reklama

Zimní tip nejen pro řidiče

Každý má rád bílé Vánoce, ale bez správného nářadí může být sníh velkým problémem – zejména pro motoristy. Každý chce mít snadno a rychle odklizenou příjezdovou cestu po nenadálé sněhové nadílce. Zároveň je důležité mít v kufru auta spolehlivý nástroj, který vám pomůže v případě sněhové kalamity.

Zimní tip nejen pro řidiče

Společnosti Fiskars a Slovnaft Česká republika, která provozuje čerpací stanice Pap Oil a Slovnaft, pro vás připravily vše podstatné na cesty, abyste se mohli těšit z krásných vánočních svátků v kruhu svých blízkých a nikde nezapadli sněhem. Podívejte se na jejich zimní tip!

A ti, kteří mají v autě výbavu na zimu v pořádku, si mohou ve vánoční akci pořídit pořádnou sekeru na dřevo třeba na chalupu.

Jak na to, abyste získali výrobky s akční cenou?

Řidiči, kteří natankují nebo nakoupí na čerpacích stanicích Pap Oil a Slovnaft, získají za každý nákup nad 200 Kč nálepky, které mohou následně vyměnit za cenově zvýhodněné kvalitní a nadčasové produkty Fiskars a Gerber. Nabízené produkty se slevami až 50 % pomohou motoristům v nepříznivých podmínkách zimního ježdění. Akce na výrobky Fiskars a Gerber potrvá do 31. ledna 2014.

V nabídce jsou například praktické lopaty na odklízení sněhu do auta Fiskars, lehké outdoorové sekery Fiskars nebo outdorové vybavení značky Gerber. Každý, kdo na čerpacích stanicích Pap Oil a Slovnaft nakoupí zboží Fiskars nebo Gerber, se navíc může zapojit do soutěže o unikátní kurz přežití ve Skotské vysočině pod vedením slavného Beara Gryllse.

Vybavení na sníh

Lopata na sníh do auta
Lopata na sníh do auta
Lehký shrnovač na sníh
Lehký shrnovač na sníh

Ve voze řidičů, kteří se setkávají se sněhem, by neměla chybět lehká lopata do auta pro všechny neočekávané situace na silnicích!

Lehký shrnovač na sníh – hliníkový, je výborným pomocníkem při odklízení sněhu z menších prostor a vyhrabávání zasněžených míst. Se svou dlouhou ergonomickou rukojetí je skvělým nástrojem pro odklízení sněhu na jedno místo bez nutnosti jeho zvedání a přehazování.

Na cestování i stanování

Kapesní nůž Remix Tactical
Kapesní nůž Remix Tactical
LED svítilna a šroubovák z řady Gerber
LED svítilna a šroubovák z řady Gerber

Další zimní tip je kapesní nůž Remix Tactical s ostrou, 7,6 cm vroubkovanou čepelí využijete při pikniku, při cestování nebo stanování.

Ať už hledáte cestu do vašeho stanu, otevíráte v noci dveře auta nebo pomáháte kamarádovi otevřít jedno vychlazené, je GDC Zip Light+ pomocník, kterého využijete každý den. Obsahuje jasné a kompaktní LED světlo a praktický otvírák na lahve.

GDC Zip Driver: obsahuje čtyři nejpoužívanější koncovky šroubováků na otočné západce, která západka zajistí, že jsou jednotlivé šroubováky ve správné pozici. Stejně jako svítilnu s otvírákem lze i šroubovák připnout na batoh nebo jezdec zipu na bundě.

Sekera Hatchet Hero
Sekera Hatchet Hero
Čelová svítilna
Čelová svítilna

Rozdělání ohně nebo postavení přístřešku může být v přírodě někdy í velmi náročné. Sekera Survival Hatchet je vytvořena s tenkým profilem a jednolitou konstrukcí. Její velikost je ideální pro nošení v batohu. Sekera má speciální výřezy pro lepší úchop při drobnější práci. Dobře uchopitelné gumové topůrko zajišťuje, aby sekera nevyklouzla z ruky, a to ani za mokra. Odolné nylonové pouzdro ochrání ostří sekery při přenášení.

Když v přírodě řešíte problém, potřebujete tři věci – hlavu, ruce a nástroje. Čelová svítilna vám ponechá volné ruce pro práci společně s vaší hlavou a nástroji. Svítilna drží na hlavě za pomoci elastického popruhu, na kterém je navíc schránka na náhradní baterii. Výkon svítilny je možno regulovat ve třech úrovních – jasné světlo, mírné světlo a vypnuto.

Příprava dřeva doma i na chalupě bude hračkou se sekerou Fiskars

Příprava dřeva doma i na chalupě bude hračkou se sekerou Fiskars
Příprava dřeva doma i na chalupě bude hračkou se sekerou Fiskars

Pro každého, kdo vlastní kamna na dřevo, nabízí Fiskars ve spolupráci se společností Slovnaft dvě limitované edice seker na sekání a štípání dřeva – velkou sekací sekeru s dvouruční dutou násadou a lehkou, geometricky optimalizovanou čepelí pro optimální rychlost švihu a skvělou sekací sílou, a malou štípací sekeru pro jednodušší práci se dřevem, kterou lze použít jako praktickou kempovací sekeru.

Co dělá novou generaci seker Fiskars unikátní?

· Důmyslná geometrie čepele. Rozšířený klín štípacích seker má zaoblené okraje, které usnadňují vytažení sevřené sekery ze špalku. Čepel je ze speciální uhlíkové oceli, která je kována v zápustce a jednoduše se brousí. Ostří klasických seker je 30º, ostří štípacích seker 30º - 40º, vše vybroušené do konvexního tvaru, aby bylo méně citlivé na poškození.

· Různé tvrdosti těla čepele a ostří čepele optimalizují tuhost a trvanlivost ostří. Povrchová úprava PTFE snižuje tření až o 25 % a chrání čepel před korozí.

· Těžiště sekery je velmi blízko čepele, což zajišťuje vyšší účinnost a perfektní vyváženost pro přesnou práci.

· Plochá část (pata) čepele se může použít k zarážení dřevěného, plastového nebo hliníkového klínu.

· Nesmí se použít k zarážení ocelového klínu nebo do ní tlouci kladivem.

· Topůrko je z materiálu FibreComp™, které je pevné, trvanlivé a lehké. Díky tomuto speciálnímu materiálu, navíc vyztuženému skelnými vlákny, není topůrko ovlivňováno počasím. Má stejné vlastnosti za sucha i za vlhka. Navíc čepel nikdy nespadne z topůrka, protože je pevně obklopena plastem již během výroby, ve speciálním stříkacím lisu.

· Místo uchopení je z měkkého plastu SoftGrip™, díky čemuž se pohodlně drží a neklouže. Kombinace tvrdého jádra a měkkého povrchu absorbuje rázy. Rozšířený konec topůrka brání vyklouznutí sekery.

Všechny sekery jsou umístěny v pouzdru s bezpečnostním zámkem, který se snadno zavírá i otvírá. Pohodlné držadlo slouží pro přenášení i k praktickému zavěšení.

Více o akci se dozvíte na www.slovnaft.cz/fiskars a na www.papoil.cz/fiskars.

Publikováno: 15. 1. 2014, Autor: Fiskars (text a foto), Profil autora: Redakce