubky, která je třikrát větší, než jejich příčný průměr.

Na pomoc při sázení si můžete vzít sázecí kolík nebo lopatku z pevného plastu. Malou zahradní lopatku Fiskars využijete při přesazování trvalek do ozdobných nádob i na jaře, až budete po odkvětu cibulky vytahovat z hlíny k uskladnění. Musíte jen dát pozor, aby se ta barevná lopatka nezalíbila vašim dětem a neoctla se na pískovišti jako u nás.
Se zahradní lopatkou bude sázení cibulovin hračka
Se zahradní lopatkou bude sázení cibulovin hračka (Zdroj: PePa)
Tulipány vás na jaře ohromí svou krásou
Tulipány vás na jaře ohromí svou krásou (Zdroj: PePa)

Tip:

Tulipány začaly být oceňovány jako zahradní rostliny v 15. a 16. století v Turecku, v zahradách sultánů. V Evropě se první tulipány objevily v císařské botanické zahradě ve Vídni. První cibule prý obdržel jeho správce od velvyslance rakouského císaře v Turecku.

Po odkvětu cibule tulipánů vytáhneme ze země, očistíme, sušíme a uskladníme do dobře větrané místnosti s teplotou kolem 22–23 °C.

Zdroj informací: Fiskars

Publikováno: 13. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce